lederboard

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – otwarcie wszech czasów!


„Pitbull. Niebezpieczne kobiety pobił rekord Greya! Otwarcie wszechczasów w polskich kinach!!! 835 tysięcy widzów w 4 dni!

 

Kino zna i kocha większość z nas. Bez względu na charakter i poglądy uwielbiamy humor, mroczne klimaty, mafijne zagadki oraz historie miłosne. To wszystko udało się zgromadzić Patrykowi Vedze w jednym filmie! Niewielu wie, że choć jest to zupełnie nowy kierunek, okazuje się że na kinematografii da się również dobrze zarobić! O możliwościach, jakie niesie za sobą biznes filmowy, opowiada producent kultowego już Pitbulla, Patryk Vega.

– Inwestowanie w film to coraz bardziej atrakcyjna forma lokowania pieniędzy przede wszystkim dla ludzi, którzy mają własny, stabilny biznes i szukają dodatkowych możliwości, które nie będą wymagać od nich zasobów czasowych i zaangażowania siły roboczej. Choć minimalne wejście inwestora to 250 tysięcy złotych, chętnych na podjęcie tego typu kroków jest coraz więcej. Niewątpliwą zaletą biznesu filmowego jest to, że wszyscy inwestorzy są traktowani równo – bez względu na wysokość wkładu, mają gwarancję proporcjonalnego udziału w zyskach. – mówi Patryk Vega.

p-nk-set-22

Za sprawą komercyjnego finansowania produkcje Patryka Vegi są realizowane dużo szybciej niż filmy innych producentów. W przypadku „Pitbulla. Nowych porządków” już 12 miesięcy od inwestycji pojawił się zwrot kapitału i 42% zysku. To ewenement nie tylko na polskim rynku filmowym, ponieważ film osiągnął spektakularny sukces również za granicą, gdzie w Wielkiej Brytanii wskoczył na pierwsze miejsce w box office, wyprzedzając hollywoodzkie superprodukcje takie jak „Księga dżungli”. Nikt wcześniej nie połączył w Polsce świata finansów z entertainmentem. Patryk Vega to także jedyny w Polsce producent, który finansuje filmy wyłącznie w oparciu o prywatny kapitał. W konsekwencji budżety są przez niego optymalizowane, a priorytetem jest jak najszybszy zwrot kapitału dla inwestora i jego bezpieczeństwo.

Najbliższe planowane produkcje? – Odkryciem jest obszar, który fascynował mnie od czasów studiów, czyli kobiety w męskich zawodach. W Polsce decyzję o zakupie biletu podejmuje kobieta, dlatego wspólnym mianownikiem moich trzech następnych filmów będzie właśnie obraz kobiet w męskim świecie. Następny film, który chcę zrealizować to taki „Pitbull o lekarzach” – pierwszy film, który uderzy we współczesną służbę zdrowia, pokaże jej realia i rzeczywistość przez pryzmat kobiet w zawodzie lekarza. Kolejny film opowiada o operacjach pod przykryciem w Europie, czyli o tym, jak policja europejska walczy z międzynarodową przestępczością. Będzie to historia rozgrywająca się na terenie kilku krajów i dedykowana do dystrybucji międzynarodowej, która zapewni inwestorom dywersyfikację ryzyka. Trzeci film to opowieść o handlu dziećmi we współczesnym świecie. Będzie również produkcją międzynarodową z zagraniczną obsadą, skierowaną do bardzo szerokiej dystrybucji.

pitbull_nk_606

Dlaczego inwestowanie w filmy to sexy biznes? Bo oprócz tego, że oferuje ponadprzeciętną stopę zwrotu, otwiera również inwestorowi możliwość wejścia w świat filmu – interesariusze projektów Vegi mają możliwość odwiedzin na planie, obserwacji pracy jego ekipy czy nawet zagrania epizodu. Inwestorzy mają też możliwość ekspozycji swojej marki w kampanii reklamowej wspierającej film wycenianej na ponad 5 milionów złotych.

Kolejną możliwością dla inwestora jest opcja zamieszczenia product placementu w jednej ze scen. Film to również biznes długofalowy, który za sprawą sprzedaży kolejnych licencji telewizyjnych przynosi zyski na przestrzeni wielu lat. Poza kinem i telewizjami free i pay TV, poduszkę bezpieczeństwa tworzą inwestorom sprzedaże zagraniczne, dvd, inserty, vod oraz płatne projekcje – na przykład na pokładach samolotów.

„Pitbull. Nowe porządki” był gigantycznym sukcesem kasowym w historii – stopa zwrotu wyniosła 169% za okres od przekazania środków przez inwestorów do chwili obecnej, a film wciąż generuje zyski z kolejnych pól eksploatacji.

p-nk-set-1

Nowe produkcje Vegi mają przynieść inwestorom jeszcze większy zysk. Jak mówi Patryk Vega:

– Jako socjolog kultury, diagnozuję rynek, widownię i składniki filmu, które decydują o sukcesie kasowym. Udało mi się spotkać z ogromnym zapotrzebowaniem rynku i zamierzam to spotęgować przy kolejnych produkcjach. Jest kilka wiecznych tematów, które sprzedają się przez dziesięciolecia i będą się sprzedawać w nieskończoność, takich jak policja, służba zdrowia, czy sadownictwo. Są to obszary, które dotykają newralgicznych rzeczy w życiu każdego człowieka, dlatego są najlepszymi tematami na świetne, komercyjne historię.

W ciągu 25 lat nikt w Polsce nie stworzył współpracy między rynkiem finansowym, a biznesem filmowym, światem filmu. Czy Patryk Vega stworzy symbiozę między tymi światami?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności