lederboard

Piękno i elegancja nie ulegają trendom

W czasach, gdy w nasze życie coraz bardziej wkraczają maszyny i sztuczna inteligencja, to właśnie wykonywane ręcznie i z pietyzmem przedmioty okazują się największym luksusem. W dzisiejszej modzie nie chodzi już wyłącznie o prestiż marki i logo, które widnieje na odzieży. Indywidualność wiąże się z ubiorem, który jest ponadczasowy i dzięki swojej jakości służy latami.

 

 

Jedną z propagatorek haute couture jest polska projektantka Izabela Łapińska, nazywana mistrzynią detalu. Artystka przyciąga uwagę świata mody swoim niepowtarzalnym stylem, w którym na pierwszy plan wysuwa się dbałość o konstrukcję, krój oraz szlachetne wykończenia. Jej znaki rozpoznawcze to m.in.: własnoręcznie wyszywane guziki, hafty, a także francuskie i włoskie koronki z najlepszych fabryk na świecie.

Kreatorka od samego początku realizuje ideę nurtu slow fashion i sięga po dawne rzemiosło zdobnicze. Misją projektantki jest utrzymanie zanikającej roli klasycznego krawiectwa oraz już nieco zapomnianej sztuki rzemiosła. Izabela, sięgając do ręcznych technik zdobniczych i tworząc ubrania, które mają służyć latami, wpisuje się w nurt świadomej mody slow fashion, w której ważny jest komfort osób pracujących nad danym projektem oraz szacunek dla planety.

– Dziś wolimy nosić bardziej dyskretne ubrania z logo schowanym w podszewce. Poszukujemy strojów, których nikt inny nie ma, pytamy o rodzaj tkaniny, rzeźbienie klamry, wyjątkowy wzór na materiale. Interesuje nas historia stylizacji i sposób jej wykonania. Jesteśmy po prostu coraz bardziej świadomi tego, czym jest moda i pragniemy ubrań z duszą, takich, które możem przekazywać z pokolenia na pokolenie – podkreśla Izabela Łapińska.

Ubrania, które wychodzą z pracowni projektantki, zachwycają jakością wykonania i precyzyjnymi detalami. Szlachetne tkaniny i ręcznie wykonane zdobienia czynią z nich nie tylko krawiectwo
z najwyższej półki, ale wręcz dzieła sztuki.

Moda inspirowana pięknem kobiet i architekturą

Klasyczną elegancję znajdziemy w najnowszych propozycjach artystki. Kolekcja o nazwie Pantera to odzwierciedlenie siły kobiecości na przestrzeni wieków.

Inspiracją do powstania projektów stały się zabytki architektury rzymskiej tworzone przez wielkich mistrzów sztuki budownictwa, a także ikony pięknych, wyrafinowanych kobiet, takich jak:
Sophia Loren, Gina Lollobrigida, Monica Bellucci. Cechy charakterystyczne kolekcji to szlachetne tkaniny, intrygujące wykończenia i ręcznie robione zdobienia, takie jak wyszywane guziki, czy srebrne klamry. Uwagę przykuwają też detale – misterne koronki wyplatane ręcznie z metali szlachetnych, falujące niczym kopuły wielkich bazylik rękawy, czy lejące tkaniny z wzorami i uwypukleniami flokowanymi na kształt struktury rzeźbionych fontann.

– Uważam, że styl jest przestrzenią do wyrażania siebie i podkreślania swojego charakteru – warto się nim bawić, pamiętając jednak, że choć światowe trendy w modzie są w ciągłym ruchu, tym, co pozostaje niezmienne, jest piękno i elegancja. Te dwie wartości powinny zawsze stać na czele mody – podsumowuje Izabela Łapińska.

IZABELA ŁAPIŃSKA – projektantka, artystka, od piętnastu lat wyróżnia się na tle polskiej sceny modowej jakością, ponadczasową elegancją oraz luksusowymi wykończeniami. Projekty Izabeli Łapińskiej cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jej pokazy dwukrotnie odbywały się w Paryżu oraz w Wiedniu. Inspiruje ją także sama kobieta – elegancka, stonowana, intrygująca. Typ arystokratki, która nie musi krzyczeć, by zostać zauważoną.

Więcej inspiracji na stronie: https://www.izabelalapinska.com/

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności