lederboard

Portfel RFID: jak działa to zabezpieczenie przed kradzieżą?

Płatności zbliżeniowe z roku na rok sukcesywnie wypierają transakcje gotówkowe. Płacenie kartą jest po prostu szybkie i wygodne, a nasze zakupy nie są ograniczone aktualną zawartością portfela. Rodzi to jednak szansę dla nowych form kradzieży. Okazuje się, że nawet środki na naszej karcie bankowej nie są już bezpieczne i za pomocą prostych technik możemy je utracić. Zabezpieczeniem w tym zakresie są modne portfele męskie RFID. Co to takiego?

Co to jest RFID w portfelu i dlaczego to przydatny element w kieszeni gentlemana?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy środki na karcie bankomatowej są zawsze bezpieczne w kieszeni? Okazuje się, że płatność zbliżeniowa, oprócz oczywistych zalet, pozostawia także miejsce przestępcom do wyjątkowej formy kradzieży „kieszonkowej”. Tym razem jednak nie wyciąga się fizycznie portfela czy gotówki, a za pomocą czytnika zbliżeniowego, którego zasięg potrafi obejmować nawet promień 1m, okrada się środki na kracie płatniczej. To transakcja nieautoryzowana – okradany nawet nie wie, że właśnie zniknęły z jego konta jakieś pieniądze…

Portfel skórzany męski RFID jest sposobem na zabezpieczenie swoich środków przed taką formą kradzieży. RFID w portfelu to zabezpieczenie wszyte w zewnętrzne klapy, jest ultra cienkie i lekkie, przez co w użytkowaniu w ogóle nie czuć różnicy pomiędzy portfelem RFID a klasycznym, męskim portfelem slim. Ochrona RFID w portfelu tworzy tzw. klatkę Faradaya, uniemożliwiając jednocześnie połączenie pomiędzy kartą bankową, a czytnikiem obsługiwanym przez złodzieja.

Fot. Portfele RFID od Gentle-Man.pl

Męskie portfele RFID (https://gentle-man.pl/295-portfel-meski-rfid) typu slim, to jeden z najchętniej kupowanych produktów z męskiej galanterii skórzanej. Są eleganckie, poręczne, a przy tym pozwalają w spokoju poruszać się w zatłoczonych miejscach, np. komunikacji miejskiej, na koncercie czy w miejscowości turystycznej.

Portfel RFID – czy warto zastąpić nim tradycyjny portfel męski?

Portfel męski z zabezpieczeniem RFID to jeden z tych przedmiotów, którego brak odczuwa się dopiero po szkodzie. Jak już wspomniano, sam dodatek w postaci zabezpieczenia RFID nie obniża funkcjonalności portfela – nie zmienia w sposób odczuwalny wagi czy kształtów. Jest więc również bardzo poręczny i występuje w wielu modelach, wykonanych ze skóry naturalnej. Portfele męskie RFID są więc trwałe i posłużą nam przez lata.

Gdy już zdecydujemy się zastąpić nasz stary portfel, swój nowy nabytek warto przetestować w sklepie i sprawdzić, czy faktycznie posiada on zabezpieczenie RFID. Po dokonaniu dowolnych zakupów zdecydujmy się na płatność kartą bankomatową, a następnie przysuńmy nasz portfel skórzany do czytnika. Jeśli faktycznie wszyta została ochrona RFID w portfelu, transakcja się nie uda, a połączenie pomiędzy czytnikiem i kartą nie zajdzie.

Fot. Męski portfel RFID od Brodrene (Gentle-Man.pl)

Gdzie kupić męski portfel RFID?

Wśród znanych i cenionych w Polsce marek, które specjalizują się w męskich portfelach RFID można wyróżnić wyroby firmy Betlewski oraz Paolo Peruzzi. Dostępne są one tylko w nielicznych punktach, w sieci możecie znaleźć je w sklepie internetowym z galanterią skórzaną dla mężczyzn – gentle-man.pl. Jaka cena? Portfel męski RFID wysokiej jakości, wykonany ze skóry naturalnej to kosz rzędu 50 – 100 zł.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności