O czym nie można zapomnieć projektując stronę www?

Dobra strona internetowa stanowi podstawę skutecznej reklamy. Trudno bowiem znaleźć lepszą formę autoprezentacji, która dawałaby większe możliwości personalizacji i modyfikacji, była łatwa w obsłudze i stosunkowo tania w utrzymaniu, a jednocześnie tak dobrze spełniała rolę marketingową. Ale żeby nasza strona www mogła zostać uznana za dobrą, musi spełniać kilka podstawowych kryteriów.

 

Co powinien uwzględniać projekt strony internetowej?

Tworząc stronę www musimy pamiętać, że dla internauty liczą się dwie rzeczy: jej wygląd i działanie. Dlatego projekt strony powinien uwzględniać obydwa te aspekty. Jeśli skupimy się tylko na jednym z nich, zaniedbując drugi, użytkownicy naszej strony zniechęcą się do niej, a co za tym idzie, również do marki, którą reprezentuje. Nie możemy sobie na to pozwolić. Projektując stronę www dopracujmy więc ją pod każdym względem.

Czym się cechuje wygląd dobrej strony internetowej?

Specjaliści z Alterpage podkreślają, że dobra strona internetowa wyróżnia się estetycznym i atrakcyjnym designem, który wywiera pozytywne pierwsze wrażenie i sprawia, że internauci odbierają ją jako miłą dla oczu, stylową i elegancką. Na ten aspekt wpływ mają przede wszystkim: grafika, czcionka i układ treści. Należy zadbać o to, aby były wszystkie te elementy wizualne były stonowane, niezbyt ekstrawaganckie i na pewno nie krzykliwe, a jednocześnie potrafiły przykuć wzrok i wzbudzić ciekawość. Warto postawić na minimalizm. Dzięki niemu nasza strona www będzie czytelna i przejrzysta, więc wchodzący na nią internauci bez problemu odszukają interesujące ich informacje. Więcej szczegółów na https://alterpage.pl/strony-www-41

O jakich funkcjonalnościach warto pamiętać?

Dobra strona internetowa, poza atrakcyjnym wyglądem, cechuje się również dużą użytecznością, niezawodnością w działaniu i wygodą nawigacji. Koniecznie zadbajmy o dopracowanie każdego z tych elementów. Ważną funkcjonalnością, bez której nie może się dziś obejść żadna strona www, jest ponadto responsywność. Odpowiada ona za poprawne wyświetlanie witryny na urządzeniach innych niż komputer. Trzeba pamiętać, że coraz więcej internautów przegląda dziś internet głównie lub wyłącznie na smartfonach, których małe wyświetlacze znacząco różnią się od dużych komputerowych ekranów. Dopasujmy się do ich wymogów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności