lederboard

Otwierasz zakład fryzjerski i nie wiesz jaką kasę wybrać?

W przypadku prowadzenia salonu fryzjerskiego konieczne jest posiadanie nie tylko sprzętu do pielęgnacji włosów, ale także ewidencja sprzedaży z użyciem kasy fiskalnej.

 

 

Jeśli planujesz otworzyć własny zakład fryzjerski, musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów, aby biznes funkcjonował sprawnie. Jednym z ważnych elementów jest wybór odpowiedniej kasy fiskalnej. W pewnym sensie zadanie to jest ułatwione, a konkretnie: narzucone przez przepisy, ponieważ od lipca 2021 roku obowiązuje wymóg używania kas online. Dlatego, zanim zaprosisz klientów do swojego salonu, warto zrozumieć, jakie zalety i obowiązki niesie ze sobą to nowoczesne rozwiązanie.

Kasa fiskalna online. Co warto wiedzieć na ten temat?

Kasa fiskalna online to urządzenie stale połączone z internetem, co oznacza, że każda transakcja jest natychmiastowo przekazywana do KAS, czyli Krajowej Administracji Skarbowej. Informacje o paragonach są automatycznie wysyłane na serwery fiskusa, dokładnie do Centralnego Repozytorium Kas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą sprzedaż usług fryzjerskich musisz rejestrować na takiej kasie. Unikanie tego obowiązku niesie ze sobą ryzyko otrzymania kary finansowej!

Co z fryzjerami, którzy używali kas tradycyjnych? Rozwiązania fiskalne dla salonów fryzjerskich

Warto zauważyć, że fryzjerzy, którzy wcześniej korzystali z tradycyjnych kas fiskalnych, musieli dostosować się do nowych przepisów i przejść na kasy online. To zmiana, która dotknęła nie tylko branżę fryzjerską, ale również inne tzw. branże wrażliwe. Kasa fiskalna dla fryzjera, podobnie jak w przypadku innych branż, ma na celu:

  • zwalczanie problemu w postaci luki VAT-owskiej oraz ograniczenie szarej strefy,
  • stopniowe wycofywanie przestarzałych urządzeń,
  • zapewnienie klientom dostępu do paragonów elektronicznych.

Decydując się na otwarcie zakładu fryzjerskiego, konieczne jest zainwestowanie w nowoczesne urządzenie; każda sprzedaż realizowana w takim miejscu powinna być rejestrowana na kasie online. Nie traktujmy jednak tego wyłącznie jako uciążliwego wymogu prawnego; wręcz przeciwnie: kasa fiskalna online to również takie rozwiązanie, które ułatwia codzienną ewidencję sprzedaży.

Nie tylko kasa fiskalna online. Jakie jeszcze urządzenia do rozliczeń wykorzystuj na co dzień fryzjerzy?

Kolejne urządzenie niezbędne podczas prowadzenia działalności w postaci salonu fryzjerskiego to terminal, zwany również POS (Point of Sale). Jest to elektroniczne urządzenie umożliwiające przyjmowanie płatności kartą (debetową bądź kredytową). Oprócz tego obsługuje on również płatności mobilne dokonywane różnymi urządzeniami, takimi jak telefony czy zegarki, oraz inne formy płatności bezgotówkowych, w tym BLIK. Dodatkowo terminal płatniczy umożliwia doładowania telefonów (prepaid) oraz korzystanie z usługi cashback, czyli wypłacania gotówki przy dokonywaniu płatności kartą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności