lederboard

Politycy i analitycy o rynku nieruchomości. Rusza „Real Estate Impactor”


Rosnąca odpowiedzialność biznesu, wpływ demografii i polityki na inwestycje, inteligentne mieszkania. Taką tematykę poruszą eksperci branży nieruchomości – w poniedziałek w Gdyni rusza kongres „Real Estate Impactor”.

 

Podczas dwudniowego kongresu cenieni na rynku eksperci, przedstawiciele firm analitycznych oraz zarządzających nieruchomościami, a także lokalni politycy będą dyskutować nt. wyzwań stojących przed branżą. – Panele mają przynieść odpowiedź nie na to, czym teraz żyje świat nieruchomości, ale jak będzie wyglądał w najbliższej przyszłości. Chodzi o analizę dopiero pojawiających się trendów, zmian społecznych i politycznych, wizję kierunku rozwoju – mówi Mikołaj Pertek, country manager w firmie FIBARO, uczestnik panelu poświęconego inteligentnym nieruchomościom.

Smart home w ofensywie

To m.in. właśnie technologii smart home, bez której trudno wyobrazić sobie nowoczesne inwestycje, poświęcą swoją uwagę zaproszeni goście. Jak pokazują statystyki, systemów inteligentnego sterowania w nowych mieszkaniach oczekuje już 2 na 3 Polaków – co piąty miał już z nich okazję korzystać. Jak wpływa to na branżę? – Systemy smart home okazały się prawdziwym przebojem, stają się elementem podstawowego wyposażenia nowych inwestycji. Technologia ta bardzo szybko się rozwija, a deweloperzy muszą na te zmiany równie szybko reagować, by nie stracić uwagi klienta – mówi Mikołaj Pertek z FIBARO. A rosnące oczekiwania potencjalnych nabywców to nie jedyna kwestia, z którą branża nieruchomości musi sobie dać radę.

Globalne wyzwania

Zaproszeni eksperci skupią się m.in. na wpływie zmian społeczno-demograficznych na rozwój nowych formatów w branży nieruchomości – szczególną uwagę poświęcą zagadnieniom takim, jak coraz większa mobilność ludzi. Wśród uczestników tej części dyskusji pojawi się m.in. książę Michael von Liechtenstein, członek rodu panującego w Księstwie Liechtenstein oraz założyciel firmy analitycznej Geopolitical Information Service AG. Goście „Real Estate Impactor” zajmą się też kwestią globalnych wyzwań
i odpowiedzialnością, która spoczywa na przedstawicielach branży. Spróbują także odpowiedzieć na pytanie, jak obecny układ geopolityczny wpłynie na pozycję Polski z perspektywy biznesu.

O FIBARO

Fibar Group S.A. to innowacyjna firma z Polski działająca w branży IoT (Internet of Things), która w ciągu sześciu lat od rozpoczęcia działalności stała się jedną z wiodących marek na świecie, sprzedając swoje produkty na międzynarodowych rynkach. Fibar Group S.A. zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową elementów systemu FIBARO, który jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań automatyki budynkowej dostępnych na rynku. FIBARO opiera się na technologii Z-Wave – to metoda komunikacji, pozwalająca na bezinwazyjną instalację systemu w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. System posiada przyjazny i prosty w obsłudze interfejs, który nie sprawi problemu nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. FIBARO to system w pełni stworzony, rozwijany i produkowany w Polsce. Więcej informacji na stronie www.fibaro.com.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności