Polska marka VANK z nagrodami iF Design Award


Nowa polska marka meblowa VANK została doceniona na międzynarodowym rynku, zdobywając w Monachium dwie prestiżowe nagrody iF Design Award – w jednym z najbardziej znanych i liczących się na świecie konkursów wzornictwa.

 

 

Uznanie w oczach 58-osobowego jury zdobyły: stół z elektryczną regulacją wysokości VANK_move i parawan akustyczny VANK_wall – poinformowano właśnie w komunikacie prasowym. Podkreślono w nim, że VANK to polska marka meblowa, powołana do życia przez doświadczony zespół architektów i inżynierów, którzy „za cel postawili sobie tworzenie wyrafinowanych mebli przy użyciu zaawansowanych technologii”.

„Bardzo się cieszymy, że jurorzy konkursu iF Design Award docenili markę VANK i nasze projekty, przyznając nam prestiżową nagrodę aż dla dwóch produktów. To dla nas szczególne wyróżnienie, które potwierdza, że wprowadzając na rynek markę VANK, wybraliśmy właściwą drogę, a nowoczesne polskie wzornictwo ma mocną pozycję na międzynarodowym rynku.” – powiedziała cytowana w komunikacie Anna Vonhausen, architekt i twórczyni marki VANK.

Jak czytamy w informacji, pierwszym nagrodzonym produktem jest VANK_move – „stół o czystej, szlachetnej, ponadczasowej formie”. Dzięki płynnej elektrycznej regulacji wysokości blatu, stół precyzyjnie dostosowuje się do użytkownika i wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów: zapotrzebowaniu na miejsca pracy typu „sit/stand” oraz na indywidualne kształtowanie tych miejsc.

Drugi nagrodzony produkt to ścianka mobilna VANK_wall, która – jak napisano – „pozwala na synergię pomiędzy osobistą przestrzenią a przebywaniem w zespole; odważna, diamentowa forma ma właściwości akustyczne i znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie przestrzeń kształtuje się elastycznie – biurach, pracowniach, restauracjach”. Ścianka występuje w wersjach pojedynczych, podwójnych, nabiurkowych oraz zabudowach typu box i phonebox.

Jak podkreślono w informacji prasowej, oba produkty są zaprojektowane i wykonane z założeniami zrównoważonego rozwoju – gwarantują trwałość oraz wysoką przetwarzalność. Ich znakiem rozpoznawczym jest wykorzystanie odlewów aluminiowych w kształtowaniu architektonicznej formy obiektu.

VANK_2

„Nasze produkty oprócz wyrafinowanej formy cechuje wysoka jakość wykończenia oraz dopracowanie pod względem technicznym. Taką spójność formy i funkcji osiągnęliśmy dzięki współpracy zespołu projektantów, wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz najnowszym technologiom odlewniczym. Dzięki temu możemy realizować najbardziej kreatywne wizje i innowacyjne projekty na najwyższym światowym poziomie.” – zapewniła członek zarządu firmy Małgorzata Wardecka–Tuliszka.

iF Design Award to jeden z najbardziej znanych i liczących się na świecie konkursów wzornictwa. W ciągu ponad 60 lat nagroda iF Design Award stała się symbolem doskonałości technicznej i projektowej, rozpoznawalnym na całym świecie. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy firm z całego świata.

VANK_3
W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów. Docenione produkty wyróżniają się innowacjami technicznymi na najwyższym poziomie. Grono polskich firm docenianych w tym prestiżowym konkursie z roku na rok systematycznie się powiększa. W tym roku wyróżnionych zostało aż 10 polskich firm i 12 zaprezentowanych przez nie produktów.

(gm)

FOT. © VANK/Sugarfree Communications

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności