Opieka medyczna dla średnich i dużych firm – zobacz, na czym polega!

Pakiety medyczne dla firm to nic innego jak prywatna usługa zdrowotna oferowana pracownikom przez pracodawców w ramach benefitów pozapłacowych. W Centrum Medycznym Enel-Med pakiety medyczne dla swoich pracowników mogą wykupić m.in. duże i średnie przedsiębiorstwa, czyli zatrudniające powyżej 50 osób.

 

 

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie zalety mają pakiety medyczne,
 • czy pakiet medyczny dla firm może obejmować świadczenia medycyny pracy,
 • jak pakiet medyczny może budować przewagę konkurencyjną firmy.

Oferta pakietów medycznych dla średnich i dużych firm jest bardzo szeroka i stale się rozwija. Można wśród nich znaleźć pakiet medyczny obejmujący np. wizyty u lekarzy specjalistów, diagnostykę, leczenie stomatologiczne, rehabilitację, hospitalizację, zabiegi chirurgiczne

Pakiety medyczne dla firm – zalety

Opieka zdrowotna oferowana w ramach pakietów medycznych jest bardzo wygodna, a korzystający z niej pracownicy doceniają komfort świadczonych usług. Nie tracą czasu na stanie w kolejkach – nowoczesne sieci placówek medycznych, takie jak enel-med, zapisują pacjentów na konkretne godziny, co jest wyjątkową oszczędnością czasu. Oprócz tego pakiety medyczne dla średnich i dużych firm dają możliwość:

 • konsultacji ze specjalistami bez skierowania,
 • szybkiej wizyty nawet u specjalistów, do których w ramach wizyty publicznej trzeba czekać kilka miesięcy,
 • wygodnej rejestracji do lekarzy oraz na badania (telefonicznie, online, poprzez aplikację mobilną),
 • dostępu do usług medycznych na terenie całej Polski (w przypadku sieci enel-med jest to 30 placówek wieloprofilowych, ponad 1600 placówek partnerskich oraz przychodnie przyzakładowe),
 • opieki w ramach medycyny pracy dla wszystkich pracowników w jednym miejscu.

Więcej informacji znajdziesz tutajhttps://cm.enel.pl/dla-firm/oferta-dla-firm/opieka-abonamentowa/.

Medycyna pracy dla średnich i dużych przedsiębiorstw

Warto zwrócić uwagę, czy pakiety medyczne dla średnich i dużych przedsiębiorstw oferowane przez dane centrum medyczne zawierają świadczenia medycyny pracy. Przy sporej liczbie pracowników ważne jest, by firma mogła sprawnie i szybko wysyłać ich na badania wstępne, okresowe czy kontrolne.

Oprócz tego medycyna pracy w ramach pakietu medycznego może obejmować np.:

 • określanie czynników szkodliwych dla danego stanowiska pracy,
 • udział oddelegowanego lekarza w zakładowych komisjach BHP,
 • konsultacje w zakresie ergonomii pracy.

Centrum Medyczne Enel-Med realizuje badania medycyny pracy na terenie całego kraju we wspomnianych wcześniej 30 placówkach wieloprofilowych, ponad 1600 placówkach partnerskich oraz przychodniach przyzakładowych. Dla wygody i komfortu pracodawcy możliwe jest przebadanie pracowników w różnych miejscach w Polsce i rozliczenie na podstawie miesięcznej faktury. Szczegóły można znaleźć na stroniehttps://cm.enel.pl/dla-firm/oferta-dla-firm/medycyna-pracy/.

Pakiety medyczne dla dużych firm – dlaczego warto?

Dobrze wiedzieć, że pakiet medyczny oferowany przez firmę pracownikowi jest jednym z najbardziej oczekiwanych świadczeń pozapłacowych. Przedsiębiorstwa z tego typu benefitami postrzegane są jako solidni, rzetelni pracodawcy, firmy godne zaufania, inwestujące w pracownika i troszczące się o jego komfort. Zwłaszcza w przypadku rekrutacji specjalistów i osób na wysokie stanowiska kierownicze dostępność atrakcyjnych świadczeń pozapłacowych może być atutem danej firmy. W dobie niedoborów personalnych na rynku pracy ważne jest, by mieć nad konkurencją wyraźną przewagę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności