lederboard

Otwarta polityka cenowa to wyjście naprzeciw klientowi

Poszukiwanie mieszkania to zajęcie przede wszystkim czasochłonne. Konieczne jest zebranie kompletu informacji dotyczących oferty. Dlaczego otwarta polityka cenowa staje się dziś coraz większą zaletą?

 

 

Już nie tylko luksusowe

Jeszcze kilka lat temu na rynku mieszkaniowym większość cen była jawna – poza tymi z segmentu premium, gdzie kwota najczęściej nie stanowi o wyborze. Dziś z kolei mamy do czynienia z odwrotną tendencją. Ceny ujawniane dopiero po kontakcie z biurem sprzedaży dotyczą już nie tylko tych najbardziej ekskluzywnych apartamentów, lecz znacznej części mieszkań. To praktyka, której popularność wciąż rośnie.

Oszczędność czasu

Niektórzy deweloperzy postanowili jednak zachować otwartą politykę cenową, widząc w tym realne korzyści zarówno dla klientów, jak i swoich pracowników. Co w rzeczywistości daje jawne pokazywanie cen?

To przede wszystkim skrócenie czasu poszukiwań dla osób zainteresowanych kupnem. Pokazując od początku, ile kosztuje dane lokum, dajemy możliwość porównywania ofert i znalezienia wśród nich tej, która najbardziej odpowiada preferencjom poszukującego. Inaczej musiałby on wysyłać zapytanie o każde mieszkanie, czekać na odpowiedź. Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się prowadzić otwartą politykę cenową, takie informacje klient ma od ręki – tłumaczy Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Nade wszystkim bezpieczeństwo

Dziś, gdy większość usług przenosi się do świata wirtualnego, kładziemy jeszcze większy nacisk na bezpieczeństwo danych. Wielu ludzi coraz ostrożniej podchodzi do udostępniania swojego adresu e-mail czy innych informacji osobistych. To właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się te usługi, które na początkowym etapie nie wymagają podawania danych osobowych. Oczywiście na późniejszych etapach decyzyjnych – czy to rezerwacji mieszkania, czy umówienia wizyty – konieczne będzie podanie choćby nazwiska, to w momencie, gdy przeglądamy dziesiątki lokali różnych deweloperów, nie musimy dzielić się z każdym szczegółowymi informacjami.

Jawne kwoty to przede wszystkim względy praktyczne. Obecnie, gdy cena i lokalizacja są jednymi z głównych kryteriów poszukiwań, warto, by były pierwszymi informacjami, których dowiadują się poszukujący. W ten sposób mogą szybko ocenić, czy oferta jest dla nich atrakcyjna i dogodna finansowo.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności