Pokaz Macieja Zienia w Brazylii

Po niedawnym sukcesie pokazu w Teatrze Wielkim w Warszawie,  Maciej Zień nie zwalnia tempa. Już pod koniec lipca po raz kolejny projektant zaprezentuje kolekcję ‘First Lady’ w stolicy Brazylii.

 

Kolekcja First Lady – entuzjastycznie odebrana podczas ostatniego pokazu w Warszawie, już 31 lipca 2017 roku zostanie zaprezentowana w Brasilii.

Projektant Maciej Zień jest szczególnie związany z Brazylią. Jego liczne podróże do tego kraju miały nie tylko charakter rekreacyjny ale także biznesowy, jak i również charytatywny, kiedy podczas pobytu nierzadko angażował się w pomoc tamtejszym dzieciom. Maciej udzielał lekcji rysunku najmłodszym mieszkańcom miejscowych faweli.

Wzniosłe cele od zawsze były bliskie polskiemu projektantowi, Maciej od lat wspiera częstochowski dom dziecka. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzącego pokazu w Brasillii, który stanowi kontynuację społecznego zaangażowania na rzecz brazylijskich dzieci.

EDY_1145

Organizacji tego wyjątkowego wydarzenia przyświeca szczytny cel. Fundusze zebrane podczas eventu zostaną przeznaczone na poczet organizacji ABRACE – wspierającej dzieci zmagające się z chorobą nowotworową.

Liczne podróże do Brazylii i bezinteresowne zaangażowanie w pomoc potrzebującym zaowocowały wyjątkowym wyróżnieniem dla polskiego projektanta. Maciej Zień doceniony przez brazylijskie elity, jako jedyny artysta z Polski został wybrany, by reprezentować kunszt rodzimej mody przed międzynarodowym audytorium. Pokaz organizowany z inicjatywy polskiej Ambasady RP w Brazylii we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Polski to również  wielki zaszczyt dla Macieja Zienia, który swoją najnowszą kolekcję First Lady zaprezentuje przed międzynarodową publicznością i znamienitym gronem tamtejszych notabli.

EDY_1153

Wyjątkowego wydarzenie odbędzie się w siedzibie polskiej Ambasady RP w Brazylii, która charakteryzuje się nadzwyczajną architekturą i uchodzi za jeden z piękniejszych budynków w stolicy. Co więcej, miejsce doskonale odzwierciedla motyw przewodni kolekcji First lady, która w wyraźny sposób nawiązuje do etykiety i zasad obowiązujących w świecie dyplomacji.  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 lokalnego czasu, symbolizującej porę zachodu Słońca. Oprócz pokazu polskiego projektanta, swoje kolekcje zaprezentuje elitarne grono najbardziej prestiżowych brazylijskich kreatorów mody.

Pokaz objęty  jest honorowym patronatem Pierwszej Damy Dystryktu Federalnego – Pani Marcii Rolemberg oraz Konsul RP w Brazylii Pani Katarzyny Braiter,  będącej jednocześnie gospodarzem uroczystości. Doniosłego charakteru i prestiżu nadchodzącemu wydarzeniu doda obecność Pani Marcii Rolemberg, która jako żona gubernatora w randze brazylijskich elit dyplomatycznych uważana jest za niezwykle ważną osobistość. Oprócz tego, pokaz uświetni szanowane grono prestiżowych gości – licznych dyplomatów oraz przedstawicieli miejscowych elit.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności