Podsumowanie IV Weekendowej Akademii LBQ na Pomorzu


Za nami IV Weekendowa Akademia Law Business Quality, ostatnia przed wakacjami. 3 dni wypoczynku w ekskluzywnym HOTELU & SPA WIENIAWA na Pomorzu połączone z warsztatami motywacyjnymi. Wśród prelegentów: Monika Staniecka, Anna Szubert, Ilona Adamska, Anna Urbańska i Paweł Jarząbek.

 

Wykład Anny Urbańskiej dotyczący organizacji czasu i mądrego zarządzania czasem wprowadził uczestniczki w nie lada konsternację. Jak się bowiem dowiedziały – ciężka praca jest już passé – trzeba pracować mądrze. Czasu nie można zaoszczędzić, można go tylko wykorzystać lub zainwestować. Poświęcanie czasu nie jest rozwiązaniem – chodzi o dobre jego inwestowanie.

DSC_0075a

Jakie są więc metody samoorganizacji? Jasne określenie celów, ustalenie priorytetu, codzienne planowanie działań, rezygnacja z nadmiaru zobowiązań, kończenie, a nie dążenie do doskonałości. Przezwyciężanie sytuacji kryzysowych, kontrolowanie przeszkadzania (np. przychodzących wiadomości e-mailowych czy smsów). Unikanie odkładnia na później.

– Ważne jest zapisywanie swoich celów, a także termin, w którym chcemy je osiągnąć. A także wizualizacja! Starajmy się czerpać satysfakcję z każdej minuty. Nie traćmy czasu na rozpamiętywaniu porażek i pielęgnowaniu poczucia winy. Pamiętajmy o celach długoterminowych. Nagradzajmy się po wykonaniu ważnych zadań. I pamiętajmy – nie wszystko da się zaplanować! – to tylko niektóre wskazówki, którymi podsumowała wykłady Anna Urbańska, trener biznesu.

DSC_0140ab

O zasadach precedencji w dyplomacji podczas wydarzeń oficjalnych, regulowanych protokołem lub zwyczajem, ale także w sytuacjach prywatnych opowiedziała Anna Szubert, jeden z najlepszych szkoleniowców z zakresu Personal Brandingu w Polsce.

Prelegentka zdradziła tajniki biznesowego savoir – vivre’u, a także zasady, jakie obowiązują podczas biznesowych lunchów. Z ciekawostek, która zaskoczyła chyba wszystkie prelegentki: na spotkaniach oficjalnych małżeństwa nie powinny siedzieć obok siebie.

Ilona Adamska zajęła się tematyką budowania marki w sieci. Położyła szczególny nacisk na rolę serwisów społecznościowych oraz blogów. Nawiązała do aktualnych trendów, jeśli chodzi o PR i promocję marki w sieci.

Monika Staniecka – specjalistka od psychologii koloru – opowiedziała uczestniczkom o znaczeniu poszczególnego koloru, a także zdradziła zasady biznesowego dress code’u.

DSC_0027a

Jedyny mężczyzna wśród prelegentów – Paweł Jarząbek – przedstawił 8 głównych przyczyn naszych porażek finansowych. Są to:

1. Pewnie jak w banku – inwestycje trzymane w banku nie do końca są bezpieczne – banki upadają, a ich fundusz gwarancyjny jest ograniczony
2. Minipożyczki
3. Giełda – często inwestujemy całe oszczędności – przychodzi kryzys i tracimy wszystko – Forex (rynek spekulacyjny)
4. Parabanki (np. Amber Gold) – nie mają gwarancji
5. Kredyty (pułapka raty)
7. Inwestowanie w nieruchomości
8. Misseling – zła sprzedaż – zobowiązania dłuższe niż wiek wierzyciela, manipulowana sprzedaż produktów.

Po inspirujących wykładach przyszedł czas na wycieczkę do Chałup i Jastrzębiej Góry, a także spacer po plaży. Pogoda dopisała, nastroje również.

DSC_0100a

Z utęsknieniem czekamy na kolejny – jesienny już wyjazd Akademii LBQ nad morze.

Anna Gardyniak

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności