Polacy coraz chętniej stawiają na własny biznes

Polska mikroprzedsiębiorczość intensywnie się rozwija. Na koniec 2018 r. liczba nowo zarejestrowanych w REGON osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą wzrosła o 8,5% w porównaniu z 2017 r. Jednoosobowe działalności gospodarcze (JDG) i firmy zatrudniające do 9 pracowników stanowią już 96,1% ogółu podmiotów biznesowych w Polsce.[1] Według danych GUS podsumowujących 2018 r. w rejestrze REGON wpisanych było ponad 3,1 mln osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

 

 

Santander Bank Polska stawia na Digitial i wspiera mikroprzedsiębiorców

Wraz z rozwojem mikroprzedsiębiorczości w Polsce pojawia się coraz więcej usług, produktów i ofert stworzonych specjalnie dla tej skali biznesu. Nawet najmniejsze firmy mogą na rynku znaleźć ciekawą i korzystną ofertę.

– Jako bank, który wspiera przedsiębiorczość, wychodzimy naprzeciw potrzebom biznesu w każdej skali, także tej najmniejszej. Drobna przedsiębiorczość stanowi filar krajowej gospodarki i to z niej rodzą się potem ogromne firmy. Chcemy wspierać rozwój tych firm i zachęcić przedsiębiorców do aktywnego korzystania z możliwości nowoczesnej bankowości cyfrowej. Chcemy premiować m.in. przedsiębiorczość najmniejszych, jednoosobowych działalności gospodarczych, korzystających z bankowości zdalnej. Cały czas obserwujemy, jak nowe technologie przenoszą relacje międzyludzkie do przestrzeni cyfrowej. Z roku na rok widać wyraźne zmiany w zachowaniach i oczekiwaniach klientów – mówi Piotr Mieczkowski, odpowiedzialny za sprzedaż Digital produktów MŚP w Santander Bank Polska

Z początkiem kwietnia ruszyła promocja Konta Firmowego Godnego Polecenia dla osób fizycznych, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (JDG), które dotychczas nie posiadały rachunku firmowego w Santander Bank Polska[2] i otworzą go zdalnie. Klienci mogą otworzyć konto samodzielnie w bankowości internetowej Santander internet dla klientów indywidualnych lub przez wniosek online, dla tych, którzy nie są jeszcze klientami Banku.

JDG mogą w banku nie tylko zaoszczędzić…

W promocji Santander Bank Polska JDG przez 24 miesiące mogą skorzystać ze zwolnienia z opłat za prowadzenie konta oraz za przelewy krajowe w systemie Elixir w usługach bankowości internetowej Santander Mini Firma. Darmowych jest także 10 pierwszych przelewów ekspresowych w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym, zlecenia stałe na konto w innym banku czy polecenia zapłaty w bankowości internetowej Mini Firma. Bank w promocji nie pobierze także opłat za wysyłanie smsKodu autoryzacyjnego oraz użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do bieżącego rachunku firmowego. Zwolnione z opłat są także wypłaty z bankomatów kartą wydaną do konta Firmowego Godnego Polecenia- zarówno z bankomatów sieci Santander Bank Polska, jak i z bankomatów oraz terminali innych sieci, w kraju i za granicą.

… ale i zyskać środki

Tańsze korzystanie z konta firmowego to nie wszystkie korzyści ze zdalnego otwarcia promocyjnego konta w Santander Bank Polska. Klienci mogą także otrzymać premię – maksymalnie 900 zł w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta, jeśli będą aktywnie korzystać z wydanej karty. Warunkiem jest wykonanie w danym miesiącu rozliczeniowym minimum jednego przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego o minimalnej wartości 200 zł z rachunku bieżącego otwartego w ramach promocji. Uczestnik promocji może otrzymać 4% (maksymalnie do 150 zł miesięcznie) zwrotu z wykonanych transakcji bezgotówkowych kartą wydana do rachunku. Promocja banku potrwa do 31 lipca br.

[1] Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON, 2018 r., https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/zmiany-strukturalne-grup-podmiotow/zmiany-strukturalne-grup-podmiotow-gospodarki-narodowej-w-rejestrze-regon-2018-rok,1,23.html.

[2] Nieposiadających jakiegokolwiek rachunku firmowego w Santander Bank Polska na dzień 31 marca 2019 r. oraz na dzień przystąpienia do promocji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności