lederboard

Polski startup Billon otrzyma 100 tysięcy dolarów

Stworzony w Polsce przełomowy system natychmiastowych płatności oparty o technologię rozproszonego rejestru otrzyma 100 tysięcy dolarów z amerykańskiego funduszu dla startupów Fintech 71. Pieniądze przeznaczy na rozwój swoich rozwiązań w USA. Billon jest jedyną polską firmą oraz jedyną wykorzystującą tę technologię, która zakwalifikowała się do programu.

Oprócz dofinansowania nagrodą dla Billonu jest udział w nadzorowanym przez Accenture programie akceleracyjnym. Przedstawiciele firmy spędzą najbliższych 10 tygodni w Columbus w stanie Ohio, gdzie będą pracować z mentorami z takich firm jak Visa, Mastercard, Prudential, czy Santander. Billon spotka się również z ponad 20 amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi oraz amerykańskimi firmami FMCG i ubezpieczeniowymi zainteresowanymi wdrożeniem jego rozwiązań. Stan Ohio jako siedziba 25 firm z listy Fortune 500 jest dla firmy dobrym przyczółkiem do dalszej ekspansji w Ameryce.

David Putts, dyrektor zarządzający rozwojem międzynarodowym mówi: Stany Zjednoczone to rynek, na którym wciąż dominują płatności gotówką i czekami. Jedziemy do USA, żeby przedstawić bankom technologię pozwalającą na podjęcie skutecznej walki o płatności cyfrowe. Rozwiązania Billon sprawiają, że cyfrowe transakcje stają się opłacalne nawet dla najmniejszych kwot. Fintech 71 to idealny partner do zwiększenia widoczności naszych rozwiązań w USA.

Blockchain do codziennych płatności

Z technologii Billon korzysta już Philip Morris, stosując ją do wypłaty nagród motywacyjnych. Jesienią na polskim rynku ruszy platforma e-commerce do obsługi sklepów internetowych, wspierania streamerów i blogerów czy wpłacania dotacji fundacjom. Pieniądze będą przesyłane bezpośrednio między użytkownikami platformy, dlatego do korzystania z niej nie będzie potrzebne ani konto bankowe, ani karta.

Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes firmy, mówi: Przewagą naszych rozwiązań jest szybkość ich wdrożenia. Banki, firmy, czy sklepy internetowe mogą zacząć używać technologii Billon do przesyłania wypłat i płatności online w ciągu zaledwie kilku dni. Liczę, że w USA, podobnie jak w Polsce i Wielkiej Brytanii, Billon zintegruje się z bankomatami i punktami stacjonarnymi, dzięki czemu wszędzie będzie można wygodnie wpłacić i wypłacić pieniądze.

Z Polski na świat

Billon konsekwentnie planuje rozwój na skalę światową. Uczestniczy zarówno w misjach i inicjatywach gospodarczych organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju czy Prezydenta RP, jak również występuje na najważniejszych spotkaniach branży Fintech w Azji, USA i Europy. Zaledwie kilka tygodni przed amerykańskim dofinansowaniem firma otrzymała 2 miliony euro w programie Komisji Europejskiej Horizon 2020.

 

***

O Billon

Billon to firma technologiczna, która zmienia podstawy funkcjonowania pieniędzy i sposobu, w jaki krążą po świecie. Stworzyliśmy rewolucyjny system natychmiastowych płatności oparty na zaawansowanej kryptografii oraz technologii rozproszonego rejestru (DLT). Nasze rozwiązania obsługują waluty narodowe, są zgodne z regulacjami finansowymi i znoszą bariery czasu i odległości. To technologia, która zaspokaja ludzkie potrzeby w epoce cyfrowej.

Rozwiązania Billon obsługują rynek alternatywnych płatności, szacowany do 2020 r. na 1,4 bln dolarów. Oferujemy narzędzia do wypłaty nagród motywacyjnych, handlu online oraz dedykowane rozwiązania do obsługi dowolnych procesów biznesowych. Posiadamy licencję FCA na wydawanie pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii. Mamy biura w Warszawie i Londynie.

Więcej na www.billongroup.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności