lederboard

Polacy chcą prawnika w beneficie pracowniczym

D.A.S., jako pierwsze Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło na polski rynek nowy rodzaj benefitu pracowniczego finansującego dostęp do prawnika i usług prawnych. Jak wynika z badania, przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie D.A.S., rozwiązanie to ma w naszym kraju wyjątkowo obiecujące perspektywy. Prawie 90% ankietowanych Polaków uznało, że darmowy dostęp do pomocy i porad prawnych, to ciekawy bonus do wynagrodzenia, który może zwiększyć atrakcyjność pracodawcy na rynku pracy.

 

Do grona specjalistów, których usługi oferowane są w ramach benefitów pracowniczych dołączyli prawnicy. Firma D.A.S. właśnie udostępniła takie rozwiązanie na polskim rynku. – Rosnące zainteresowanie ze strony pracodawców sprawiło, że postanowiliśmy stworzyć dedykowany produkt, w którym pracownicy uzyskaliby finansowanie opieki prawnej. DAS BENEFIT PRAWNY to atrakcyjny i praktyczny bonus do wynagrodzenia. Zapewnia realne wsparcie w codziennych sytuacjach życiowych. To bardzo istotne, bo kwestie prawne dotykają praktycznie każdego aspektu naszego życia – mówi Rafał Hiszpański, Prezes D.A.S.

DAS BENEFIT PRAWNY gwarantuje pracownikom dostęp do pozasądowych usług prawnych w sprawach związanych z życiem prywatnym. Dodatkowo, benefit może mieć bardziej kompleksowy charakter i obejmować również wsparcie finansowe i prawne w przypadku postępowania sądowego. Istnieje także możliwość objęcia opieką prawną rodziny pracownika – jego dzieci oraz małżonka lub partnera.

Karnet na siłownię i ubezpieczenie medyczne to już za mało

Rynek bonusów pracowniczych w Polsce rozwija się niezwykle intensywnie ze względu na coraz większe problemy pracodawców z utrzymaniem i znalezieniem nowej kadry. Wg wyliczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w naszym kraju we wrześniu br. wyniosła 5,8%, a gdzieniegdzie jest jeszcze niższa. – Brak rąk do pracy czy właściwych specjalistów jest w Polsce coraz bardziej odczuwalny. Benefity i dodatki do wynagrodzenia to jeden z popularnych sposobów wyróżnienia się pracodawcy w oczach potencjalnych kandydatów i osób już zatrudnionych. Benefit w postaci opieki prawnej przedstawia się na tym polu bardzo obiecująco. Według naszych badań pozytywnie ocenia go zdecydowana większość Polaków – komentuje Prezes D.A.S.

Według wyników ogólnopolskiego badania, przeprowadzonego przez dom badawczy SW Research, 88% respondentów uznało benefit prawny, pozwalających na darmowy dostęp do pomocy i porad prawnika oraz pokrywający koszty reprezentacji w sądzie, za atrakcyjny i pożądany bonus pracowniczy.[1]Wyniki badania utwierdziły nas w przekonaniu, że na polskim rynku benefit prawny jest potrzebny i może spotkać się z dużym zainteresowaniem. To również ważna informacja dla przedsiębiorców, bo większość z nich chce, aby oferowane benefity odpowiadały na rzeczywiste potrzeby i były przydatne dla jak największej liczby pracowników. Warto podkreślić, że prawdopodobieństwo napotkania problemu prawnego, wymagającego pomocy specjalisty, jest w Polsce wysokie. Realne wsparcie ze strony pracodawcy w takiej sytuacji dla wielu osób może być więc jednym z ważnych czynników wpływających na wybór miejsca zatrudnienia – dodaje Rafał Hiszpański.

Benefit, który wyróżni pracodawcę

Ważnym elementem dostępu do stałej opieki i wsparcia prawnego w ramach DAS BENEFIT PRAWNY jest jego praktyczność. Dzięki nielimitowanym, telefonicznym poradom prawnym, pracownik może zaoszczędzić nie tylko swój cenny czas, energię, ale i pieniądze. To rozwiązanie przyjdzie mu z pomocą w bardzo wielu sytuacjach, np. w przypadku problemu z reklamacją towaru czy usługi, analizą umowy, np. najmu czy zakupu mieszkania, czy problemem z uzyskaniem odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot albo zgubiony przez linie lotnicze bagaż. Mogąc uzyskać szybką poradę prawną pracownik jest w stanie podejmować lepsze decyzje i uniknąć popełnienia błędu w sytuacjach, które wiążą się z konsekwencjami prawnymi. Bonus od pracodawcy może także pomóc w obronie interesów zatrudnionego w sprawach dużo poważniejszych, jak np. proces sądowy. Postępowanie tego typu wiąże się często z dużymi kosztami. Odciążając z nich pracownika, benefit realnie chroni jego finanse.

Mając za sobą prawnika więcej osób może także zacząć decydować się na dochodzenie swoich praw w sądzie, zaznaczają eksperci D.A.S. Rezygnacja z dochodzenia roszczeń (np. odszkodowania) to w Polsce dość powszechne zjawisko. Według wspomnianego już wcześniej badania, taką decyzję w ostatnich 2 latach podjęło, aż 20% z nas.

Opieka i wsparcie prawne to doskonałe uzupełnienie portfolio bonusów pracowniczych w firmie. Dodatkowo, każdy pracodawca może znaleźć odpowiednią dla siebie i swoich pracowników propozycję, bo DAS BENEFIT oferujemy aż w trzech wariantach. To unikalna na rynku oferta, której jakość gwarantuje nasze wieloletnie doświadczenie i specjalizacja w zakresie ochrony prawnej – podsumowuje Rafał Hiszpański, Prezes D.A.S.

Więcej informacji o DAS BENEFIT PRAWNY można znaleźć pod adresem: https://das.pl/das-benefit-prawny/.

[1] Dane z raportu „Problemy prawne Polaków 2018”, https://das.pl/wp-content/uploads/2018/07/Raport-Problemy-prawne-Polak%C3%B3w-2018.pdf.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności