lederboard

Polski Sherlybox w czołówce Xberts Innovative Brands 2016 na CES w Las Vegas


Krakowski Sherlybox to jedyny polski produkt, który znalazł się wśród 13 najbardziej innowacyjnych urządzeń HighTech, wybranych podczas ostatnich targów CES w Las Vegas w konkursie organizowanym przez Xberts, globalną platformę promującą rozwój przełomowych rozwiązań technologicznych.

 

 

„Sherlybox spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników tegorocznego Konwentu w Las Vegas, w tym inżynierów, specjalistów branżowych, przedstawicieli świata biznesu oraz prywatnych inwestorów” – zaznaczyła cytowana w komunikacie przesłanym mediom 12 stycznia Sissi Wang”, Business Development Manager w Xberts.

„W zorganizowanym przez nas konkursie Xberts Innovative Brands 2016 Sherlybox uzyskał najwięcej nominacji w kategorii osobisty wybór, jako jedno z najbardziej innowacyjnych wynalazków, które czyni współczesne życie łatwiejszym, zapewnia nowy, wygodny sposób dzielenia się prywatnymi plikami z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, gdziekolwiek się aktualnie znajdują” – powiedziała dodała Sissi Wang.

Sherlybox to ultrainteligentna, prywatna chmura o nieograniczonej pojemności, zamknięta w ergonomicznym urządzeniu o unikalnym, supernowoczesnym designie. Służy do przekazywania danych za pośrednictwem internetu.

Innowacją tego rozwiązania jest możliwość przesyłania najbardziej wrażliwych danych wskazanej grupie odbiorców bez udostępniania ich do chmury publicznej.

Połączenie nawiązywane jest bezpośrednio pomiędzy komputerem osoby udostępniającej pliki, a urządzeniami osób, którym zostały one udostępnione. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko, że dane zostaną podejrzane przez osoby do tego nieuprawnione. Nawiązanie połączenia umożliwia aplikacja Sher.ly. Samo urządzenie Sherlybox sprawia zaś, że dane będą dostępne dla zaproszonych użytkowników nawet po wyłączeniu komputera je udostępniającego – wyjaśniono w komunikacie dla mediów.

Sherlybox CES B

W gronie nominowanych, poza polskim Sherlyboksem (na drugim ze zdjęć – Błażej Marciniak, twórca Sher.ly. prezentujący krakowskie urządzenie na targach), wyróżniono m.in. takie urządzenia jak inteligentna szczoteczka do zębów Avori, pierwszy modułowy dron do samodzielnej konstrukcji Doramigo czy portfel umożliwiający bezprzewodowe ładowanie telefonów komórkowych pod nazwą ZEUSE.

Targi CES odbywały się 6-9 stycznia br. w Las Vegas w USA.

Sher.ly to powołany w 2013 r. start-up, tworzący innowacyjne oprogramowanie do współdzielenia plików pomiędzy organizacjami w biznesie oraz komputerami osobistymi i urządzeniami mobilnymi.
Produktami stworzonymi przez firmę są; aplikacja do bezpiecznej i szybkiej wymiany danych Sher.ly oraz urządzenie Sherlybox, ucieleśniające wizję własnej, dostępnej 24 godziny na dobę, bezpiecznej chmury dla plików.

Sherlybox został ufundowany przez kampanię crowdfundingową na Kickstarterze w czerwcu 2014 r., gdzie wsparło go niemal 900 backersów (fundatorów), zamawiając ponad 650 urządzeń. Spółka ukończyła produkt i rozpoczęła jego dystrybucję w lipcu 2015 r.

(gm)

Fotografie: © Xberts Inc., VISPERA Public Relations

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności