Pierwszy raz w Polsce. Spektakl on-line, na żywo, realizowany z dwóch miejsc na raz

Wyniesienie się na wyżyny swoich możliwości, czyli potoczne „Wysokie C” pozwala osiągać więcej, niż wydaje się to możliwe. Nigdy też nie jest za późno, żeby działać i zmieniać swoje życie. Właśnie do tego, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, namawia kobiety poprzez różne aktywności. Tym razem, na swoim przykładzie pokazuje jak szybko można adaptować się do nowych warunków na rynku. Łączy sztukę i kompetencje cyfrowe. Sztukę napisała Olga Kordys-Kozierowska – prezes Fundacji, będąca zarazem inicjatorką realizacji tego odważnego onlinowego projektu. Spektakl pt. „Wysokie C” będzie można obejrzeć online już 10 maja na żywo. Każda z aktorek biorących udział w spektaklu będzie w  różnych miejscach.

 

 

„Wysokie C” swoją premierę miało mieć w działającym Mazowieckim Instytucie Kultury 28 marca. Z oczywistych przyczyn premiera została przełożona. “Jedni w kryzysie widzą zagrożenie, inni widzą szanse. Należę do tych drugich. Nie siedzę więc i nie rozpaczam, tylko wymyślam, działam. Mam nadzieję, że nasza inicjatywa przetrze szlaki innym” – mówi Olga Kordys-Kozierowska.

Komediodramat „Wysokie C” został dostosowany do nowej formy transmisji na żywo. W związku z tym adaptowano zarówno scenariusz jak i reżyserię, za którą odpowiada Joanna Grabowiecka. Dwie główne aktorki, w tym Magdalena Górska, odegrają swoje role z oddzielnych pomieszczeń. Nie będą miały bezpośredniego kontaktu nie tylko z widownią, ale i z sobą. Będzie to dla aktorek ogromnym wyzwaniem.

Spektakl to historia 38-letniej Marty, która szuka prawdziwej siebie. Tej, którą dawno uciszyła, której odebrała prawo do stawiania granic, do życia według własnych reguł, odpoczynku, marzeń. Bohaterka biegnie przez życie, ale właściwie nie wie już po co. Zmaga się z presją, bezsennością i niskim poczuciem wartości. Czuje, że w jej życiu nic nowego się już nie wydarzy, że jest za późno. W tym całym pędzie, coś jednak szepcze, by szukała. Czy mimo towarzyszącego lęku zdecyduje się na działanie? W drodze towarzyszy jej Mary, kim jest Mary? Odpowiedź jest złożona…

Sztuka, którą napisałam i w której gram jest moim sposobem na to, by dać ludziom nadzieję i motywację.  Chcę pokazać na własnym przykładzie, że #NigdyZaPóźno” jednocześnie zachęcając wszystkich, by pomyśleli inaczej o swojej pracy zawodowej, modelu biznesowym, firmie, dostosowując się do nowej sytuacji – mówi Olga Kordys-Kozierowska, prezes Fundacji.

Spektakl to efekt współpracy niezwykłych kobiet, ich solidarności i kreatywności w dążeniu do wspólnego celu. Autorką tekstu jest grająca zarazem główną rolę Olga Kordys-Kozierowska – prezes Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. „Wysokie C” to fikcja autobiograficzna, inspirowana osobistą historią autorki, ale i historiami kobiet, które spotkała na swojej drodze zawodowej. To sztuka od kobiet dla kobiet. Głównej bohaterce, Marcie, towarzyszy Mary (Magdalena Górska), przyjaciółka, powierniczka, mentorka. Reżyserką spektaklu jest Joanna Grabowiecka, która dodatkowo prowadzi szereg inicjatyw skierowanych do kobiet pod nazwą MOC Kobiety.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką na co dzień wspiera rozwój zawodowy kobiet, jak i młodzieży. Inspiruje do działania, a także zachęca do podejmowania odważnych działań, bo warto sięgać po więcej. W szkoleniach, które organizuje, do tej pory wzięło udział ponad 400 tysięcy kobiet i 250 tysięcy młodych ludzi.

Sztuce online będzie towarzyszyła dobrowolna zbiórka w celu wsparcia kobiet w nowych sytuacjach i wyzwaniach biznesowych.

Dotychczasowe próby oraz przygotowania odbywały się w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Na spektakl możesz zapisać się pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/696653547774794

 

Obsada: Olga Kordys-Kozierowska (Marta) i Magdalena Górska (Mary)

Reżyseria: Joanna Grabowiecka

Wideo: Maciej Cioch

Muzyka: Agnieszka Kamińska

Producenci: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Mazowiecki Instytut Kultury

Mecenas Sztuki: Mastercard

Partnerzy: Bank BNP Paribas, Coca-Cola

Partner audio: Audioteka

Współpraca scenograficzna: Marro

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Patroni Medialni: Forbes Woman, ChilliZet, Wysokie Obcasy Praca, Uroda Życia, Polki.pl

 

Olga Kordys-Kozierowska

działaczka społeczna, mentorka, dziennikarka, artystka, od ponad 11 lat zaangażowana w aktywizację zawodową kobiet w Polsce. Założycielka pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz kobiet pod nazwą Sukces Pisany Szminką. Autorka wielu książek m.in „Mój Przyjaciel Kryzys”. Felietonistka Forbes Women. Prowadzi na kanale YouTube Sukces Pisany Szminka program „DNA SuXesu”. W czerwcu 2019 r. ukończyła Warszawskie Studium Aktorskie, wcześniej Method Acting – Roberta Castle.

Magdalena Górska

Aktorka filmowa i telewizyjna. Znana z filmów „Testosteron”, „Skazany na Bluesa”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. z seriali „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Pierwsza Miłość i Klan”. Zaangażowana w projekty teatru ważnego społecznie m.in. spektakl „Gardenia”. Obecnie występująca m.in. w Konferencji Irańskiej w reż. I. Wyrypajewa.

Joanna Grabowiecka

Reżyserka teatralna, scenografka, autorka scenariuszy, trenerka rozwoju osobistego. Reżyserię studiowała w AT w Warszawie. Absolwentka AT, UJ,  Université Paris VIII oraz l’A.D.A.C. Paris. Stażystka w Théâtre de la Ville i w Comédie Française. Autorka spektakli teatralnych prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i za granicą. Prowadzi też interdyscyplinarne warsztaty artystyczne oraz warsztaty rozwojowe dla kobiet pn. „Sztuka Dzikości”.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą i najstarszą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet i młodzieży, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kordys-Kozierowska oraz Olga Legosz.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności