lederboard

Odchudzanie Najczęstsze błędy żywieniowe

Wiele osób podejmując walkę z nadwagą popełnia wiele błędów żywieniowych, które niestety negatywnie wpływają na efekty utraty wagi a często na brak efektów w odchudzaniu.

 

 

 

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Wiele błędów żywieniowych, nie tylko negatywnie wpływa na efekty podczas odchudzania, ale są także powodem różnego rodzaju problemów jak cukrzyca, problem z nadciśnieniem czy też problem z insulinoopornością. Jeżeli mimo starań nie możesz schudnąć warto zapoznać się artykułem na temat, chorób które uniemożliwiają schudnięcie http://www.smedyczny.pl/dlaczego-nie-moge-schudnac/

Co jeść podczas redukcji wagi  ?

Zacznijmy od śniadania, jako najważniejszego z posiłków.  Teoretycznie śniadanie ma nam dostarczyć siły na cały dzień, ale jedząc płatki owsiane np. z mlekiem owszem dostarczamy sporo węglowodanów, które są energią zarówno dla naszego ciała jak i mózgu, ale jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia w tym przez 8 godzin w pracy siedzisz, to dostarczanie ok 500 kcal z płatków to nie jest dobry pomysł, bo nie mamy kiedy ich spalić.

Lepiej zastąpić to jogurtem bądź innym lekko strawnym posiłkiem.  Kolejna kwestia to ile razy w ciągu dnia jesz?

Ile posiłków w ciągu dnia ?

Zazwyczaj mówi się że musisz jeść 5 posiłków w ciągu dnia, co także jest nie prawdą, ponieważ czy zjesz 2000 kcal w jednym posiłku czy w 5 nie ma najmniejszego znaczenia. Jeżeli masz duży apetyt warto rozbić to na wiele posiłków.

Jeżeli wystarczą ci tylko 3 posiłki w ciągu dnia, to też dobrze o ile zwracasz uwagę na to co jesz. Dieta to nie zawsze jest głodzenie się, można jeść dużo i mieć pełny brzuch, a le zjadane posiłki nie koniecznie muszą być kaloryczne.

Najlepsza dieta

W diecie nie tylko chodzi o ograniczenie zjadanych kcal, ponieważ jeżeli masz dużo ruchu w ciągu dnia, to możesz zjeść dużo więcej i dalej chudnąc.

Jeżeli masz prace siedzącą potrzebuje ok 2000 kcal w ciągu dnia, ale jeżeli dużo się ruszasz możesz zjeść dużo na śniadanie, zjeść batonika między śniadaniem a obiadem, do tego przekąska przed kolacją i sporo na kolacje a okaże się że i tak schudniesz, ponieważ w ciągu dnia spaliłaś dużo kcal.

Dietetyczne dania

Warto jeść wysokobiałkowe produkty, które powodują uczucie sytości na znacznie dłużej niż posiłki pozbawione białka. Ciekawe przepisy na potrawy przy odchudzaniu znajdziesz na stronie http://jedzmy-zdrowo.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności