Są pełne pasji i ambicji, wytyczają odważne cele, doskonale sprawdzają się zarówno w prowadzeniu i rozwijaniu własnego biznesu, jak i w pełnieniu kluczowych funkcji kierowniczych i zarządczych – takie są współczesne kobiety sukcesu. Plebiscyt „Polskie Lwice Biznesu”, będący inicjatywą „Law Business Quality”, powstał właśnie z myślą o nich.
30 kobiet nominowanych przez redakcję magazynu oraz 10 wyłonionych spośród kandydatek wskazanych przez czytelników będzie miało szansę uzyskać tytuł Polskiej Lwicy Biznesu w jednej z 10 kategorii (Promocja kobiet w biznesie, Innowacja w biznesie, Prawo i finanse, Moda, Zdrowie i uroda, Turystyka i hotelarstwo, Rozwój osobisty, Media, Sztuka i design, Działalność społeczna i charytatywna) oraz zdobyć Nagrodę Publiczności przyznawaną przez Internautów.
Bizneswoman będą oceniane pod kątem oryginalności pomysłu na biznes, metod i sposobów realizacji pomysłu, umiejętności budowania relacji z klientami i pracownikami, sposobów pozyskiwania klientów (partnerów biznesowych) inwestorów, PR i promocji własnego biznesu w mediach oraz na podstawie rekomendacji klientów.
Już dziś przedstawiamy 3 kandydatki do tytułu Polska Lwica Biznesu w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA.
1. Jolanta Kwaśniewska
Pierwsza Dama Polski w latach (1995 – 2005), Założycielka i Prezeska Fundacji „Porozumienie Bez Barier”. Prawniczka. Członkini wielu organizacji międzynarodowych oraz honorowa patronka licznych inicjatyw o zasięgu europejskim i światowym. Inicjatorka oraz organizatorka różnorodnych i wyjątkowo udanych kampanii prozdrowotnych (rak piersi, choroby serca, cukrzyca, AIDS).
Społeczniczka, zwolenniczka udziału jak największej liczby kobiet w życiu politycznym i społecznym kraju. Od wielu lat zajmuje się problematyką przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Prowadzi szkolenia dla kobiet wychodzących z bezrobocia, a także szkolenia wizerunkowe patronując Stowarzyszeniu Dress for Success Poland.
Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Pełni również funkcję honorowej przewodniczącej polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Vital Voices, której celem jest rozwijanie i odkrywanie potencjału przywódczego kobiet poprzez ideę mentoringu.
Za działalność charytatywną oraz humanitarną uhonorowana wieloma krajowymi, jak również międzynarodowymi nagrodami i odznaczeniami w tym tytułem doktora honoris causa oraz Orderem Uśmiechu.
Ceni skuteczność w działaniu. Niepoprawna optymistka. Założyła Fundację „Porozumienie Bez Barier”, by pokazać, że można skutecznie pomagać innym. Ulubione powiedzenie: „Więcej pary w koła, mniej w gwizdek”.
Jest osobą niezwykle empatyczną. To empatia nie pozwala Jej pozostawać obojętną na człowieczy los. Nie może zapobiec tragediom i cierpieniom, które są częścią każdego ludzkiego życia, ale robi wszystko aby uczynić ten los lżejszym, cierpienie łatwiejszym do udźwignięcia, a tragedię uczynić taką, która wstrząśnie życiem, ale go nie złamie.
Jest empatyczna w niecodziennym wymiarze właściwym dla większości ludzi. W wymiarze, który posiadają nieliczni. To wielki dar, czasem bardzo trudny do udźwignięcia, ale jednocześnie taki, który Ją w szczególny sposób wyróżnia i sprawia, że przyciąga ludzi jak magnes. Nigdy ich nie zawodzi, a oni nigdy nie przechodzą wobec Niej obojętnie. I nigdy Jej nie zapominają.
Jest osobą tak głęboko przekonaną o konieczności działania i niesienia pomocy, że gromadzi wokół siebie osoby, które Ją nieustająco wspierają. Jednoczy ludzi w tychże działaniach. Dla milionów Polaków jest niekwestionowanym autorytetem. Ludzie traktują jako wyróżnienie, to że mogą Jej pomóc.
Nie oczekuje sławy, nagrody, pieniędzy. Robi to z wewnętrznej, wielkiej potrzeby! Nie pozwala na to, by te działania spowszedniały, by się do nich przyzwyczaiła. Nie ogląda się na innych, a działa sama..
2. Monika Kamieńska
Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Z wykształcenia filolog, pedagog, manager kultury, trenerka – z zamiłowania działaczka społeczna, wokalistka, dziennikarka. Była nauczycielką, trenerką, doradcą metodycznym, ekspertką Ministra Edukacji Narodowej, dyrektorką Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima, dyrektorką generalną firmy medycznej.
Aktywnie działa na rzecz kultury i edukacji a także na rzecz dzieci, młodzieży i osób starszych. Od wielu lat bierze udział w akcjach charytatywnych i kampaniach społecznych takich jak 1% dla Łodzi, Gwiazdy świecą dla Ewy, koncert dla pacjentów Szpitala dziecięcego przy Spornej oraz Centrum Zdrowia Matki Polki i wielu innych.
Organizatorka czterech edycji Festiwalu Łódź Miastem Kobiet promującego zdolne, znane i uznane kobiety Organizatorka konkursu Łódź Miastem Talentów skierowanego do młodych, zdolnych tancerzy, wokalistów, projektantów mody. Jej działania na rzecz promowania młodych talentów zyskały uznanie władz miasta i województwa. Bardzo aktywnie wspiera działalność artystyczną Seniorów, pomaga w prowadzeniu amatorskiego zespołu teatralnego seniorów przy AOIA.
Nagrodzona za pracę zawodową medalem: „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medalem KEN, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Akcja Akacja, zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie Kobieta Spełniona, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na osobowość roku Silva Virium.
Ambasadorka Fundacji „Krwinka”, honorowa Członkini Łódzkiego Kongresu Kobiet. Za pracę na rzecz dzieci i młodzieży uhonorowana wyjątkowym, przyznawanym przez Kapitułę Dziecięcą Medalem Serce Dziecku.
Prywatnie szczęśliwa matka, żona i babcia. Obecnie Dyrektorka Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych.
Założycielka i prezes Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”. W 2003 r. wygrała walkę z rakiem szyjki macicy. W czasie leczenia spotkała się m.in. z brakiem dostępu do rzetelnych informacji o RSM. Dlatego 8 lat temu założyła „Kwiat Kobiecości” – pierwszą i jedyną organizacją zajmującą się chorobami ginekologicznymi w Polsce. Celem organizacji jest edukacja społeczeństwa o zagrożeniach związanych z chorobami ginekologiczno – onkologicznymi.
Ida Karpińska jako pierwsza w Polsce zaczęła otwarcie mówić o RSM oraz o potrzebie wykonywania regularnych badań cytologicznych. W 2010 r. zainicjowała Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Piękna bo Zdrowa” pod honorowym patronatem, małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Stworzyła również trzy programy edukacyjne skierowane do kobiet w różnych grupach wiekowych: „Rozumni i Uważni”, „Młoda i Zdrowa” oraz „Kobiety dla Kobiet”. Ich celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej profilaktyki i zmiana podejścia do chorób układu rozrodczego. W działania Kwiatu Kobiecości angażuje kobiety, które chorowały na RSM, znane aktorki i prezenterki. Dzięki temu zbudowała sieć kobiet, z której skutecznie korzysta, aby prowadzić działania edukacyjne na poziomie ogólnopolskim i regionalnym.
Szczególnym wydarzeniem dla Idy Karpińskiej jest akcja „Święty Mikołaj” organizowana od 2008 r. Wtedy to wolontariuszki „Kwiatu Kobiecości” odwiedzają oddziały ginekologii onkologicznej w całej Polsce, wpierając chore kobiety w okresie przedświątecznym.
Cechuje ją wielopłaszczyznowe podejście do chorób ginekologicznych, a w szczególności do RSM oraz do raka jajnika. Jej głównym celem jest reorganizacja istniejącego systemu tak, aby był bardziej przyjazny kobietom. Dlatego stworzyła projekt „Gabinety pod Kwiatkiem”, którego celem jest propagowanie wiedzy o prawidłowo przeprowadzonej wizycie ginekologicznej. Za innowacyjność działań w zakresie ochrony zdrowia kobiet została włączona do wyjątkowego grona członków Światowej Organizacji Ashoka.
Jest laureatką Konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet organizowanego przez Sukces Pisany Szminką. Podczas konferencji „Onkologia 2014 – Wyzwania” organizowanej przez Publiczne Centra Onkologi za angażowanie w walkę z chorobami nowotworowymi, otrzymała statuetkę Anioła Onkologii.
Głosowanie rusza 15.04.2015.