Pierwsze w Polsce spotkanie wellbeingowe dla branży IT

Czym jest wellbeing – o tym większość branży HR już wie, a przynajmniej zna jego założenia. Jednak 27. września każdy HR’owiec rekrutujący do branży IT będzie mógł dowiedzieć się znacznie więcej podczas pierwszego spotkania dedykowanego dobrostanowi pracowników w firmach IT. Trwają zapisy na IT Wellbeing Brunch.

 

 

O wellbeingu mówi się coraz więcej i coraz głośniej. Pracodawcy są już świadomi faktu, że jest to skuteczna metoda na przyciągnięcie i utrzymanie najlepszych pracowników. To szczególnie ważne w branży IT, która rozwija się bardzo prężnie i w której rekrutacja prowadzona jest nieustannie. Specjaliści ds. HR doskonale znają trudności jakie stwarza ten stan rzeczy i świetnie zdają sobie sprawę z tego, jak wellbeing go zmienia.

Wellbeing jest stosunkowo nową dziedziną, którą warto popularyzować i edukować w jej zakresie. Temu właśnie ma służyć pierwsze spotkanie wellbeingowe dedykowane branży IT. Zaplanowana na ostatnie dni września obejmować będzie merytoryczne prelekcje ekspertów, wystąpienia gości specjalnych, networking specjalistów HR i EB oraz wspólną debatę o jakości wellbeingu w branży IT w Polsce. Celem wydarzenia jest dostarczenie wiedzy i inspiracji. Uczestnicy zaczerpną praktycznych wskazówek dotyczących podnoszenia poziomu dobrostanu pracowników w firmach IT. Wśród gości gotowych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem pojawią się Agnieszka Czerkawska i Agata Pelc z Wellbeing Institute Polska, Gabriela Ziółkowska-Coyne i Trevor Coyne z międzynarodowej firmy IT Ops Talent oraz Łukasz Stryjski i Michał Kauf z ITcruitment, jedynej w Polsce firmy rekrutacyjnej z certyfikatem Wellbeing Certificate Leader.

IT Wellbeing Brunch zaplanowano z myślą o środowisku biznesowym. Dedykowana jest właścicielom i i pracownikom działów HR, CSR, EB, jednym słowem: wszystkim zainteresowanym problematyką dobrostanu psychofizycznego (wellbeingu) i szczęścia pracowników w branży IT.

To pierwsze tego tego typu spotkanie w Polsce. – Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie początkiem ogólnej dyskusji na temat wellbeingu, tego jak może być wykorzystany przez branżę HR i jakie korzyści przynosi w branży IT – mówi Łukasz Stryjski, CEO ITcruitment. Dziś wszyscy już wiedzą, że wysoka pensja to za mało, by zatrzymać dobrego specjalistę. Problem z dużą rotacją oraz lojalnością pracowników to największa bolączka branży IT. Wellbeing stanowi rozwiązanie, jednak trzeba ten temat poznawać, zgłębiać i wymieniać się doświadczeniami. – Im więcej wydarzeń tego typu, tym większa będzie świadomość, podobnie jak korzyści, które odniosą zarówno pracodawcy jak i pracobiorcy. Stawiamy więc pierwszy krok, który ułatwi kolejne. Chcę przez to powiedzieć, że mamy plany dotyczące kolejnych eventów, a wrześniowe wydarzenie będzie zapowiedzią kolejnej edycji Konferencji Wellbeing w Praktyce Wellbeing Institute, która zaplanowana jest na wiosnę 2020r. – dodaje Ł. Stryjski.

Organizatorzy dołożyli starań by program oraz zaproszeni goście zapewnili najwyższy poziom merytoryczny. Wellbeing traktowany jest obecnie z największym zainteresowaniem, co zapowiada wysoką frekwencję. Obowiązują bezpłatne zaproszenia, ich ilość jest ograniczona.

Pomysłodawcą konferencji jest firma ITcruitment, zajmująca się szeroko pojątą rekrutacją specjalistów do branży IT według zasad wellbeingu. Partnerem jest Wellbeing Institute Polska oraz Ops Talent. Patronat medialny nad IT Wellbeing Brunch objęli: magazyn Personal Plus, Benefit, Personel & Zarządzanie, HR Polska, Law Business Quality, Tygrysy Biznesu oraz EmployerBranding.pl.

Termin: 27.09.2019

Miejsce: Hotel The Bridge, pl. Katedralny 8, Wrocław

ZAPISY: a.pajak@mywaymedia.pl

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności