lederboard

O jakości w praktyce podczas III Europejskiego Kongresu Jakości


Blisko 200 uczestników i 16 prelegentów, w tym goście z zagranicy. Tak w liczbach przedstawia się III Europejski Kongres Jakości, który 28 marca odbył się w Hotelu Monopol w Katowicach. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania była „Jakość w praktyce”.

 

 

III Europejski Kongres Jakości to wyjątkowe wydarzenie w skali naszego kraju, które po raz kolejny zintegrowało przedstawicieli świata biznesu i nauki. Dyskutowano o kulturze i doskonaleniu jakości w organizacji, w zarządzaniu oraz w życiu. Prezentowano interesujące case study, które pozwoliły lepiej zrozumieć tajniki sukcesu firm. Kongres był również doskonałą okazją by spotkać się z najlepszymi menedżerami biznesu reprezentującymi najwyższe standardy zarządzania i nawiązać nowe kontakty.

Po raz pierwszy wydarzenie zagościło w stolicy Górnego Śląska. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Qualitas, która od 12 lat zajmuje się promocją jakości i dobrych praktyk biznesowych wyróżniając najlepsze firmy.

kongres-16

– Spotykamy się po raz kolejny, ponieważ chcieliśmy Państwa zainspirować do dalszego działania i do zmiany zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przełoży się na konkretne realizacje w Państwa firmach, a tym samym usprawni wiele procesów i podniesie jakość zarządzania – mówił Marcin Kałużny, organizator i pomysłodawca.

Wystąpienie inauguracyjne wygłosił Kamil Durczok, redaktor naczelny portalu Silesion.pl, który mówił o budowaniu własnego brandu i o tym jak skutecznie zadbać o jakość życiowego kapitału. Główną część wydarzenia stanowiły panele tematyczne, wystąpienia i dyskusje, których wspólnym mianownikiem była „Jakość w praktyce”. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Grupy ATLAS i IBM Polska, którzy mówili o social business oraz rosnącym znaczeniu social media w komunikacji i zarządzaniu wiedzą.

kongres-29

Ostatnio modnym zagadnieniem stało się proekologiczne działanie, dlatego również na Kongresie nie zabrakło tego tematu. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM, Rekopolu Organizacji Odzysku Opakowań, Sądeckich Wodociągów oraz Cartrack Polska dyskutowali o różnych sposobach pojmowania ekologii prezentując dla przykładu ciekawe case study z życia firmy.

Na scenie pojawili się również przedstawiciele organizacji DEKRA, KAIZEN Institute, Quality Austria, Quality Austria-Polska i European Organization for Quality. Swój panel poprowadzili także najlepsi trenerzy biznesu Magdalena Robak i Jacek Masłowski, którzy mówili m.in. o tym jak zadbać o jakość swojego życia.

Merytoryczną część wydarzenia zakończyło wystąpienie Roberta Olsztyna Prezesa Grupy Zipp, który zaprezentował najnowszą kolekcję rowerów i motocykli. Egzemplarze można było podziwiać podczas wystawy.

kongres-57

Drugą część wydarzenia stanowiła Gala wręczenia Certyfikatów i Statuetek JAKOŚĆ ROKU®. Była ona uwieńczeniem realizowanego przez Fundację największego w Polsce projektu promującego jakość –  Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®. Przyznawany jest on firmom, organizacjom, instytucjom naukowo-badawczym, których produkty, usługi czy rozwiązania charakteryzuje wysoka jakość. W 11. edycji wyróżniono 106 firm.

Podczas Gali wręczono także nagrody specjalne przyznawane przez Audytorów Certyfikatu. Menedżerem Roku 2016 została Pani Katarzyna Szczur, Prezes TEXTRA Poland. Wyróżniono przede wszystkim jej profesjonalizm, zaangażowanie w rozwój firmy oraz szeroką działalność CSR.

Podsumowano również I edycję ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania – IKAR JAKOŚCI im. Profesora Romualda Kolmana. Dyplomy dla autorów i promotorów wyróżnionych prac wręczył Prof. Marek Roszak, Przewodniczący Kapituły konkursu.

kongres-75

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli European Organization for Quality, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Polski Komitet Normalizacyjny, Krajowa Izba Gospodarcza, COBRO – Instytut Badawczy Opakowań, Pracodawcy RP, Prezydent Miasta Katowice oraz Marszałek Województwa Śląskiego.

Patronami merytorycznymi byli DEKRA, KAIZEN Institute, Klub Polskie Forum ISO 9000 oraz Quality Austria-Polska.

Wśród patronów medialnych wydarzenia znaleźli się Dziennik Gazeta Prawna, Quality Today, Lean Center, Problemy Jakości, Law Business Quality, ceo.com.pl, radio eM, Silesion, Europerspektywy, Katowice.24.info, radio Silesia, TVS, e-biurowce.pl, hrpolska.pl, biuro-kreacja.info, Polskie Radio Katowice, Gazeta Wyborcza oraz Qulity Magazyn.

kongres_jakosci-20

Partnerami Kongresu byli Agencja Kreatywna Public PR, firma Quendi, John Lemon, Hotel Monopol, Fundacja Masculinum, Impact Photo, „Ogródek Dziadunia”, firma PROFI, MDJ, Grupa Zipp oraz SOWA Samochody.

fot. Materiały prasowe – III Europejski Kongres Jakości / Impact Photo

http://jakoscroku.pl/aktualnosci/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności