Polacy chętnie pomagają, także przez SMS


Badania CBOS z 2016 roku potwierdzają, że aż 78% Polaków pomogło potrzebującym. Jednym z szybkich i łatwych sposobów na niesienie pomocy jest np. skorzystanie z usługi SMS Premium.

 

Według raportu CBOS „Dobroczynność w Polsce” opublikowanego w marcu 2016 roku, aż 78% Polaków w 2015 roku pomogło potrzebującym, z czego prawie dwie trzecie badanych (64%) co najmniej raz przekazała pieniądze na cele dobroczynne. Polacy chcą pomagać i pomagają w ramach swoich możliwości. Nie często mamy okazję robić to osobiście, więc z uwagi na ograniczenia czasowe i terytorialne łatwiej nam przekazać paczkę, zrobić przelew czy wysłać SMS-a.

Polubiliśmy SMS-y Premium

SMS-y Premium to wiadomości o zwiększonym koszcie, co oznacza, że osoba wysyłająca wiadomość na taki numer, decyduje się na poniesienie wyższej niż standardowa opłaty za jej przesłanie. Co sprawia, że sięgamy po tego typu SMS-y? Jak podaje raport stworzony przez SerwerSMS.pl „Komunikacja SMS w Polsce 2015” celem 40,8% badanych jest udział w quizach, nieco mniej, bo 40,1% przyznaje się do wysyłania SMS-ów podczas głosowań w programach rozrywkowych, zaś najwięcej, bo aż 62,1% osób, SMS-ami Premium wspiera akcje dobroczynne.

Polskie fundacje i instytucje charytatywne np. Fundacja TVN, Fundacja Anny Dymnej, Fundacja Polsatu, a nawet Caritas czy PCK chętnie uruchamiają możliwość przekazywania środków właśnie za pośrednictwem wspomnianych SMS-ów. Obok wymienionych instytucji, możliwość przekazania środków pieniężnych za pomocą wiadomości tekstowej posiada także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niebawem, 15 stycznia, podczas jubileuszowego, 25. Finału, wysyłając SMS-a będziemy mogli po raz kolejny wesprzeć dzieci i seniorów.

SMS, które pomagają

– Co roku rzesza ludzi, świadomie, z wyboru lub nie mając innej możliwości, właśnie w ten sposób wspiera finansowo Wielką Orkiestrę. Zarówno nasza firma, która udostępnia organizatorom akcji usługę SMS Premium, jak i wszyscy Operatorzy, zrzekają się swoich prowizji z tego typu SMS-ów. Całość kwoty zostaje przekazana na konto WOŚP – wyjaśnia Edyta Godziek, Content Marketing Manager z SerwerSMS.pl.

W przypadku WOŚP SMS-y pomagają nie tylko zebrać pieniądze od darczyńców, ale i zadbać o sprawną organizacje samego przedsięwzięcia. Fundacja komunikuje się za ich pomocą ze Sztabami, a Sztaby z Wolontariuszami.  Dzięki temu pomoc potrzebującym jest jeszcze efektywniejsza.

SMS przeznaczony na cele charytatywne to prosty gest – nie wymaga od nas czasochłonnego zaangażowania, dużych środków, konta bankowego czy dostępu do Internetu. Dzięki niemu możemy jednak bardzo pomóc innym bez względu na okoliczności. Warto takim pięknym uczynkiem rozpocząć Nowy Rok.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności