lederboard

Oferty nieruchomości bez pośredników – czy istnieją?

Wystarczy spędzić chwilę na portalu z ofertami nieruchomości, by przekonać się, że większość zamieszczonych tam ogłoszeń została zamieszczona przez pośredników. Co w takiej sytuacji mogą zrobić osoby poszukujące ogłoszeń pochodzących bezpośrednio od właścicieli nieruchomości?

 

Mimo kryzysu, pandemii i innych problemów, rynek mieszkaniowy ma się w naszym kraju nie najgorzej. Z czego to wynika? Przede wszystkim, branża budowlana, jako jedna z nielicznych, całkiem nieźle trzyma się w posadach, realizując nowe projekty. Po drugie, wiele osób mających pokaźne oszczędności w bankach, zaczęło wycofywać swoje pieniądze, z uwagi na małą opłacalność lokat, obligacji czy innych produktów inwestycyjnych. Zamiast tego, zamożniejsi Polacy wolą przeznaczyć nadmiar gotówki np. na zakup mieszkania czy innej nieruchomości. Wreszcie, sami sprzedawcy stanowią wciąż niemałą grupę. Coraz więcej ludzi bowiem, z uwagi na sytuację epidemiczną, woli wyprowadzić się z przeludnionych miast, do bardziej zacisznych ich peryferii, gdzie, będąc na swoim podwórku, nie muszą być tak bardzo ograniczeni restrykcjami związanymi z koronawirusem.

Schody, dosłownie i w przenośni, zaczynają się wówczas, gdy zaczynamy wertować oferty mieszkaniowe zamieszczone na popularnych portalach. Już pobieżny ich przegląd pokazuje, jak wiele z nich zostało wytworzonych przez pracowników agencji pośredniczących w sprzedaży. Ponadto, ogłoszenia te są zduplikowane na podobnych portalach, tworząc chaos, co z kolei wiąże się z trudnością przy wychwyceniu naprawdę atrakcyjnej oferty.

Nic dziwnego zatem, że większość osób wertujących ogłoszenia, preferuje te, które pochodzą bezpośrednio od właściciela nieruchomości. Pośrednicy jednak już dawno się o tym przekonali… i wyciągnęli odpowiednie wnioski. Dlatego, aż 11% ofert zamieszczonych na portalach specjalizujących się w sprzedaży nieruchomości zatytułowanych jako „prywatne”, w rzeczywistości pochodzi od agencji. Jak z tym stanem rzeczy mają radzić sobie osoby, które nie chcą przepłacać przy tak dużym wydatku jak zakup mieszkania? Na szczęście, mogą skorzystać z portalu e-bezposrednio.pl, nowoczesnego serwisu z ofertami z pierwszej czy drugiej ręki, ale z pominięciem pośrednictwa.

Dzięki temu, korzystając z jego usług możemy mieć pewność, że nie będziemy tracić czasu na wyłuskanie spośród masy ogłoszeń tego, które nas naprawdę interesuje. Poza tym, wszystkim osobom korzystającym z portalu na pewno przypadnie do gustu fakt, że nie znajdzie tu ofert od podszywających się pod osoby prywatne pośredników. W efekcie zyskamy dostęp do atrakcyjnych propozycji, na których zyskuje każdy: sprzedawca, otrzymując kwotę, na której mu zależy, oraz kupujący, nie przepłacając bez potrzeby.

Szukasz rzetelnych ofert mieszkaniowych? Nie chcesz by ktoś trzeci zarobił twoim, sprzedawcy, kosztem lub kosztem kupującego? Jeśli tak, skorzystaj z usług portalu e-bezposrednio.pl. Znajdziesz to, czego szukasz!

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności