lederboard

Pierścionki zaręczynowe – wyraź swoje uczucia!

Zaręczyny to poważna decyzja i obietnica, że spędzimy ze sobą resztę życia. Ważną sprawą jest zatem wybór pierścionka, który mężczyzna wręczy swojej wybrance podczas oświadczyn. Czy wiesz, że pierścionki zaręczynowe mają swoją symbolikę i mówią więcej, niż można wyrazić za pomocą słów? Sprawdź, jakie znaczenie ma wybrany przez Ciebie pierścionek!

Pierścionki zaręczynowe i ich symbolika

Podstawowe znaczenie, jakie mają pierścionki zaręczynowe, to obietnica. Mężczyzna, wręczając pierścionek, obiecuje poślubić wybrankę, a kobieta, przyjmując go i nosząc na palcu, składa obietnicę dopełnienia ślubu. To także, w pewnym sensie, obietnica wyłączności – od tej pory pierścionek na palcu narzeczonej oznacza, że jest ona „zajęta” i nie w głowie jej flirt z innymi mężczyznami. Piękny obyczaj oświadczania się za pomocą pierścionka jest znany od pokoleń i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. A konkretne pierścionki mają też swoją konkretną symbolikę. Pierścionki zaręczynowe z diamentami i brylantami symbolizują trwałość przyszłego związku małżeńskiego i łączących narzeczonych uczuć. To najtwardsze i najtrwalsze ze wszystkich kamieni, dlatego są najchętniej wybierane na okazję zaręczyn. Nie bez znaczenia jest również to, że uchodzą za najbardziej szlachetne ze wszystkich kamieni i symbolizują również czystość uczuć. Pierścionki zaręczynowe z szafirem to natomiast symboliczne wyrażenie nadziei na długotrwały, szczęśliwy związek, a także szacunku i miłości. Symboliczne znaczenie ma również liczna kamieni w pierścionku zaręczynowym. Jeden symbolizuje „jedyną” miłość. Dwa diamenty lub brylanty to symboliczne połączenie dwojga dusz. Szafir w otoczeniu brylancików symbolizuje zachwyt wybranką serca.

Pierścionki zaręczynowe – jak dobrać odpowiedni pod względem rozmiaru?

Jeśli oświadczyny zostaną przyjęte, przyszła panna młoda przez okres narzeczeństwa zazwyczaj nosi pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu. Ważną kwestią jest zatem odpowiednie dobranie pierścionka pod względem rozmiaru. Nie powinien on być ani zbyt mały, ani za luźny. Za ciasny pierścionek zaręczynowy będzie sprawiał dyskomfort podczas noszenia, natomiast za duży może zsunąć się z palca i w najgorszym razie zgubić. Niektóre osoby uważają to za zły omen, więc warto dołożyć starań, by uniknąć takiej sytuacji. Najlepszy sposób na dopasowanie pierścionka to przymierzenie go przed zakupem. Jeśli jednak mężczyzna chce zrobić swojej ukochanej niespodziankę, musi zastosować bardziej dyskretną metodę. Można na przykład pożyczyć któryś z noszonych przez nią pierścionków albo zapytać o obwód jej palca kogoś z bliskiej rodziny (mamę, siostrę). W ostateczności – pierścionek zaręczynowy można zmniejszyć. Niestety powiększenie nie jest równie proste.

Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać?

 Znajomość symboliki kamieni i właściwego rozmiaru znacznie ułatwia zadanie. Pozostaje jeszcze kwestia: pierścionek złoty czy srebrny? Tradycyjnie uważa się, że pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota symbolizują trwałość uczuć przyszłego związku małżeńskiego. Można zdecydować się na klasyczne złoto lub to w kolorze białym albo różowym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności