lederboard

Para wspinaczy wysokogórskich zawalczy w Himalajach o dwa ośmiotysięczniki!

Para wspinaczy wysokogórskich, Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski tworzący duet 'Everteam’, zawalczy w Himalajach o dwa ośmiotysięczniki! Wiosną 2018 wyruszą na najwyższy szczyt Świata, Mount Everest oraz sąsiadujący z nim Lhotse.

 

SYLWIA BAJEK – W 2017 roku z sukcesem zrealizowała kampanię crowdfunding’ową: 'Najmłodsza Polka na Evereście’ w serwisie PolakPotrafi.pl aby wyruszyć na wyprawę. Wspięła się na wysokość 8800 m n.p.m. W 2018 pragnie 'zaatakować’ Lhotse, 8516 m.

SZCZEPAN BRZESKI – Zdobywca 8 z 9-ciu szczytów Górskiej Korony Ziemi – najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Laureat Plebiscytu Małopolska Osobowość Turystyki 2017 Gazety Krakowskiej. W 2018 roku ponownie ruszą na Mount Everest.

Oboje prowadzą prelekcje o charakterze górsko- motywacyjnym w szkołach, klubach podróżnika oraz firmach, które cieszą się dużą popularnością.

Everteam to ewenement w świecie gór wysokich, nieczęsto bowiem zdarza się, że wspinacze są partnerami w życiu i w górach. Oboje stawiają sobie wysokie cele i razem do nich zmierzają.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak było kiedy w 2017 wyruszyli na Mount Everest; on aby ukończyć Górską Koronę Ziemi, ona jako 'najmłodsza Polka na Evereście’. W dobrym stylu osiągnęli wówczas Wierzchołek Południowy Mount Everest, a następnie niebotyczną wysokość 8800 m n.p.m. Od szczytu dzieliło ich zaledwie 48 metrów! Gdyby nie zaniedbanie szerpy (przewodnika wysokogórskiego) w kwestii niezbędnego tlenu mieliby wierzchołek Everestu za sobą.

10 kwietnia 2018 rozpoczną swoją drogę w kierunku wymarzonych ośmiotysięczników. Pierwszy etap wyprawy obejmie trekking do Everest Base Camp, 5334 m. Następnie rozpocznie się właściwa akcja górska mająca na celu aklimatyzację (adaptację organizmu do wysokości). Po niej wspinacze będą się regenerować, aby już w pełni sił móc 'zaatakować’ oba szczyty.

Droga na Mount Everest i Lhotse pokrywa się aż do wysokości 8000, tj. do tzw. Przełęczy Południowej. Na tej wysokości w niewielkiej odległości znajdują się obóz 4-ty pod Lhotse i kolejno obóz 4-ty pod Everestem. W tym miejscu Sylwia i Szczepan rozłączą się aby już indywidualnie wyruszyć na Mount Everest (Szczepan) i Lhotse (Sylwia).

Ich wyprawa potrwa 2 miesiące!

Everteam aby móc zrealizować wyprawę, a następnie motywować i inspirować do realizacji celów i marzeń innych – potrzebuje wsparcia. Zarówno Sponsorzy jak i każda osoba indywidualna mogą pomóc. Sylwia realizuje kampanię 'Najmłodsza Polka na Lhotse’, która jest dostępna pod adresem:

www.polakpotrafi.pl/projekt/najmlodsza-polka-na-lhotse-ekspedycja-2018

W zamian za niewielkie wpłaty można otrzymać wyjątkowe nagrody związane z wyprawą i nie tylko!

Czego można życzyć Sylwii i Szczepanowi? Bez wątpienia realizacji celu a także: tylu zejść, ilu wejść!

Powodzenia!

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności