lederboard

Poznaj efektywne metod monitorowania czasu pracy pracowników

Rejestracja czasu pracy wszystkich pracowników w przedsiębiorstwie to jeden z obowiązków, jaki nakłada na pracodawcę Kodeks Pracy. Wiele firm wciąż używa tradycyjnych metod ewidencji, czyli papierowych kart czasu pracy, jednak dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z nowszych możliwości, jakie oferuje firmom współczesna branża IT. Jakie to rozwiązania?

 

 

Współczesna informatyka wychodzi naprzeciw potrzebom firm z różnych dziedzin, tworząc programy komputerowe, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne obowiązki pracowników. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań systemowych nie tylko pracujemy szybciej, ale również zmniejszamy ryzyko pomyłki oraz idących za nią konsekwencji. Ewidencja czasu pracy pracowników to jeden z wymogów Kodeksu Pracy, który spędza sen z powiek wszystkim pracownikom działu kadr oraz szefom firm. Więcej informacji na temat tego, jak radzić sobie z tym trudnym zadaniem, znaleźć można w artykule pt.: „Czas pracy – jak wyliczyć wymiar czasu pracy w miesiącu?

Nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają pracę

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie systemów informatycznych, które monitorują czas pracy pracowników. Jednym z takich systemów jest Inewi, który oprócz ewidencji czasu pracy, rozwiązuje wiele kwestii związanych z zatrudnianiem pracowników, między innymi tworzenia efektywnych i zgodnych z kodeksem pracy grafików. Pomaga również zarządzać urlopami. Co więcej, system Inewi jest kompatybilny z większością programów kadrowo-płacowych, dzięki czemu łatwiej jest operować elektronicznymi danymi. Program przechowuje wszystkie niezbędne informacje dotyczące poszczególnych pracowników w chmurze, co pozwala na łatwiejsze zarządzanie kadrami. Jeśli niezbędne są bardziej szczegółowej dane, możliwe jest wygenerowanie raportu w formie pliku. Aplikacja monitoruje spóźnienia oraz przerwy w pracy, dzięki czemu można łatwiej ocenić efektywność danego pracownika.

Korzyści dla pracodawcy i pracownika

System udostępnia również cyfrowy odpowiednik karty ewidencji czasu pracy, zawierający wszystkie niezbędne informacje zgodne z Kodeksem Pracy. Kolejnym ułatwieniem dla pracodawcy jest moduł do tworzenia grafików pracy zgodnych z aktualnymi wymogami. Ręczne przygotowywanie tych dokumentów jest czynnością pracochłonną, a każdy najmniejszy błąd może skutkować nie lada kłopotami. Automatyczny system sam podpowie, czy w grafiku uwzględnione zostały konieczne przerwy między jedną a drugą zmianą oraz, czy zachowane są normy godzinowe. Dodatkowo aplikacja jest kompatybilna z systemem android, dzięki czemu urządzenia takie jak służbowy telefon lub tablet mogą stać się rejestratorami czasu pracy pracownika.

System to Inewi rozwiązanie dające komfort nie tylko pracodawcy, ale także pracownikom. Do jego zalet należy również fakt, że aplikację można wypróbować za darmo, a późniejsze koszty miesięczne są minimalne w porównaniu do korzyści, jakie płyną z automatycznej ewidencji czasu pracy. Więcej na temat tego komfortowego rozwiązania można przeczytać na stronie inewi.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności