lederboard

Ponad 20 tys. przedsiębiorców z wiedzą o Tarczy antykryzysowej

Zakończył się cykl wideokonferencji Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” poświęcony rozwiązaniom pomocowym dla firm dotkniętych pandemią koronawirusa. Przez 8 tygodni poruszonych zostało prawie 70 zagadnień ważnych dla przedsiębiorców zmagających się z kryzysem spowodowanym COVID-19. W 20 konferencjach on-line wzięło udział 20 220 widzów, którzy zadali ekspertom ponad 300 pytań. Wideo z każdej konferencji jest dostępne na kanale PARP w serwisie YouTube www.youtube.com/parpgovpl.

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Rozwoju do współpracy przy edukacyjnym cyklu bezpłatnych wideokonferencji dla firm zaprosiły jedenaście instytucji zaangażowanych w poszczególne elementy Tarczy antykryzysowej oraz Funduszowego Pakietu Antywirusowego.
W ich gronie znalazły się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

Wśród gości specjalnych na wybranych konferencjach była obecna m.in. Jadwiga Emilewicz Wicepremier i Minister Rozwoju, Małgorzata Oleszczuk Prezes PARP, Andrzej Gut-Mostowy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Paweł Mucha Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP oraz Jan Sarnowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Polska Agencja Prasowa, dziennik „Puls Biznesu”, Grupa Polska Press oraz telewizja i serwis informacyjny Polsat News.

62 ekspertów i 67 tematów

Od 26 maja do 8 lipca poruszonych zostało wiele kwestii, istotnych dla przedsiębiorców borykających się z codziennymi trudnościami. Eksperci z instytucji partnerskich z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią. W ramach poruszanych zagadnień, znalazły się m.in.:

• pomoc dla firm z Funduszowego Pakietu Antywirusowego – pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój;
• rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
• tarcza samorządowa dedykowana lokalnym budżetom, które zostały istotnie uszczuplone w na skutek pandemii;
• zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
• ochrona miejsc pracy i prowadzenie biznesu w czasie pandemii;
• rozwiązania dla branży turystycznej.
Pełna lista tytułów konferencji: www.parp.gov.pl/tarcza.

20 tysięcy uczestników na 20 lat PARP

W całym cyklu wideokonferencji wzięło udział na żywo 20 220 uczestników. W tym czasie ruch na stronie internetowej PARP był rekordowy – odwiedziło ją prawie 532,5 tys. osób. A strona internetowa (dedykowana tylko spotkaniom) odnotowała prawie 440 tys. odsłon. Uczestnicy wykazali się również dużym zaangażowaniem, zarówno w mediach społecznościowych, podczas telefonicznych konsultacji z ekspertami czy wysyłając za pośrednictwem formularza ponad 300 pytań.

Repozytorium wiedzy

Wszystkie wideokonferencje transmitowane były łącznie przez 2,4 tys. minut, a do ich montażu wykorzystano 67 prezentacji. To obszerna baza wiedzy, która w dalszym ciągu jest dostępna dla zainteresowanych osób na kanale YouTube Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wszystkie wideo z konferencji zamieszczone na You Tube PARP zostały już obejrzane prawie 14 tys. razy. Z materiałami (wideo oraz prezentacje) można zapoznać się bez wcześniejszej rejestracji, są one również dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami (m.in. język migowy).

Więcej informacji: www.parp.gov.pl/tarcza.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności