lederboard

Pierwszy rok TIDALA w Polsce


TIDAL, serwis muzyczno-rozrywkowy, jest obecny w Polsce już od roku. Z tej okazji, w warszawskim Studiu U22 odbyło się śniadanie prasowe podsumowujące roczną działalność TIDALA na polskim rynku.

 

W trakcie spotkania, którego gościem specjalnym była piosenkarka Natalia Nykiel, goście mieli okazję dowiedzieć się m.in.: ilu polskich artystów udostępniło TIDALOWI swoje albumy w prestreamie, kto przygotował playlisty oraz zagrał w ramach pierwszych polskich koncertów TIDAL X.

W ciągu roku ponad 30 albumów polskich artystów pojawiło się przedpremierowo tylko w TIDALU, m.in.: Lanberry – „Lanberry”, Kortez – „Bumerang”, Margaret – singiel „Cool me down”, Mary Komasa – „Mary Komasa”, Justyna Steczkowska i Boban Markovic – „I na co mi to było”.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w ramach projektu TIDAL X zostały również zarejestrowane trzy kameralne koncerty młodych i cenionych polskich artystów: Sorry Boys, Kortez oraz Lemon.

Poza prestreamami oraz występami w ramach TIDAL X, na platformie można znaleźć playlisty przygotowane m.in. przez: Margaret, Korteza, Marcelinę, Marię Sadowską oraz Smolika/Keva Foxa. Przykładowo, Ania Dąbrowska wybrała utwory, które ją inspirowały w pracy nad nowym albumem, a Artur Rojek utworzył własną składankę z okazji premiery jego książki. Najnowszą playlistę na TIDALU z okazji rozpoczynającej się trasy koncertowej utworzyła właśnie Natalia Nykiel.

nykieltidal-1-24

Lista utworów wybranych przez artystkę jest dostępna w TIDALU pod linkiem: http://listen.tidal.com/playlist/c6f120a6-e4d7-47e3-b105-56f3eb857af7

TIDAL umożliwia odtwarzanie, a także poznawanie muzyki i wykonawców z całego świata. W naszym kraju serwis skupia się na promowaniu polskich artystów przez udostępnianie użytkownikom ekskluzywnych materiałów w postaci piosenek, wideo, streamingu z wydarzeń muzycznych, reportaży oraz playlist. Wszystkie treści są przygotowywane przez ekspertów.

O TIDALU
TIDAL to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnej zawartości, a także na łączenie się i dzielnie się muzyką z artystami. TIDAL jest dostępny w 46 krajach z katalogiem ponad 40 milionów piosenek oraz ponad 100 000 materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości HiFi, jak na płytach CD, filmy w jakości HD, wyselekcjonowane treści, a także unikalne doświadczenia dla użytkowników.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności