Porysowany i uszkodzony pierścionek – jak regenerować i dbać o biżuterię?

Biżuteria bardzo często odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest nie tylko ozdobą, ale często sentymentalną pamiątką, która ma duże znaczenie. Warto o nią dbać, pielęgnując ją z dużą starannością. Tylko wtedy posłuży nam przez długie lata – nawet wtedy, gdy jest nieco uszkodzona czy porysowana.

 

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć – nie ryzykuj zarysowań

Masz swoją ulubioną biżuterię, z którą nie chcesz się rozstawać ani na chwilę? To bardzo częste zjawisko szczególnie w przypadku pierścionków zaręczynowych czy obrączek, z których jesteśmy po prostu dumni. Jednak prowadzi to bardzo często do niechcących zarysowań i uszkodzeń. Pierwszą podstawową zasadą, o której trzeba pamiętać jest odpowiednie obchodzenie się z ukochaną biżuterią i rezygnowanie z niej, gdy jest to konieczne.

Wszystkie gospodynie domowe powinny wyrobić w sobie nawyk, że zanim podejmuje się jakiekolwiek porządki – najpierw należy zdjąć pierścionek czy bransoletkę i odłożyć  w bezpieczne miejsce. Kontakt z wodą oraz detergentami ma bardzo zły wpływ na biżuterię, sprawia, że staje się ona matowa, łatwo się rysuje, traci swój urok. Odbarwienia czy pęknięcia nie będą prezentowały się zbyt elegancko, więc nigdy nie noś pierścionków, gdy sprzątasz.

To samo dotyczy uprawiania sportów. Masz pierścionek zaręczynowy z brylantem, którym chcesz się pochwalić? Zostaw go w szatni i pokaż po skończonym treningu. Kontakt ze sprzętem może sprawić, że zarysuje się on i zniszczy. To samo w przypadku chlorowanej wody na basenie – wpływa ona negatywnie na biżuterię, sprawiając, że traci ona swój cenny blask.

Uwielbiasz zabiegi pielęgnacyjne i bardzo chętnie wklepujesz w swoje ciało balsamy, a we włosy czy twarz różnorodne maski? Nie wykonuj ich z ubraną biżuterią. Nawet najcenniejsza obrączka z brylantami będzie podatna na działanie kosmetyków, a tłuste plamy po nich mogą się okazać wprost niemożliwe do usunięcia.

Stawiaj na biżuterię wysokiej jakości

W trosce o zadowolenie niezależnie od okoliczności, warto stawiać na najwyższej jakości biżuterię na zamówienie. Certyfikowane brylanty, profesjonaliści projektujący pierścionki z największą precyzją, a także pasją to gwarancja tego, że ulubiona biżuteria posłuży nam przez długi czas. Warto skorzystać z usług dobrego sklepu jubilerskiego z wieloletnią tradycją. Przejrzyj ofertę sklepu 79Diamenty – wejdź na stronę https://79diamenty.pl/pierscionki-na-zamowienie/ i przekonaj się o tym, że warto zainwestować w doskonałej jakości pierścionki.

Odpowiednie przechowywanie ulubionej biżuterii

Kolejną bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przechowywanie naszej biżuterii. Nie wystarczy odłożenie obrączki na stolik, aby była ona bezpieczna. Jeśli chcesz naprawdę uniknąć niechcących uszkodzeń, zawsze wkładaj ją do odpowiedniego pudełeczka z aksamitną wyściółką. Nie narażaj swojej biżuterii na działanie słońca, nie pozwól, aby bawiły się nią dzieci czy Twoje czworonożne pupile. Wybierz małe, eleganckie opakowanie, w którym będziesz w stanie bezpiecznie przechowywać cenne dla Ciebie pierścionki. To prosty sposób na to, aby cieszyły one oko naprawdę przez długi czas.

Regularne czyszczenie i konserwacja kluczem do sukcesu

Nigdy nie używaj do czyszczenia swojej biżuterii produktów, które zawierają aceton lub chlor. Te dwa składniki mają bardzo silny wpływ, odbarwiając ją, czyniąc matową i pozbawioną eleganckiego wyglądu. Wykorzystuj wyłącznie dedykowane ku temu emulsje czy płyny. To gwarancja bezpieczeństwa i szybka szansa na usunięcie niechcianych zabrudzeń. Dodatkowo pamiętaj o tym, aby używać wyłącznie miękkich szmatek polerskich. Ich powierzchnia jest bardzo delikatna, dzięki czemu nie ryzykujesz powstania drobnych rysek. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak usunąć pewne zabrudzenia bądź boisz się, że zniszczysz cenną biżuterię, udaj się do profesjonalisty. Jubiler najlepiej zna się na tym, w jaki sposób czyścić i pielęgnować pierścionki czy obrączki. Oddaj ją w ręce eksperta i ciesz się nieskazitelnym blaskiem bez żadnego zabrudzenia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności