lederboard

Polonia amerykańska chętnie wraca do kraju

Ponad 70% Polonii zamieszkałej w Stanach Zjednoczonych planuje odwiedzić Polskę lub już w tym roku to zrobiła – wynika z badania przeprowadzonego przez Avis Polska. Okazuje się, że wielu z tych, którzy przylatują do Polski zza oceanu, decyduje się na wynajem pojazdu. Powodów, dla których samochód z wypożyczalni jest idealną formą przemieszczania się po kraju jest wiele.

 

 

 

Czy rodacy mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych decydują się na wynajem auta podczas pobytu w Polsce?

W dzisiejszych czasach to właśnie samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu. W szczególny sposób dotyczy to Polonii amerykańskiej podróżującej do swojej ojczyzny. W badaniu przeprowadzonym przez Avis, 45% respondentów odpowiedziało, że odwiedza Polskę głównie w celach turystycznych, 42% dla potrzymania kontaktu z rodziną, zaś 5% w celach biznesowych. Niemal połowa z nich wynajmuje samochód w trakcie wizyty w Polsce. 24% ankietowanych zawsze wynajmuje auto, podczas gdy co piąta osoba robi to sporadycznie.

Co odgrywa kluczową rolę podczas wynajmowania pojazdu dla Amerykanów polskiego pochodzenia?

28% respondentów jako ważny czynnik wskazuje elastyczność rezerwacji (np. bezpłatne anulowanie lub możliwość wprowadzania zmian), szczególnie że spontaniczne wyjazdy czy niespodziewane zmiany w planach wyjazdowych stały się powszechniejszym zjawiskiem. Cena usługi jest niemal równie ważna (26%). Ponadto Polonia amerykańska lubi być dobrze przygotowana do podróży. Preferowane wyposażenie dodatkowe samochodu obejmuje nawigację, szyberdach czy systemy bezpieczeństwa (12%). Istotna jest również możliwość korzystania z internetowego systemu odpraw, jak Avis QuickPass (11%) oraz czystość auta (10%). Przebieg pojazdu (5%), opcja dodatkowego kierowcy (4%) czy internet mobilny (3%) są istotne dla bardziej wymagających klientów.

– Klienci oczekują większej elastyczności i kontroli w procesie wynajmu. Dlatego w naszym przypadku bardzo doceniają bezpłatne anulowanie rezerwacji i pełny zwrot pieniędzy w przypadku opłaconych rezerwacji do 48 godzin przed dniem rozpoczęcia wynajmu – podkreśla Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę, Czechy, Austrię i Szwajcarię. – Ponadto klient może zaoszczędzić cenny czas podczas odbierania samochodu. Wystarczy zarejestrować się w systemie QuickPass. Będą do tego potrzebne prawo jazdy i karta płatnicza – dodaje.

Badanie przeprowadzone przez Avis, odbyło się w lipcu i sierpniu 2022 roku w formie ankiety internetowej, w której wzięło udział 320 przedstawicieli Polonii amerykańskiej. 89% z nich potwierdziło w badaniu, że mieszka w Stanach Zjednoczonych 8 lat lub więcej.

O Avis

Avis działa od 1946 roku. Jest jedną z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów z około 5 500 oddziałami w około 170 krajach. Avis szczyci się długą historią innowacji w branży wynajmu samochodów i jest jedną z czołowych marek pod względem lojalności klientów. Avis należy do Avis Budget Group, Inc., notowanej na NASDAQ, która działa i licencjonuje swoją markę na całym świecie. Oddział Avis w Polsce funkcjonuje od 1991 roku.

Więcej informacji na: www.avis.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności