Olivia Six wśród wyróżnionych przez branżę BPO/SSC


Podczas gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards przyznano nagrody branży SSC/BPO za 2015 rok: Olivia Six został uznany za najlepszy budynek biurowy Europy Środkowej i Wschodniej, nagrodę dla najszybciej rozwijającego się miasta dostało Trójmiasto.

 

 

Uhonorowani zostali też rezydenci Olivia Business Centre: Sii jako najlepsza firmy IT ub.r. w Polsce oraz PwC jako firma doradcza; zwycięzcy zostali wybrani głosami niezależnego eksperckiego jury – poinformowano w komunikacie, przesłanym mediom przez Olivia Business Centre.

Olivia Six jest najnowszym budynkiem kompleksu Olivia Business Centre, oddanym do użytku w maju 2015 r. Jego wysokość sięga 55 metrów i 15 kondygnacji naziemnych. Biurowiec dostarcza prawie 18 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wśród rezydentów Olivia Six są m.in. Agencja Rozwoju Pomorza, PwC czy ThyssenKrupp – czytamy w komunikacie.

Olivia Six to bez wątpienia jeden z najciekawiej zaprojektowanych biurowców w Polsce. Projekt został wykonany przez gdyńską pracownię BJK Architekci – podkreślono w informacji Olivia Business Centre.

„Biurowiec jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Polsce, co zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM Excellent z najlepszym wynikiem w regionie. Olivia Six to pierwszy budynek w Polsce, który posiada całoszklaną trójszybową elewację. Zapewnia to komfort pracy na najwyższym, światowym poziomie. Hol główny wykonano w formie wielkiej szachownicy z czarnego i mlecznego kamienia, a designerskie ogólnodostępne lobby ma charakter klubowej angielskiej biblioteki” – powiedział cytowany w komunikacie Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu Olivia Business Centre.

Tytuł na gali zdobyła też firma Sii, która jest jednym rezydentów Olivia Business Centre. Jak podano w komunikacie, firma została uznana za firmę roku na polskim rynku IT. Sii zatrudnia w Polsce ponad 2300 inżynierów i specjalistów. Jej biuro w Olivia Business Centre jest największym oddziałem firmy w Polsce i wkrótce ma tam pracować nawet 700 osób. W grudniu 2015 r. firma ogłosiła podpisanie umowy na wynajęcie 6 tys. mkw. powierzchni biurowej w nowym budynku Olivia Star, który ma zostać ukończony w I kwartale 2017 r. Projekt nowego biura uwzględnia m.in. zjeżdżalnię, która połączy piętra przyszłej siedziby Sii.

Olivia Six_reception

PwC Poland po raz kolejny uznane zostało za najlepszą firmę doradczą roku. Firma ta zajmuje się m.in. audytami, doradztwem podatkowym i prawnym. PwC jest jednym z pierwszych rezydentów Olivia Business Centre i od początku swojej działalności w Olivia Business Centre stworzyła ponad 100 nowych miejsc pracy. Jej biura znajdują się w budynku Olivia Gate oraz Olivia Six, w którym działa docenione w konkursie PwC SSC/BPO Center of Excellence – podkreślono w informacji dla mediów.

Trójmiasto staje się jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla biznesu w tej części Europy. Jury – jak czytamy – doceniło fakt, że Gdańsk, Gdynia i Sopot w szybkim tempie doganiają pod kątem infrastrukturalnym najbardziej rozwinięte miasta Polski takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Tylko w 2015 r. nowi inwestorzy utworzyli w Trójmieście ponad 2,5 tys. miejsc pracy wynajmując ok. 77 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Na decyzję jury miała też wpływ najwyższa jakość obsługi inwestorów zagranicznych – zaznaczono. Mocno przyczyniła się do tego Agencja Rozwoju Pomorza, która ma swoją siedzibę w Olivia Six, oraz inicjatywa Invest in Pomerania. Od początku swojej działalności Invest in Pomerania obsłużyła 300 zapytań inwestorów z 36 krajów, a 22 z 75 wizyt zakończyły się sukcesem. Invest in Pomerania otrzymała też dwa razy z rzędu przyznawaną co trzy lata nagrodę dla najlepszego centrum obsługi inwestorów w Polsce (2010 i 2013; nagroda 2016 nie jest jeszcze przyznana).

Olivia Business Centre w Gdańsku to najnowocześniejszy i największy projekt biurowy w Polsce. Docelowa wielkość centrum to 170 tys. mkw. Biura otworzyły tu Allianz, Alior Bank, Amazon, Atos, Bayer, Energa, Epam, Generali, Noble Bank, PKO Bank Polski, PwC, Sii, ThyssenKrupp. Centrum rozbudowuje się od 2010 r. w tempie jednego budynku rocznie. Ukończone budynki: Olivia Gate, Point, Tower, Four i Six otaczają wewnętrzne patio z zielenią i małą architekturą.

Olivia Six lobby

W 2015 r. w Olivia Business Centre zaczął działalność akcelerator biznesu O4, oferujący biura już od 16 mkw. i nowoczesną przestrzeń konferencyjną. Dzisiaj ma tam swój adres ponad 30 firm oraz wielu przedsiębiorców korzystających ze strefy coworkingu.

Olivia Business Centre to coś więcej niż budynki. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji najemców pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, kawiarnia Starbucks, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesne gimnazjum, salon piękności, notariusz oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami. W 2016 r. otwarty zostanie dwupiętrowy klub fitness CityFit – podkreślono w komunikacie.

Olivia Business Centre1

Gala CEE Shared Services and Outsourcing Awards odbyła się 4 lutego w Warszawie.

(gm)

Pełna lista zwycięzców i nominowanych we wszystkich kategoriach: http://ceeoutsourcingawards.com/

FOT. © OLIVIA BUSINESS CENTRE

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności