lederboard

Obsługa informatyczna dla firm: zalety, zakres usług, cennik

Awaria komputera, utracone dane, problemy z siecią – tym problemem można zapobiegać, korzystając z profesjonalnej obsługi IT dla firm.

Komputery, systemy informatyczne, internet to dzisiaj codzienność w wielu przedsiębiorstwach. Za pośrednictwem sieci można poszukiwać kontrahentów i klientów, załatwiać sprawy urzędowe, a na komputerze korzystać z programów do zarządzania całą firmą. Aby cały ten obszar mógł funkcjonować prawidłowo, nie trzeba zatrudniać informatyka. Alternatywne rozwiązanie to obsługa informatyczna dostarczana jako outsourcing.

Na czy polega outsourcing obsługi IT?

Aby zadbać o sprawne działanie komputerów i bezpieczeństwo danych, firma może korzystać z rozwiązań, które mają formę outsourcingu. Wówczas obsługa informatyczna polega na świadczeniu pomocy przez specjalistów, którzy nie są bezpośrednio zatrudnieni przez firmę, jednak są do jej dyspozycji zawsze wtedy, gdy jest to konieczne. Informatyczna obsługa firm jest wtedy prowadzona jako helpdesk – pomoc przez telefon i internet oraz z dojazdem do siedziby klienta. Wystarczy tylko zgłosić problem, aby otrzymać pomoc nawet w ciągu paru godzin. To bardzo dobra alternatywa dla zatrudniania informatyka, co jest związane ze sporymi kosztami. Zatem obsługa IT w tym obszarze najczęściej wybierana jest przez mikro, małe oraz średnie firmy działające w wielu branżach, między innymi sklepy internetowe, firmy produkcyjne, usługowe.

Obsługa informatyczna dla firm – zakres usług

Kompleksowa obsługa informatyczna firm obejmuje szeroką gamę czynności, które razem pozwalają firmie na sprawne prowadzenie działalności bez obaw o brak wsparcia w podbramkowych sytuacjach.  Najczęściej firmy outsourcingowe oferujące taką obsługę zapewniają wtedy pomoc w ramach gotowych pakietów. Oferuje je między innymi firma Help Me z Warszawy, która dla klientów przygotowała kilka gotowych zestawów usług. Można także skomponować je samodzielnie. Dokładne informacje są dostępne na stronie: https://b2b.helpme.pl/

Wśród dostępnych usług znajdują się:

  • monitorowanie systemu informatycznego
  • rozwiązywanie problemów eksploatacyjnych oprogramowania
  • usuwanie awarii sprzętowych
  • ochrona systemu informatycznego firmy
  • administracja systemem
  • tworzenie zabezpieczeń
  • zarządzanie uprawnieniami użytkowników
  • przygotowywanie kopii zapasowych
  • tworzenie rozwiązań w ramach kontroli dostępu
  • administracja serwerami
  • hosting serwerów
  • audytowanie
  • doradztwo
  • szkolenia IT

Warto przy tym zaznaczyć, że obsługa informatyczna firmy jest w tym przypadku związana także z określonymi czasami reakcji na zgłoszenia. Im droższy pakiet, tym szybciej pracownik firmy może pojawić się na miejscu, aby rozwiązać problem. W skład konkretnych pakietów wchodzi także odpowiednia ilość godzin pomocy, na przykład poświęconych na helpdesk, czyli obsługę zgłoszeń, rozwiązywanie problemów eksploatacyjnych i naprawę usterek. Przy wyborze najlepszego pakietu usług warto więc sprawdzić, co dokładnie znajduje się w danej ofercie, aby dopasować ją do swoich potrzeb. W razie problemów można liczyć także na asystę pracownika, który doradzi, jaki wariant może sprawdzić się wtedy najlepiej.

Ile kosztuje obsługa informatyczna dla firmy?

Profesjonalna obsługa informatyczna skierowana do firm nie jest związana z bardzo wysokimi kosztami. W tym przypadku są one powiązane z wybranym pakietem usług, liczbą stanowisk komputerowych i serwerów w firmie oraz ewentualnymi usługami dodatkowymi. Najtańsze pakiety rozpoczynają się od około 500 złotych netto miesięcznie. Są one przeznaczone dla firm dysponujących jednym serwerem oraz maksymalnie 5 użytkownikami w jednej lokalizacji. Z kolei wtedy, gdy firma posiada do 10 stanowisk komputerowych, wówczas koszty rosną do około 700-900 złotych netto na miesiąc. Warto pamiętać o tym, że informatyczna obsługa firm wymaga podpisania umowy, która opiewa na minimalny czas współpracy na poziomie 3-6 miesięcy.

Gdy zatem ważne jest profesjonalne wsparcie informatyczne dla firmy, by zadbać o jej sprzęt, oprogramowanie i bezpieczeństwo danych, warto pomyśleć o skorzystaniu z outsourcingu usług IT.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności