lederboard

Polskie kształty docenione nagrodą w Niemczech


Hanse 315, łódź motorowa z kabiną kieszonkową, została uznana w swojej kategorii za Europejski Jacht Roku 2016 podczas największych targów żeglarskich na świecie Boot Düsseldorf. Kadłub łodzi został wyprodukowany w polskim Goleniowie.

 

Rodzinna łódź motorowa Hanse 315 cechuje się uwodzicielskim kształtem kadłuba – zapewnił w komunikacie prasowym Paweł Bartoszewski, doradca burmistrza miasta ds. Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

Zaznaczył, że kadłub został wykonany w goleniowskim zakładzie Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., w którym produkuje się kadłuby jachtów i częściowo je wyposaża, a końcowy montaż odbywa się w zakładzie w niemieckim Greifswaldzie.

Od bieżącego roku w Goleniowie ma się odbywać pełen montaż i wyposażanie łodzi żaglowych o długości do 35 stóp. Niewykluczone, że w przyszłości z goleniowskiej fabryki będą wyjeżdżać kompletne jachty o większej długości. Firma działa w Goleniowie od 2004 roku, a od 2008 r. – w nowoczesnym zakładzie od podstaw zbudowanym w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Hanse2

W 2014 roku spółka Technologie Tworzyw Sztucznych wyprodukowała ponad 500 kadłubów łodzi różnej wielkości o wartości około 70 mln zł – czytamy w informacji dla mediów.

Nagroda Europejski Jacht Roku ma dwunastoletnią tradycję. Przyznają ją dziennikarze z 11 krajów Europy. Jak wynika z komunikatu, każdy z sędziów testował każdą łódź z pięciu różnych kategorii, przez dwa tygodnie w dwóch różnych lokalizacjach: we wrześniu we francuskim La Rochelle i w październiku w Santa Margherita we Włoszech.

(gm)

FOT. © GOLENIOWSKI PARK PRZEMYSŁOWY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności