Poznaj zalety jakościowych kserokopiarek i zaopatrz firmę w sprawdzony sprzęt

Kosztują już od kilkuset złotych. Każdy szanujący się przedsiębiorca wie jednak, że najczęściej im tańsze jest urządzenie tego typu – tym droższa jest jego eksploatacja. Do wyboru mamy zwykle nowe kserokopiarki jak i ich poleasingowe modele. Kserokopiarki można zatem także brać w leasing. Która opcja jest najlepsza? To zależy od wielu czynników. Od specyfiki konkretnego biura, wielkości przedsiębiorstwa, liczby potrzebnych kopiarek itp. Dla kogo zatem jaki wariant okaże się najlepszy?

 

Nowe kserokopiarki

Naturalnie najnowszy sprzęt, prosto „spod igły” najbardziej opłacać się będzie w dużych firmach gdzie sprzęt biurowy kupowany jest w dużych ilościach. Wówczas najlepiej wybrać konkretny model i zakupić odpowiednią ilość sztuk, aby systematycznie jednocześnie je serwisować. Kupując większą ilość towaru jednorazowo zawsze możemy także liczyć na bardziej atrakcyjne warunki cenowe. Następnie sprzęt tego typu, ale sprawny, łatwiej „przekazać dalej” odzyskując część jego kosztów i jednocześnie zaopatrzyć się w nowy.

Używane kserokopiarki – dla kogo?

Sprzęt używany, najczęściej poleasingowy, zazwyczaj jest w świetnym stanie i może służyć jeszcze bardzo długo. Jeżeli Twojej firmy nie stać na nowe urządzenia a jednocześnie poszukujesz czegoś, co charakteryzuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, to warto rozważyć właśnie takie kserokopiarki. Zwykle sprzęt poleasingowy jest gwarantowany i serwisowany przez jego dostawcę. Drugie życie ogromnej kserokopiarki może być nawet znacznie dłuższe niż to pierwsze. Takiego rodzaju sprzęt znakomicie sprawdzi się w średnich i w małych biurach, gdzie korzystamy raczej z pojedynczych kopiarek.

A może wypożyczyć?

Kiedy dopiero planujemy działalność, mamy niewielkie fundusze i nie jesteśmy pewni, czy pomysł na ten właśnie biznes okaże się sukcesem kserokopiarkę można także wypożyczyć. Na początku będzie to stanowiło z pewnością znacznie niższy koszt niż zakup nowego sprzętu. Kserokopiarki do biura w dalszej perspektywie zawsze można przecież kupić. Jednocześnie nie ryzykujemy zbyt wiele, jeżeli taka działalność po kilku miesiącach okaże się fiaskiem. Można wówczas nieco zaoszczędzić i zainwestować w bardziej pewny biznes. Niezależnie od planów i potrzeb – zawsze znajdziecie odpowiednią kserokopiarkę jak i inny sprzęt biurowy na miarę własnych potrzeb. Powodzenia w biznesie!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności