Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać z AI w codziennej pracy

Aż 29 proc. polskich przedsiębiorczyń chciałoby rozszerzyć działalność o nową branżę – wynika z najnowszego badania Fundacji WłączeniPlus. Aż 46 proc. badanych chciałoby prowadzić...
Strona głównaRozmaitościPlanujesz zarządzać własną firmą? Zobacz, czego nauczysz się na kierunku „Innowacje...

Planujesz zarządzać własną firmą? Zobacz, czego nauczysz się na kierunku „Innowacje i Przedsiębiorczość”


Młodzi ludzie, którzy tuż po maturze planują swoją przyszłość zawodową, stają przed dylematem wyboru kierunku studiów. Od tej decyzji zależy możliwość podjęcia satysfakcjonującej czy dobrze płatnej pracy. Wielu z nich chce iść o krok dalej i po odebraniu dyplomu uczelni wyższej marzy o założeniu własnej firmy. W realizacji takich planów z pewnością może pomóc studiowanie na kierunku „Innowacje  i Przedsiębiorczość” na Uczelni Łazarskiego.

 

Wiedza napędzana praktyką

Nowoczesne uczelnie, odpowiadając na wymogi współczesnego rynku pracy tworzą ofertę edukacyjną, która już w trakcie studiów pomaga nabyć praktyczne umiejętności. Takie kompetencje pozwolą na szybkie przystosowanie się do wymogów organizacyjnych firm. Celem specjalności „Innowacje i Przedsiębiorczość” na Uczelni Łazarskiego, jest przygotowanie studentów do roli innowacyjnego przedsiębiorcy lub menadżera odpowiedzialnego za kreowanie i wprowadzanie zmian w przedsiębiorstwie. Według Polskiej Agencji RozwojuPrzedsiębiorczości umiejętność przeprowadzania restrukturyzacji w organizacji to zyskująca na znaczeniu kompetencja pracowników na szczeblach zarządzających wysoko ceniona przez pracodawców.

Program studiów umożliwia absolwentom płynne wejście na rynek pracy i pozytywnie wpływa na ich konkurencyjność. Efekty kształcenia, wynikające z interdyscyplinarności kierunku są ściśle oparte o aktualne oczekiwania pracodawców, a jego wytyczne zostały zbudowane wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas zajęć studenci rozwiązują realne problemy związane z prowadzeniem i zarzadzaniem firmą, uczestniczą w spotkaniach z praktykami, przygotowują i realizują wspólne przedsięwzięcia. Mogą także opracować koncepcję innowacyjnego biznesu przy wsparciu specjalistów. Wykładowcy wykorzystują gry biznesowe, warsztaty problemowe, case studies, a także prezentują nowoczesne rozwiązania stosowane w prawdziwym życiu gospodarczym. Dzięki temu absolwent posiada praktyczną wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa, a także całego procesu implementacji zmiany lub wdrożenia nowego pomysłu.

Dobrym przykładem jest przedmiot „Od idei do realizacji”. Dr Piotr Gołaszewski, opiekun specjalności „Innowacje i Przedsiębiorczość” zauważa, że „to jeden  z najtrudniejszych elementów, doprowadzić pomysł do takiego etapu, aby działał  w środowisku firmy i dobrze służył. Znam wiele pomysłowych osób i bardzo mało takich, które potrafią te pomysły zrealizować. Na zajęciach ćwiczymy wspólnie techniki i narzędzia, które pozwolą naszym uczestnikom być skutecznymi w przeprowadzeniu tego, co zaplanują”.

Studenci_Uczelni_Lazarskiego_s

Przedsiębiorca czy też osoba restrukturyzująca firmę funkcjonuje zawsze w otoczeniu społecznym. Z tego względu wykładowcy kładą duży nacisk na kształtowanie miękkich kompetencji, jak zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole, umiejętność prezentacji oraz zdobywania poparcia dla swoich pomysłów i koncepcji.

Rozsądny wybór

Na Uczelni Łazarskiego pierwszy rok zarządzania i ekonomii jest dla wszystkich,  a po nim student wybiera specjalizację, która najbardziej mu odpowiada. Młody człowiek rozpoczynając studia dysponuje różnym doświadczeniem i poziomem wiedzy. Wybór specjalizacji wymaga czasu. Co więcej, podjęta decyzja często wpływa na kierunek rozwoju kariery zawodowej w przyszłości. Dlatego program obejmuje obszar ogólny, kierunkowy oraz specjalizacyjny. Dr Piotr Gołaszewski mówi: „Pozwala to zdobyć solidne podstawy i usystematyzować wiedzę potrzebną na dalszych etapach nauki. Studia powinny dawać przestrzeń do mądrego wyboru specjalizacji. Studenci mogą zweryfikować swoje wyobrażenia i nadzieje w ramach realizowanych przedmiotów, a także skonsultować swoje wątpliwości z doświadczonymi wykładowcami”.

Pamiętajmy, że pogłębiona wiedza, umiejętności i kompetencje z zakresu innowacji i przedsiębiorczości mogą być wykorzystane niemal w każdym obszarze działania organizacji czy też poza nią. Możemy rozwinąć lub zarządzać zmianą w istniejącej firmie, założyć własną działalność czy podjąć pracę w firmie doceniającej tego typu pro-aktywność np. na stanowisku partnera, doradcy lub menadżera projektów.