Niezapomniana lekcja z gwiazdami sportu. Szkoła w Mrocznie dała pokaz energii!

Spotkanie z idolami, aktywna zabawa całej szkoły i 264 punkty zdobyte w pasjonującej rywalizacji sportowej. To wszystko i jeszcze więcej działo się w piątek w Szkole Podstawowej w Mrocznie, którą odwiedzili ambasadorzy Drużyny Energii. To nagroda za kwietniowe zwycięstwo miesiąca w II edycji projektu.

 

 

W energetycznej lekcji wychowania fizycznego z uczniami wzięli udział ambasadorzy: Izabela Bełcik, Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik oraz Krzysztof Ignaczak. Szkoła z województwa warmińsko-mazurskiego była w kwietniu najlepsza spośród 200 podstawówek z całej Polski. Ogromne zaangażowanie uczniów, doskonałe pomysły na filmy z ćwiczeniami, a – przede wszystkim – radosne i uśmiechnięte twarze. To sprawiło, że uczniowie z Mroczna nie mieli sobie równych i wygrali spotkanie z gwiazdami sportu.

Wyjątkowa lekcja w Mrocznie

W kwietniu maksymalną liczbę filmów przesłało aż 5 szkół, ale to uczniowie z Mroczna szczególnie zachwycili ambasadorów, którzy wybierają zwycięzców miesiąca. Młodzi sportowcy grając z Drużyną Energii od pierwszej edycji, kilkukrotnie byli bliscy wygrania lekcji z ambasadorami. Nie poddawali się jednak w żadnym z etapów i ćwiczyli tak długo, aż wreszcie osiągnęli swój cel, pokazując prawdziwy charakter i wolę walki!

Przede wszystkim dziękujemy dzieciom. To wasza energia przyczyniła się do naszego zwycięstwa, dzięki któremu ci fantastyczni sportowcy dzisiaj odwiedzają naszą szkołę. Jako nauczyciele możemy zawsze liczyć na naszych uczniów, za co należą im się wielkie brawa – powiedziała Anna Kamińska, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Mrocznie.

W piątkowe przedpołudnie sala gimnastyczna w Mrocznie była chyba najbardziej energetycznym miejscem pod słońcem. Uwielbiani przez najmłodszych ambasadorzy opowiedzieli o swoich sportowych początkach, wykonali pokazowe ćwiczenia i przeprowadzili rozgrzewkę dla całej szkoły.

Po rozgrzewce przyszła pora na „turbokozakowy” konkurs, w którym 20 reprezentantów szkoły – 10 uczennic i 10 uczniów z klas 6-8 – zmierzyło się z zadaniami od ambasadorów. Konkurencje zawierały elementy piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Ostatecznie uczniowie uzbierali 264 punkty, a indywidualnie najlepszy był Paweł Wajc, który uzyskał dla swojej szkoły 25 „oczek”.

Nasza wizyta najlepiej świadczy o tym, że w kwietniu byliście najlepsi spośród 200 szkół z całej Polski. Mroczno pokazało niesamowitą sportową energię nie tylko na etapie wysyłania filmów z ćwiczeniami, ale również podczas naszego spotkania. Widzieliśmy, jak świetnie wygląda tu współpraca uczniów z nauczycielami na drodze do realizacji wspólnego celupodkreśliła Izabela Bełcik, ambasadorka „Drużyny Energii”.

Sportowa zabawa trwa!

Wynik Szkoły z Mroczna oznacza, że aktualnie zajmuje ona 2. miejsce w klasyfikacji generalnej II edycji. 12 czerwca zwycięzcy poszczególnych miesięcy spotkają się podczas rozgrywanego na gdańskim stadionie Energa Wielkiego Finału, który będzie podsumowaniem półrocznej rywalizacji. To tam zostaną wręczone nagrody główne – czeki na wyposażenie sal gimnastycznych oraz Puchar Drużyny Energii, który zgarnie szkoła z najlepszym wynikiem w „turbokozakowej” rywalizacji.

Szkoły uczestniczące w akcji cały czas mają szansę na wygraną miesiąca. W maju ambasadorzy przygotowali dla uczniów kolejne ćwiczenia, które można znaleźć na stronie www.DruzynaEnergii.pl. Rywalizacja potrwa tylko do 15 maja, więc pora wyjąć smartfony i kamery, ubrać stroje i nagrywać!

Cała Polska ćwiczy z ambasadorami

Drużyna Energii to projekt skierowany do klas 6-8 szkół podstawowych i mający na celu promocję aktywności fizycznej przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji, z których nastolatkowie korzystają najchętniej. Aktywność sportową dzieci można podziwiać np. na YouTube’ie lub TikToku. W II edycji projektu do zabawy dołączyło kolejne 100 szkół z całej Polski, dzięki czemu w programie jest ich już 200. O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wspaniała zabawa, przekonują ambasadorzy programu: piłkarz Marek Citko, siatkarz Krzysztof Ignaczak, dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik, piłkarski freestyler Krzysztof Golonka, mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik oraz najlepszy „dunker” świata Rafał Lipiński.

Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym – New Balance Polska.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności