Otwarcie sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland


Na otwarciu sezonu artystycznego 2015 V.A. Gallery Poland przygotowała dwa rozgrywające się równolegle wydarzenia łącząc ze sobą przenikające się i wzajemnie inspirujące światy: sztuki i designu. Wstawa „Heavy Metal” to cykl niepublikowanych dotąd fotografii autorstwa znakomitego artysty Tomka Tomkowiaka. „Private Atmosphere” jest prezentacją sofy LoveSeat GRAZIA zaprojektowanej przez światowej sławy designera Ryszarda Mańczaka. Wydarzenia odbywają się w ramach „Mariażu sztuki z biznesem” inaugurując kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

 

WYSTAWA FOTOGRAFII TOMKA TOMKOWIAKA „HEAVY METAL”
„HEAVY METAL” TOMEK TOMKOWIAK 12.03-23.03.2015

Wernisaż 12 marca 2015, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań Wysogotowo. Czarno-biały obiektyw i kobieca natura skonfrontowana z industrialną scenerią czyli fotografie autorstwa znanego i cenionego artysty fotografika – Tomka Tomkowiaka ujęte w ramy wystawy pod intrygującym tytułem „Heavy Metal”. Spotkanie z fotografią Tomka Tomkowiaka to seans estetycznych doznań w oprawie z erotyki na najwyższym artystycznym poziomie. „Heavy Metal” to cykl niepublikowanych dotąd zdjęć, nagradzanych w międzynarodowych konkursach i zaprezentowanych w jednym miejscu – V.A. Gallery Poland.

TOMEK TOMKOWIAK
Artysta fotografik, z wykształcenia filozof, z zamiłowania podróżnik, którego największą życiową pasją jest fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, głównie czarno-białych, projektach autorskich, a także w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude. Od grudnia 2013r. ambasador marki OLYMPUS. Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica organizowanego przez polską edycję Playboya, w tym raz otrzymał pierwsze miejsce. Kilkukrotnie jego zdjęcia były publikowane w Magazynie Playboy zarówno w polskich, jak i w zagranicznych wydaniach. Publikuje także w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, a ostatnio jego edytoriale ukazują się cyklicznie w amerykańskich czasopismach, jak VOLO Magazine czy FSHM.

Od trzech lat jest laureatem międzynarodowego konkursu PX3 Prix de la Photographie Paris. Sukcesy międzynarodowe Tomek zdobywa także w konkursie International Photo Awards, gdzie w zeszłym roku otrzymał aż 17 wyróżnień. W 2014 otworzył Galerię Fotograficzną w Poznaniu TT Gallery. W samym tylko 2014 miał publikację w COSMOPOLITAN, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC, KONTYNENTY, LAIF, DIGITALPHOTOGRAPHER, DIGITAL CAMERA…i inne.

HEAVY METAL_TOMEK TOMKOWIAK_V.A. GALLERY POLAND_PLAKAT

PREZENTACJA SOFY GRAZIA PROJEKTU RYSZARDA MAŃCZAKA
„PRIVATE ATMOSPHERE” RYSZARD MAŃCZAK 12.03-19.03.2015

Wernisaż 12 marca 2015, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań Wysogotowo. „PRIVATE ATMOSPHERE” to prezentacja sofy LoveSeat GRAZIA zaprojektowanej przez polskiego designera Ryszarda Mańczaka. Mebel pokazywany był m.in. podczas TORTONA DESIGN WEEK 2012 w Mediolanie, będąc jednym z projektów wyselekcjonowanych przez CEO Giselle Borioli i Giullio Cappelliniego kuratora wystawy, światowej sławy designera. GRAZIA to rzeźba użytkowa, której projekt inspirowany był konstrukcją łodzi unoszonej przez fale. Powstała forma przypomina konturem kształt ust. Od 15 marca sofa będzie dostępna w ofercie V.A. Gallery Poland.

RYSZARD MAŃCZAK
Polski designer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – Katedry Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Przygodę ze sztuką rozpoczął od udanego konkursu rysunku w New Delhi w Indiach, gdzie został jednym z laureatów i zdobył srebrny medal. Designem zajął się już w czasie studiów realizując projekty dla rodzinnej firmy jubilerskiej i zdobywając srebrnego niedźwiedzia na międzynarodowych targach jubilerskich w Berlinie. Razem z Robertem Majkutem stworzył projekt pierwszego MULTIKINA w Polsce. W 2003 został autorem koncepcji systemu informacji kierunkowej dla pierwszej części Centrum Sztuki i Biznesu STARY BROWAR 5050 laureata I nagrody w konkursie na najlepsze centrum handlowe na świecie i w Europie, przyznawaną przez ICSC Phoenix Arizona USA.

Namaszczony przez samego mistrza Giullio Cappelliniego zaprezentował swoje projekty podczas Tortona Design Week 2012, rok później jego pufa Tango, została nominowana w Danii do nagrody INDEX AWARD 2013 Home category – jednego z najważniejszych wydarzeń na świecie w dziedzinie designu. Od 2008 roku projektuje indywidualnie oraz dla powstałej w tym roku firmy PrologDesign EM tworząc niepowtarzalne wzory użytkowe. Pracuje w zespołach projektowych, przy realizacjach współpracuje z przemysłem, wykonawcami i projektantami, koordynuje i wdraża systemy informacji wizualnej i kierunkowej, wykonuje projekty graficzne, logotypy, aranżuje formy i przestrzeń, zajmuje się szeroko pojętym designem, rysunkiem, szkicami i grafiką, ma dobra mocną technicznie kreskę rysunkową. Organizuje wystawy, asystent na planie reżyserskim, aranżuje stoiska targowe. Współpracuje z wieloma prestiżowymi agencjami reklamowymi.

unname4
Komisarz wystaw: Violetta Kowalczyk
Organizatorzy: V.A. Gallery Poland
Partnerzy wydarzenia: Metalmex, Montownia.com., Ryszard Mańczak, Stowarzyszenie Metal Merge, Czapski Art Foudation, CzaoskiGallery, SHOW MEET ROOM, NG Nowa Gazownia, Good Time Foundation
Partnerzy technologiczni: Medikon Polska, Fomei Polska – prezentowane na wystawie fotografie wydrukowane zostały na archiwalnym papierze barytowym FOMEI Collection Baryta Mono 290.
Patronat medialny: „Moda & Styl”, „Businesswoman & life”, „Law Business Quality”, „Imperium Kobiet”, „Moda & Sukces”, Biznes meble.pl, Radio Merkury Poznań, „Nasz Głos Poznański”, Poznański Biuletyn Miejski”, Good Time Radio.
Wystawy można oglądać od pn-pt w godzinach: 8.00-17.00, sob. 8.00-13.00

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności