III Małopolskie Forum Finansowe


Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze konkursy i nabory, w których sięgnąć można po unijne fundusze. O tym, jak taki zastrzyk finansowy może pomóc w rozwijaniu własnego biznesu wiedzą wszyscy. Ale nie wszyscy wiedzą, jak sięgnąć po dostępne dotacje. Dlatego warto odwiedzić III Małopolskie Forum Finansowe.

Fachowa wiedza na wyciągnięcie ręki
Podczas tego wydarzenia, organizowanego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego 15 czerwca w Starej Zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca 12 w Krakowie, nie braknie okazji do zapoznania się z praktycznymi sposobami pozyskania dofinansowania. Pierwszą taką szansą będzie udział w konferencji, której głównym tematem będzie dostępność pieniędzy z funduszy europejskich dla małopolskich firm. Swą ekspercką wiedzą i doświadczeniem podzielą się przedstawiciele kluczowych instytucji, m.in. Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej czy Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Uczestnicy Małopolskiego Forum Finansowego będą mieli więc rzadką możliwość spotkania się w jednym miejscu i w jednym czasie ze specjalistami z tak wielu środowisk, na co dzień zajmującymi się unijnymi funduszami.

Ćwiczenia z pisania wniosków
Organizatorzy Forum zaplanowali również seminaria i warsztaty, podczas których poznać będzie można sposoby na przygotowanie projektów badawczo-rozwojowych czy rozliczenie dotacji. To dwa zagadnienia, przy których popełnienie błędu przez przedsiębiorcę w poważny sposób zmniejsza szansę na powodzenie całego przedsięwzięcia. Udział w seminariach oraz warsztatach pozwoli na zdobycie praktycznej wiedzy, jakich błędów unikać, jak poprawnie wypełniać wniosek i co zrobić, aby trudny proces rozliczania finansowego nie przysporzył żadnych problemów. Swoim doświadczeniem dzielić się będą konsultanci specjalizujący się w przygotowaniu wniosków aplikacyjnych do wielu naborów. Można mieć więc pewność, że ich porady przydadzą się każdemu.

Dla tych, którym wiedzy wciąż będzie mało, organizatorzy Forum zapewnili możliwość skorzystania z indywidualnych usług doradczych. Usługa na co dzień płatna, podczas Forum dostępna będzie za darmo. Małopolscy przedsiębiorcy mogą więc opuścić Forum z konkretnym, gotowym do wdrożenia planem działania.

Fundusze – jest z czego wybierać
W województwie małopolskim do końca 2015 roku ogłoszonych zostanie 21 naborów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Część z nich dotyczyć będzie projektów infrastrukturalnych, ale nie braknie okazji do aplikowania po środki na rozwój własnej firmy. Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości już wkrótce rozpocznie wdrażanie zupełnie nowej formy wsparcia sektora MŚP – „bonów na innowacje”. Będą one mogły zostać wykorzystane na rozwój firmy poprzez m.in. zakup usług badawczo-rozwojowych, opracowanie nowego produktu lub ulepszenie oferowanej już usługi. Ciekawe propozycje zaprezentuje także Wojewódzki Urząd Pracy, który prowadzić będzie konkursy dotyczące m.in. podnoszenia kwalifikacji kadr sektora MŚP.

W czasach tak dużej konkurencyjności i rywalizacji o miejsce na rynku, niezwykle istotne jest wykorzystywanie każdej nadarzającej się okazji do rozwoju firmy i własnych umiejętności. Z tego właśnie powodu wizyta na III Małopolskim Forum Finansowym wydaje się oczywistym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, poważnie myślącego o sięgnięciu po unijne dofinansowanie. Zwłaszcza, że udział w przygotowanym przez MARR wydarzeniu jest zupełnie darmowy. Wystarczy jedynie zapisać się na listę uczestników – z czym warto się pospieszyć, gdyż liczba dostępnych miejsc kurczy się z dnia na dzień.

Rejestracji dokonać należy na oficjalnej stronie Forum: https://www.marr.pl/projekty/mff/o-forum.html.

III Małopolskie Forum Finansowe
15 czerwca, 10.00 – 18.00
Stara Zajezdnia, ul. św. Wawrzyńca 12

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności