lederboard

Prestiżowe statuetki „Kobieta Sukcesu 2021” wręczone! Pierwsze po przerwie spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu za nami!

Za nami pierwsze, po przerwie, spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu na żywo połączone z warsztatami prozdrowotnymi prowadzonymi przez markę ORGANIC LIFE o wzmacnianiu odporności i zastosowaniu dermokosmetyków w codziennej pielęgnacji. Partnerem wydarzenia była firma MORWA, wyłączny dystrybutor zegarków marki Michel Herbelin w Polsce.

 

W tracie spotkania z koncertem wystąpił ceniony pianista i kompozytor Alex Pasiut.

Klubowiczki mogły wysłuchać prelekcji brafitterki Anny Kurowskiej z Butique Bielizny oraz stylistki Gabrieli Sięki, która zaprezentowała najnowszą kolekcję marki Power Angels.

Tego wieczoru po raz kolejny wręczono prestiżowe statuetki i certyfikaty dla nowych członkiń Klubu, które nie kryły wielkiej radości z możliwości dołączenia do tak zacnego grona i poznania przedsiębiorczych kobiet biznesu, które na spotkanie przyjechały m.in. z Krakowa, Bydgoszczy, Gdańska, Poznania i Białegostoku.

Jestem szczęśliwa, że mogę wspierać i integrować kobiety biznesu z sektora MŚP. Cieszę się, że dziewczyny z taką wielką radością przyjeżdżają na nasze spotkania, często z drugiego końca Polski. Nie są to przecież huczne, medialne gale, a kameralne spotkania w zamkniętym gronie. Panie są spragnione spotkań na żywo, czemu dawały wyraz podczas rozmów kuluarowych. Pragnę jednak uspokoić nasze członkinie z zagranicy, że ze spotkań online nie rezygnujemy – mówi Ilona Adamska, założycielka Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Jak swój udział w majowym spotkaniu Klubu wspominają nasze członkinie? Zapytaliśmy o to kilka z nich.

Spotkania w realnym świecie przede wszystkim odpowiadają na nasze potrzeby. Bez kontaktu bezpośredniego czujemy się podobnie jak bez pokarmu. Odczuwamy poczucie głodu. A głód obniża nam nastój i poczucie bezpieczeństwa. Znany autorytet prof. Jacek Santorski, występując na konferencji „Kody Relacji”, wypowiadał się bardzo szczegółowo w tym temacie. Jesteśmy, jako ludzie, zwierzętami stadnymi, przez lata przystosowanymi do życia w społeczności. Potrzebujemy drugiej osoby każdego dnia. Bo przecież jak można zareagować na mimikę twarzy, patrząc w okienko komputera? I mimo że odległość do pokonania wynosi ok. 300 km, to zdecydowałam się na udział w kolejnym niezwykłym spotkaniu Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Jak zawsze kilka słów merytorycznej wiedzy: np. co to znaczy mieć szwajcarski mechanizm we francuskiej marce zegarka, czyli kilka ciekawych słów od Piotra Soboty, właściciela firmy MORWA, która została wiosną tego roku partnerem naszego Klubu. Ponadto wiedza ważna dla każdej kobiety, a dotycząca personalnego doboru bielizny, przekazana przez brafitterkę Annę Kurowską. Spotkanie odbyło się w przyjaznej scenerii siedziby Organic Life. Przedstawicielki marki wystąpiły z niezwykle inspirującym wykładem, z którego dowiedziałam się m.in. że powszechnie stosowany triklosan jako środek antybakteryjny zabija w moim ciele również te dobre bakterie. Wszystkie wysłuchane wykłady mogą wspomóc komfort naszego życia. Najważniejsze dla mnie są jednak zawsze rozmowy w kuluarach. Nawiązanie bezpośredniego kontaktu z naszymi członkiniami. Tym razem m.in. z radcą prawnym Dorotą Groszfeld, z którą rozmawiałam m.in. o finansach, testamentach i innych instrumentach prawnych oraz ze stałą już bywalczynią spotkań Magdaleną Nowak, kobietą bardzo pomocną przy rozwiązywaniu problemów z pogranicza prawa, kredytów dla moich klientów. Wymiana doświadczeń i kontaktów to podstawa, którą dostaję dzięki byciu w Klubie. Już mam zaplanowane kolejne spotkanie, tym razem połączone z wypoczynkiem. Wierchomla i Beskid Sądecki czekają. Dołącz do nas! – mówi i zaprasza Mirosława Kowalkowska, specjalista do spraw ubezpieczeń i inwestycji, coach, mentor finansowy z Bydgoszczy.

Majowe spotkanie Klubu było dla mnie bardzo emocjonalnym przeżyciem. Pierwsze moje spotkanie w ramach Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu odbyło się online na platformie Zoom, drugie – na żywo. Zauważyłam ogromną różnicę w kontaktach międzyludzkich w tych dwóch formach, w których wygrywa zdecydowanie live meeting. Na spotkaniu zauważyłam na twarzach koleżanek autentyczne szczęście, otwartość i chęć kontaktu z drugim człowiekiem. Myślę, że każda z nas potrzebowała uczestnictwa w takim „klubowym zjeździe”. Jako nowa członkini zostałam bardzo ciepło i życzliwie przywitana przez koleżanki, a towarzyszyła temu ogólnie serdeczna atmosfera spotkania, o którą zadbała gospodarz spotkania i prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu Ilona Adamska. Do dzisiaj odczuwam radość z tego niezwykłego spotkania i z niecierpliwością wyczekuję kolejnego – mówi Joanna Czerny, magister pedagogiki resocjalizacyjnej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, doświadczona tarocistka, numerolog i doradca życiowy.

Spotkania Europejskiego Klubu Kobiet biznesu to zawsze dla mnie wielka radość i ogromne przeżycie. Nie mogłam doczekać się pierwszego po dłuższej przerwie spotkania na żywo. I choć kocham świat online, social mediów, w których czuję się jak ryba w wodzie, to jednak dopiero podczas takiego eventu, jak choćby ten ostatni, mogłam naprawdę poczuć energię kobiet. Dopiero takie wydarzenia mają prawdziwą MOC. Cieszę się, że mogłam po raz kolejny spotkać się z naszymi klubowiczkami, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, zwłaszcza tymi związanymi z prowadzeniem biznesu w pandemii. Kocham poznawać nowe osoby, które dbają o własny rozwój osobisty i zawodowy. Klub daje nam możliwość poznania cudownych, wyjątkowych gości. Za nami dwa inspirujące Zoomy z Moniką Zamachowską i Pauliną Smaszcz. Ale także niezapomniany sierpniowy event z ambasadorką naszego Klubu panią Teresą Rosati. Cudowna oprawa, smaczny poczęstunek oraz zdjęcia, które zostaną ze mną na zawsze. Do Klubu dołączyła w tym roku moja siostra Magdalena. To był jej pierwszy raz, kiedy oficjalnie udzieliła wywiadu dla telewizji internetowej na kanał YouTube oraz została tak ciepło przywitana brawami przez członkinie EKKB. Obydwie zapamiętamy to na długo… Czekam z niecierpliwością na kolejne spotkanie, które tym razem odbędzie się w Beskidzie Sądeckim. Mam zaszczyt być jedną z prelegentek Integracyjnego Wyjazdu dla Kobiet Biznesu do hotelu Wierchomla – mówi Ewa Sidor, właścicielka Gabriel Studio Urody z Pomorza.

Słowa Ewy potwierdza również jej siostra, Magdalena Sławińska, która przystąpiła w kwietniu do Klubu i była zachwycona pierwszym spotkaniem na żywo: – Ach, co to był za wieczór!!! Oficjalnie wstąpiłam do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i odebrałam piękną, prestiżową statuetkę „Kobieta Sukcesu 2021”. Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość spotkania na żywo. Coś wspaniałego móc się wreszcie spotkać ze wspaniałymi kobietami, z którymi możemy nawzajem się inspirować i wspierać. Klub daje nam możliwość bycia sobą w 100%. Nie musimy nikogo udawać. Dzięki wzajemnej współpracy możemy łączyć swoje siły, by razem mieć jeszcze większą moc. Klub to wspaniała idea niezwykłej założycielki Ilony Adamskiej, która działa z kobietami, która autentycznie chce ich dobra i rozwoju. Majowe spotkanie zorganizowane zostało na superpoziomie. Ciepła atmosfera, wspaniały poczęstunek z wybornym sernikiem i sushi na czele (śmiech). Inspirujące wystąpienia partnerów Klubu oraz wartościowa wiedza na temat pielęgnacji ciała.

Powrót do spotkań na żywo pokazuje nam, jak bardzo potrzebny jest nam kontakt z drugim człowiekiem. Możliwość uściśnięcia się z innymi, przywitania, normalnej rozmowy face to face to zupełnie inny obraz niż ten przez wszelkiego rodzaju komunikatory. Zostaliśmy pozbawieni normalności na ponad rok czasu, co uważam za tragiczne wręcz w skutkach, zwłaszcza dla najmłodszych. My same, dorosłe kobiety mogłyśmy odetchnąć z ulgą, ucieszyć się na widok drugiej osoby, która stała niedaleko nas. Odczucia niewerbalne to jest to, czego nam media nie zapewnią, a rozmowa bezpośrednia to nie rozmowa przez wideoczat czy Zoom. Majowe spotkanie EKKB, przez tak długą rozłąkę, stało się tym bardziej wyczekanym. Tym razem z wielką uwagą wysłuchałam inspirującej prelekcji na temat zegarków marki Michel Herbelin. Ilona Adamska, prezes Klubu, pokazała przez ten czas, że pomimo trudności w spotykaniu się jej głowa jest pełna pomysłów i jest w stanie zapewnić nam wszystkim moc ciekawych projektów (jesteśmy w trakcie tworzenia pierwszego ebooka pod szyldem naszego Klubu), motywujących live’ów promujących biznesy naszych członkiń i Zoomów z cenionymi osobistościami ze świata mediów. I tak jak myślałam, kalendarz spotkań na żywo zaprezentowany został pokaźnie, już w czerwcu Gala Lwice Biznesu, oczywiście wcześniej nasze spotkanie klubowe i wyjazd w góry. Dzięki temu, że tyle się dzieje, mimo trwającej od ponad roku pandemii, przynależność do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu to dla mnie zaszczyt i wielka radość z poznawania przedsiębiorczych kobiet – podsumowuje Magdalena Nowak, prezes Wealth Management Services sp. z o.o., head of operations w LegalHut sp. z o.o. oraz doradca sukcesyjny w PKB – Partnerskie Kluby Biznesu.

Partnerzy spotkania: Michel Herbelin, Morwa, Klinika Młodości Blanka Pawłowska, Organic Life, Power Angels, Butique Bielizny, Telewizja ATV, Hokkaido Sushi.

 

Jeśli masz ochotę wstąpić do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu lub pojechać w góry, napisz na info@idmedia.pl.

tekst: Anna Gardyniak

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności