lederboard

Omenaa Mensah i charytatywny pokaz kolorowych dzieci


Już w najbliższą sobotę, 14. lutego, odbędzie się finał konkursu MISS EGZOTICA. W ramach tego projektu, po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się także charytatywny pokaz mody z udziałem kolorowych dzieci.

Pomysłodawczynią i inicjatorką pokazu jest zagorzała ambasadorka tolerancji i walki z dyskryminacją Omenaa Mensah oraz jej fundacja Omenaa Foundation.

MISS EGZOTICA to konkurs skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów, lub których rodzice (lub jeden z rodziców) przybyli i zamieszkali w Polsce, podjęli pracę, studia, założyli rodziny. Celem projektu jest zaprezentowanie Polski jako kraju atrakcyjnego pod względem gospodarczym, edukacyjnym, klimatycznym dla innych narodów.

Z drugiej strony inicjatywa ta uzmysławia, że w czasach powszechnej globalizacji i międzynarodowej wymiany kulturowej, Polki reprezentują nie tylko typowy „słowiański” typ urody. Na ulicach spotykamy coraz więcej cudzoziemców i osób z egzotycznymi korzeniami.

Omenaa Foundation (m)
Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz tytułem – Ambasador Polskiej Gospodarki.

Konkurs MISS EGZOTICA organizowany jest po raz piąty. Honorowymi ambasadorkami konkursu są m.in.: Omenaa Mensah, Aleksandra Szwed, Patricia Kazadi. Finał tegorocznej edycji konkursu, który odbędzie się 14 lutego o godz. 18:00 w warszawskim C.H. Blue City, poprowadzi Omenaa Mensah.

Jedną z atrakcji wieczoru będzie, organizowany po raz pierwszy w Polsce, charytatywny pokaz mody z udziałem kolorowych dzieci. Pomysłodawczynią tej inicjatywy jest Omenaa Mensah, która w ramach swojej fundacji Omenaa Foundation walczy o tolerancję i szacunek do innych osób niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy orientacji seksualnej. Ideę tolerancji pragnie krzewić już od najmłodszych lat, stąd pomysł na kolorowy pokaz dla maluchów.

W pokazie, jako mała modelka wystąpi Sami Ajeki, której przejmującą historię dyskryminacji w szkole poznaliśmy dzięki Dzień Dobry TVN. Choreografię pokazu przygotowała Anna Jujka, a za stylizacje odpowiedzialna jest Zofia Maria Ślotała.

Partnerami pokazu są firmy GUESS KIDS, BARTEK oraz najbardziej kolorowa w Polsce i na świecie marka INGLOT. W trakcie wieczoru zaprezentowany zostanie także projekt związany z budową szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, który realizuje Omenaa Foundation

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności