Polka w pierwszej setce rankingu Global Power 100 – Women in Staffing


Anna Wicha – Dyrektor Generalny w Adecco Poland – została właśnie wyróżniona, jako jedyna osoba z Polski, przez Staffing Industry Analysts w rankingu „Global Power 100 – Women in Staffing”.

 

Zestawienie jest przygotowywane przez analityków branży rekrutacyjnej i prezentuje 100 najbardziej wpływowych kobiet w sektorze zatrudnienia, które wniosły znaczący wkład w jego rozwój.

Jak podało Adecco Poland, Anna Wicha związana jest z tą firmą od przeszło 15 lat, a funkcję Dyrektora Generalnego pełni nieprzerwanie od 2007 r. Dodatkowo od 2010 r. jest Prezesem Zarządu Polskiego Forum HR, a jej działalność od dłuższego już czasu wykracza również poza granice Polski – pełni bowiem funkcję Członka Zarządu Eurociett (European Confederation of Private Employment Agencies), gdzie reprezentuje interesy agencji zatrudnienia z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

O wyróżnieniu Polki poinformowało 8 października br. w komunikacie prasowym Adecco Poland.

– To niezmierny zaszczyt, że moje dotychczasowe starania i wkład w rozwój branży zostały docenione na świecie. Przyznane wyróżnienie staram się odczytywać jako pretekst do dalszej pracy nad skutecznymi rozwiązaniami w zakresie rozwoju rynku pracy w Polsce. Niezmiernie istotna w dalszym ciągu pozostaje aktywna praca całego naszego środowiska, w celu wypracowywania rozwiązań systemowych, które w sposób szerszy obejmą zagadnienia pracy tymczasowej i pozwolą pomóc większej liczbie osób bezrobotnych, a jednocześnie będą skutecznie wspierać wyzwania przed jakimi stoją obecnie pracodawcy w zakresie polityki zatrudnieniowej – powiedziała cytowana w komunikacie Anna Wicha.

Staffing Industry Analysts jest źródłem wiedzy o rozwiązaniach dla rynku pracy. Firma jest znana z badań i analiz koncentrujących się na rynku pracownika, jak i pracodawców. Założona w 1989 r., a później w 2008 r. przejęta przez Crain Communications Inc. firma ma swoją główną siedzibę w Mountain View w Kalifornii oraz biura w Londynie.

Adecco jest światowym liderem wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego. Działa w 60 krajach. Zatrudnia 32-tysięczną kadrę profesjonalistów rozproszonych w ponad 5400 placówkach, organizujących miejsca pracy tymczasowej i stałej dla ponad 700 tys. osób dziennie. Na co dzień z usług Adecco korzysta 100 tys. klientów.

Firma Adecco działa w Polsce od 1994 r. Ma ponad 30 biur pracy tymczasowej, biur pracy stałej i placówek on-site – lokalnych przedstawicielstw utworzonych przy dużych klientach w 30 miastach w całej Polsce. Zatrudnia ponad 200 pracowników do obsługi ponad 900 klientów. Za ich pośrednictwem w 2014 r. pracę znalazło ponad 46 tys. osób.

 

(gm)

Pełną listę i profile wyróżnionych w rankingu Global Power 100 – Women in Staffing można znaleźć pod adresem http://si100women.staffingindustry.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności