lederboard

Pozycjonowanie w e-commerce – postaw na frazy długoogonowe

W wielu przypadkach internauci, szukając czegoś w wyszukiwarce Google, wpisują frazy składające się z maksymalnie dwóch – trzech słów. Jednak w niektórych branżach, np. e-commerce, hasła są dużo bardziej rozbudowane, co wbrew pozorom daje pozycjonowanym firmom dużo większą szansę na zdobycie potencjalnych klientów.

 

Długo i… skutecznie

Użytkownicy internetu wierzą, że im dłuższą i doprecyzowaną frazę umieszczą w wyszukiwarce, tym szybciej znajdą dokładnie to, co ich interesuje. Bez wątpienia mają rację. Tak zwane pozycjonowanie long tail pozwala wykorzystywać rozbudowane frazy, które mają dużą wartość dla przedsiębiorców. Aby jednak możliwe stało się faktyczne wykorzystanie mocy płynącej z tej gałęzi SEO, warto najpierw zadbać o swoją stronę WWW. Musi ona być na tyle rozbudowana i zawierać wystarczająco dokładne opisy produktów, by firma zajmująca się pozycjonowaniem mogła kierować internautów na odpowiednie podstrony. Zła architektura informacji może niestety negatywnie wpłynąć na proces pozycjonowania i nie przynieść oczekiwanych efektów. Świetnym przykładem stron, które mogą wykorzystać long tail są wszelkiego rodzaju sklepy internetowe, które mają zazwyczaj wiele dobrze opisanych produktów (rozmiar, kolor, skład itd.).

Precyzyjność haseł

Frazy long tail składają się zazwyczaj z około czterech, do pięciu słów. Co ważne, sprawdzając ich konkurencyjność, można zauważyć, ze jest ona raczej niewielka. To doskonała wiadomość, ponieważ najczęściej tego typu frazy generują niezwykle wartościowy ruch na stronie i pozwalają użytkownikom na znalezienie dokładnie tego, czego szukali. Jak łatwo się domyślić, w ostatecznym rozrachunku będzie to miało niebagatelny wpływ na zwiększenie konwersji i zysku.

Pozycjonowanie to proces długotrwały, niekiedy bardzo skomplikowany. Osoby, które dotychczas nie miały z SEO do czynienia mogą sobie więc z nim nie poradzić. Bezpieczniej jest skorzystać z porad ekspertów. Na stronie fabrykamarketingu.pl można znaleźć bardzo dokładne opisy wszystkich usług dotyczących pozycjonowania oraz kontakt do osób zajmujących się tą tematyką. Duże doświadczenie i wiedza ekspertów z tej agencji z pewnością sprawią, że proces pozycjonowania przebiegnie sprawnie i przyniesie satysfakcjonujące efekty.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności