Polskie Lwice Biznesu 2016 – prezentacja kandydatek cz. 3


Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwicę Biznesu”.

 

 

Plebiscyt „Polskie Lwice Biznesu” organizowany przez magazyn „Law Business Quality” ma promować kobiety, które doskonale radzą sobie na rynku, łącząc pracę zawodową z pasją, dążą do samorozwoju i sukcesu.

Skierowany jest do właścicielek małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie czy kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz kobiet.

Przed Państwem ostatnie nominowane kandydatki do tytułu POLSKIEJ LWICY BIZNESU 2016.

 

1. PAULINA SOKÓŁ (Kategoria Fitness)

_FIK1272

Od najmłodszych lat związana ze sportem, pasjonatka zdrowego stylu życia. Instruktor fitness, trener personalny, założycielka ogólnopolskiej szkoły tańca i fitness dla kobiet SalsaFit www.salsafit.pl , autorka programu „Formuła S Fitness” www.formulasfitness.com. Jej szkoła działa w ponad 150 lokalizacjach na terenie całego kraju, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów tysiące kobiet dbają o swoją sylwetkę i tracą zbędne kilogramy. Uczestniczka wielu szkoleń i konwencji, ciągle poglębia swoją wiedzę, aby klientki w SalsaFit miały gwarancję jakości usług.

 

2.  PAULINA DĄBEK (Kategoria Prawo)

zdjecie min

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Adwokat,  prowadząca Kancelarię Adwokacką Adwokat Paulina Dąbek w Rzeszowie. Ambitna, rzetelna z indywidualnym podejściem  do każdego klienta. Kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobyła nie tylko w Polsce lecz również odbywając staż w Kancelarii Claim Time Solicitors w Birmingham. Specjalizuje się w sprawach karnych, podejmując się pełnienia funkcji obrońcy w sprawach o przestępstwa i wykroczenia, reprezentuje klientów przed organami ścigania, sądami powszechnymi na wszystkich etapach postępowania. Świadczy pomoc prawną osobom pokrzywdzonym w dochodzeniu ich praw. W ramach swojej praktyki zajmuje się sprawami rodzinnymi i opiekuńczymi, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o rozwód, separację, alimenty, powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej oraz uregulowanie kontaktów z dziećmi. Wraz ze swoim zespołem posiada  bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Swoim partnerom biznesowym pomaga w negocjacjach, sporządzaniu i analizie umów oraz rejestracji spółek prawa handlowego. Dokłada wszelkich starań, aby spełnić wysokie wymagania swoich klientów. Prywatnie od wielu lat pasjonatka fitness’u, biegania, sportów ekstremalnych, podróży  i zdrowego stylu życia. Inspiracje stara się czerpać od najlepszych, nie tylko z zakresu dziedzin prawa lecz również doświadczonych coachów takich jak Brian Tracy czy Jack Canfield. http://www.kancelariadabek.pl/

 

3. IWONA KOSSMANN (Kategoria Moda)

44444

W październiku 2012 roku założyła firmę Kossmann Fashion zajmującą się projektowaniem i produkcją mody biznesowej dla kobiet. Jest autorką i właścicielką marki Kossmann. Do listopada 2011 roku była Prezesem spółki Bonnier Business Polska, wydawcy „Pulsu Biznesu”.W latach 2008-2010 pełniła funkcję Prezesa Deni Cler SA, firmy posiadającej sieć 30 ekskluzywnych butików z odzieżą luksusową i akcesoriami dla kobiet. W latach 2001-2008 zarządzała marketingiem i sprzedażą spółek telekomunikacyjnych w grupie Orange. Pełniła funkcję dyrektora marketingu firmy PTK Centertel, operatora sieci Orange. W 2005 została powołana na Członka Zarządu ds. Marketingu i Sprzedaży (2005-2007), a następnie – po przejęciu PTK Centertel przez TP SA – weszła do zarządu spółki jako Członek Zarządu ds. Rynku Masowego. W latach 2000-2001 pełniła funkcje dyrektora marketingu w Coty Polska. Od 1994 zarządzała międzynarodowymi markami w filiach Coty Polska, Coty Hungary, Coty Germany oraz Unilever Polska (1992-1994). Została wyróżniona tytułem Marketera Roku 2006, a w 2008 – Menedżera Dekady. Kilka dni temu objęła stanowisko prezesa Grupy Marquard Media Polska.  Ukończyła Szkołę Główną Handlową z tytułem magistra nauk ekonomicznych oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Erazmusa w Rotterdamie.

 

4. AGNIESZKA JANISZ (Kategoria Zdrowe Piękno)

IMG_7131

Właściecielka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej KORONA działającego w Warszawie i na Śląsku. Kilka lat temu uruchomiła i rozwinęła Studio Kosmetologiczne oraz Klinikę Medycyny Estetycznej stawiające na naturalne piękno oraz odświeżenie naszego wyglądu – wszystko w oparciu o najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze metody leczenia. Z mężem zarządza Kliniką zajmującą się Diagnostyką i Leczeniem Chorób Piersi – koncentrując się na każdym pacjencie w sposób maksymalnie indywidualny. Doskonale radzi sobie we wszystkich sferach swojego życia. Potrafi znaleźć balans pomiędzy życiem rodzinnym a zawodowym. Jej największym sukcesem są dzieci i mąż. Uwielbia gotować i organizować przyjęcia rodzinne. Optymistycznie nastawiona do świata, uśmiechnięta i zawsze wyciąga rękę do innych. www.zdrowe-piekno.pl

 

5. ANETA TODORCZUK – PERCHUĆ (Kategoria Media)

14159819_10206835469355214_965038632_n

 

Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec. W latach 2001-2009 była na etacie w Teatrze Narodowym, gdzie debiutowała u Jana Englerta w roli Anusi w „Szkole żon”. W latach 2005-2009 występowała gościnnie również w Teatrze Buffo i Teatrze Kamienica. W roku 2003 miał premierę jej recital „Nie dorosłam”, z którym występuje w Polsce do dziś. Aktorka angażuje się do wielu projektów. Zagrała w wielu serialach m.in. „Stacyjka”, „Samo życie”, „Determinator”, „Instynkt”, „Wszyscy kochają Romana”, „M jak milość”, „Na dobre i na złe”, obecnie można zobaczyć ją w “Barwach szczęścia”. Zagrała w Operach Muzycznych: „Balladyna” w reżyserii Anny Seniuk , „Nieboskiej symfonii”. Na ekranie zadebiutowała w 2001 r. filmem „Kameleon” J. Kijowskiego, zagrała również główną żeńską rolę w filmie „Milczenie jest złotem” Ewy Pytki. Udziela swojego głosu w dubbingach, współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. W Och-Teatrze (2011) grała jedną z głównych ról w muzycznym spektaklu „The Rocky horror show”. W Teatrze Polonia od września 2012 wystawiany jest jej monodram „Matka Polka Terrorystka” w reżyserii Marcina Hycnara, od grudnia 2013 gra w „Przedstawieniu świątecznym” w reż. Krystyny Jandy. Poza Och-Teatrem i Teatrem Polonia występowała na deskach Teatru Komedia, Teatru Capitol oraz w Teatrze Śląskim w sztuce „Open Chopin” jako George Sand. W roku 2015 do najciekawszych osiągnięć aktorki należała rola opiekuna w Małych Gigantach (talent show TVN) oraz debiut literacki “Potworaki Usypiaki”. Od stycznia 2016 jest felietonistką białostockiego “Kuriera Porannego”. Aktualnie pracuje nad drugą książką, płytą z kołysankami oraz recitalem z utworami Jonasza Kofty.

 

6.  DOROTA WILLIAMS (Kategoria Moda)

dorota

Jedna z najbardziej znanych stylistek, prekursorka tego zawodu w Polsce, specjalistka od kreowania wizerunku. Miłości do kostiumów nauczyła ją Xymena Zaniewska. Swój romans  z telewizją rozpoczęła jeszcze przed powstaniem TVN-u, w Telewizji Publicznej. Pracowała w TVP1 jako jedna z pierwszych stylistek w Polsce, kreowała wizerunki Kingi Rusin, Piotra Kraśko, Krzysztofa Ibisza. Szefowa Zespołu Stylizacji i Charakteryzacji TVN. W telewizji TVN pracuje od początku jej istnienia, miała niepowtarzalną okazję kreowania od podstaw estetyki stacji. Zaczynała od dziecięcych przebieranek, dziś decyduje o tym, jak będą ubrane gwiazdy. Zajmuje się wieloma dziedzinami stylizacji telewizyjnej –newsowym dress code’em, publicystyką. Autorka kostiumów do filmu „Nigdy w życiu”, seriali („Hela w opałach”, „Niania”, „Grzeszni i Bogaci”, „Wszyscy kochają Romana”, „Anioł Stróż”, „Kasia i Tomek”, „Reguły gry”,Camera Cafe”, „Druga Szansa”), sztuk teatralnych („Życie w zasięgu ręki”) i wielu show telewizyjnych). Na jej koncie jest chyba najwięcej „gwiazdorskich stylizacji”, ale jak sama twierdzi tworzenie dress codu do programów informacyjnych jest tak samo fascynujące, jak przygotowywanie kostiumów  filmowych, stylizowanie gwiazd czy projektowanie kreacji. W ciągu trwania 13 edycji „Tańca z Gwiazdami” swoje życie podporządkowała rytmowi tego programu  przez 8 miesięcy w roku,  7 dni w tygodniu. To pod jej okiem powstały wszystkie kreacje i wizerunki sceniczne gwiazd i tancerzy tego show. W 2010 na rynku pojawił się autorski album Doroty Williams podsumowujący najpiękniejsze kreacje 10 edycji  „Tańca z Gwiazdami”.  Obecnie pracuje nad kolejną publikacją „Modny PRL”, którą tworzy we współpracy z historykiem Grzegorzem Sołtysiakiem. W księgarniach już niebawem. Od 2014 roku zajmuje się również wizerunkiem zwykłych ludzi przygotowując metamorfozy uczestników w programie „Ostre Cięcie”. Natomiast od 2015 kreuje postacie jednego z największych hitów TVN – serialu Druga Szansa z iście gwiazdorską obsadą. Współautorka kolekcji marki Simple, stworzonej na jego potrzeby. Mówi, że jest szczęściarą, bo jej praca jest jej wielką pasją. Twierdzi, że bycie prekursorem jest bardzo ciekawe, ale nie jest to proste zadanie. Na jej sukces składa się wypadkowa paru elementów: wytrwałość i pracowitość, poczucie estetyki, kreatywność, ale również zdolności psychologiczne i umiejętności komunikacyjne. Prywatnie mama Klaudii i babcia Leona.

 

7. ALEKSANDRA JABŁOŃSKA (Kategoria Coach przedsiębiorczości)

ola

Prezes zarządu Constant Motion Sp zo.o. Przedsiębiorca, Businesswoman, dwukrotna Laureatka nagrody Businesswoman Awards, m.in. jako Lider wśród Pakietów Franczyzowych dla Kobiet, w tym roku nominowana do prestiżowej nagrody Lwice Biznesu. mgr Doradztwa Personalnego i zawodowego, coach przedsiębiorczości, aktywna w biznesie prezes zarządu Constant Motion Sp.zo.o, w ciągu ost 4 lat wprowadziła na rynek 7 marek, z czego 4 sukcesywnie rozwija za pomocą pakietów franczyzowych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w biznesie, wspierając kobiecą przedsiębiorczość w kraju, autorka serii poradników motywujących do zmiany Możesz Potrafisz, założycielka tv internetowej Creative Women – promującej babską przedsiębiorczość( start październik 2016), założycielka platformy biznesowej dla kobiet Creative Women (odsłona już we wrześniu). Inspiratorka, motywatorka, wizjonerka, która swoje pomysły wciela w życie. Sama o sobie mówi, że spełnia marzenia swoje, spełniając marzenia innych! Prywatnie przygotowuje się do roli młodej mamy, by z sukcesem móc  łączyć pracę, która jest jej pasją wraz z byciem zadowoloną z życia mamą.

 

8.  MAŁGORZATA OHME (Kategoria Media)

Małgosia

Ceniony psycholog, psychoterapeuta rodzinny. Znamy ją bardzo dobrze ze szklanego ekranu, jej publikacji, książek. Jurorka w programie TVN „Aplauz, aplauz”. Kieruje portalem kobiecym www.ohme.pl. Szef programowy obszaru lifestyle w  WP tv.

 

9.  SYLWIA PRUSZYŃSKA (Kategoria Uroda)

sylawia

Absolwentka Wyższej Szkoły Teologiczno Humanistycznej. W latach 1997-2003 pracowała w jednej z topowych agencji modowych , która zajmowała się promowaniem „Młodych Projektantów” (dziś światowej sławy liderzy modowego rynku m.in. Ewa Minge,  Natalia Jaroszewska, Paprocki&Brzozowski). W latach 2003 – 2009, po ukończeniu licznych szkoleń i kursów z zakresu ekonomii pracowała w dziale finansowym w międzynarodowej firmie badawczej na stanowisku – referent finansowy, później jako koordynator projektów badawczych. Miała również epizod przy tworzeniu  własnej, autorskiej kolekcji dla jednej ze szkół surfingowych na Helu. W trakcie swojej kariery zawodowej, nigdy nie zapominała dbać o rozwój fizyczny-kondycję. Przez kilka lat trenowała sztuki walki( karate, kick-boxing), ukończyła szkolenia I i II stopnia z zakresu fitness. Pływa na kitesurfingu oraz jeżdzi na snowboardzie, a jej głównym środkiem transportu jest rower. W 2009 roku została szczęśliwą żoną i mamą 2 cudownych łobuziaków (Maksymilian 7 lat i Aleks 4). Macierzyństwo zmieniło jej  podejście do życia i businessu. Zdecydowała się na własną firmę, o której tak naprawdę marzyła od zawsze. Dbanie o urodę dla kobiety jest równie ważnym elementem w życiu jak rozwój umysłowy i fizyczny,  dlatego też  w grudniu  2015 r. powstało Atelier Urody Mokotów, w którym zakochało się już wiele Pań. W 2016 r. Atelier zostało docenione w Plebiscycie Magazynu Law Business Quality i otrzymało statuetkę Prestiżowy Produkt Roku. Pomimo braku wolnego czasu poświęca się społecznym inicjatywom oraz uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych. Jej motto życiowe to: „Pomagaj innym bo dobro zawsze wraca”. www.ateliermokotow.pl

 

10. MAŁGORZATA BOROŃ (Kategoria Uroda)

444

Mając jedynie zdolności manualne oraz zainteresowana pięknem i urodą postanowiła poszerzyć swoją wiedzę i zgłębić tajniki sztuki wizażu. Szybko doszła do wniosku, że tradycyjny wizaż nie wyczerpuje jej możliwości twórczych. Zaczęła więc dalej szukać. W ten sposób poznała makijaż permanentny, który od samego początku ją zafascynował. Szybko stał się pasją i nieodłącznym elementem jej życia. Odbyła wiele certyfikowanych szkoleń zarówno w  Polsce, jaki i zagranicą m. in. w amerykańskich i niemieckich firmach. Stały się one podstawą do samodoskonalenia tej profesji. Tak narodził się makijaż permanentny. Zaczęła pomagać innym. Coraz więcej kobiet zgłaszało się do niej z prośbą o pomoc, aby skorygować swoje defekty urody poprzez mikropigmentację. To właśnie wtedy stwierdziła, że otwiera swój własny wymarzony gabinet, w którym będzie realizowała swoje pasje i będę w stanie oficjalnie przyjmować większe grono swoich pacjentek. Starała się podchodzić do każdej pacjentki bardzo indywidulanie. Zwracała uwagę na każdy detal, jak chociażby różnego  rodzaju asymetrie, skutecznie je korygując. Pomagała także kobietom, które w wyniku choroby nowotworowej  straciły pierś – wykonywała i nadal to robi rekonstrukcję otoczki czy brodawki sutkowej, jak również rekonstrukcyjną odbudowę ust oraz robiąc pigmentację włosów czy blizn. Jej nazwisko zaczęło być rozpoznawane i poszukiwane przez kobiety, które miały pewność, że wykona perfekcyjnie dany zabieg. Nazwisko „Boroń” została okrzyknięta liderem niosącego piękna. W 2013 roku została uhonorowana nagrodą Roku: Medyczne Spa Roku 2014. Rozpoczęła współpracę z wieloma firmami oraz organizacjami m.in. z łódzkimi Amazonkami. Głównym celem stało się rozpowszechnianie pomocy innym. Tak narodziła się nazwa marki MegBoron  „Permanentne Piękno”, które zaczęło być rozpoznawalne na cały świat. Międzynarodowy status staje się dla niej z dnia na dzień coraz bardziej ważny, a jednocześnie jest nie lada wyzwaniem. Obecnie w planach liczne wyjazdy zagraniczne, wywiady, seminaria szkoleniowe poświęcone osobom chorym, jak również osobą łysiejącym. Wydała książkę o nazwie „Permanentne piękno” i „Permanenent Beauty” wersji polskiej i anglojęzycznej, tak aby szersze grono osób miało możliwość zapoznania się z tematem makijażu permanentnego. To pewnego rodzaju opowieść o niej samej. Jest tam wiele ciekawostek z zakresu makijażu permanentnego, jest profesjonalnym narzędziem dla osób, które chcą się dowiedzieć więcej o technikach makijażu permanentnego. To 12 lat jej doświadczenia przelane na papier. Książka ta otwiera nowy świat zapełniony kolorem, a nie bladością skóry. Jej dzieło zostało docenione – książka otrzymała tytuł Prestiżowy Produkt Roku 2016.  www.boron.com.pl , www.megboron.xyz

 

11. ANNA ROLF (Kategoria Marketing i zarządzanie)

111111

Dyrektor marketingu firmy Tenex. Odpowiada za strategię marketingową firmy i rozwój marki DermoFuture. Do tej pory pełniła stanowisko product managera. Ma wieloletnie doświadczenie w handlu i marketingu kosmetycznym. Wcześniej była związana m.in. z firmami Eveline Cosmetics, Larome, Lemax. DermoFuture Precision to profesjonalna marka promująca produkty kosmetyczne na pograniczu chirurgii estetycznej i kosmetologii. Receptury produktów powstają w szwajcarskim laboratorium.  Pracownicy instytutu starają się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich naszych klientów i nieustannie pracują nad poprawą, jakości każdego z produktów. Marka stworzona przez grupę specjalistów z branży kosmetycznej powstała, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających. – Naszym punktem wyjścia jest kobiece piękno, satysfakcja naszych klientek motywuje nas do działania, a ich potrzeby wyznaczają kierunki naszego rozwoju. Tworzymy nasze produkty z pasją i zaangażowaniem. – mówi o marce. www.tenex.pl

 

12. JOANNA ZAJĄC (Kategoria Moda)

joasia

 

Właścicielka prestiżowej marki odzieżowej Tressore. Matka i kobieta, która świat wielkiej mody i show-biznesu znała wyłącznie z gazet i telewizji. Zajmując się domem i dziećmi, szukała jednocześnie jakiejś drogi dla siebie. Jest kobietą aktywną, nie boi się wyzwań, chociaż nie twierdzi, że nie miała wątpliwości… Uznała jednak, że szczęśliwa i spełniona kobieta daje też szczęście swojej rodzinie. Pewnego dnia spotkała na swej drodze osoby, które na co dzień zajmują się modą, profesjonalistów, którzy zachęcili ją do tego, bym spróbowała swoje zainteresowanie projektowaniem ubrań zamienić w biznes, aby z pasji uczyniła sposób na życie, nie rezygnując przy tym z tego, co dla niej najważniejsze – domu, rodziny. Początki nie były łatwe. Dziś po kilku latach grono fanek marki rośnie, klientki wracają, a sukienki stają się popularne także na tzw. salonach. Markę Tressore pokochały takie gwiazdy jak Dorota Wellman, Agnieszka Kaczorowska, Aneta Todorczuk-Perchuć. www.tressore.pl

 

13. HONORATA DYJASEK (Kategoria Blogosfera)

DSC_00277

Pomysłodawczyni i współorganizatorka ogólnopolskiej akcji charytatywnej Zwierzaki Pocieszaki. Redaktor naczelna portalu dla kobiet VitWoman.pl oraz radomskiego portalu rozrywkowego HelloRadom.pl. Laureatka plebiscytu Diamenty Kobiecego Biznesu 2016 organizowanego przez magazyn ludzi sukcesu Law Business Quality. Pomysłodawczyni i organizatorka Radomskiego Plebiscytu Blogowego – pierwszego w Polsce plebiscytu regionalnego organizowanego dla blogerów. Zdobywczyni statuetki w Plebiscycie Prestiżowy Produkt Roku 2016 w kategorii Portal Kobiecy, organizowanym przez magazyn ludzi sukcesu Law Business Quality . Od 4 lat sukcesywnie rozwija własną firmę, aktywizuje kobiety do zakładania własnych działalności, szkoli z zakresu rozwijania blogów i zarabiania na nich. www.vitwoman.pl

 

7.09.2016.  ruszy oficjalne głosowanie SMS-owe. Przy każdej kandydatce pojawi się przypisany numer telefonu i kod.

Ponadto statueki przyzna redakcyjne jury w składzie: Joanna Jabłczyńska, Anna Urbańska, Ewa Hartman, Artur Partyka i Anna Kazakow.

 

KANDYDATKA, KTÓRA ZDOBĘDZIE NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW (SMS-ÓW) – WYGRYWA DODATKOWO SESJĘ OKŁADKOWĄ W NOWOROCZNYM WYDANIU LAW BUSINESS QUALITY.

 

Wręczenie statuetek odbędzie się 30 września podczas hucznej gali z udziałem gwiazd, mediów, ludzi biznesu i sztuki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności