Prezentacja kandydatek do tytułu Polska Lwica Biznesu – Prawo i Finanse


Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwicę Biznesu”.

Plebiscyt „Polska Lwica Biznesu” organizowany przez magazyn „Law Business Quality” ma propagować kobiety, które doskonale radzą sobie na rynku, łącząc pracę zawodową z pasją, dążą do samorozwoju i sukcesu.

Skierowany jest do właścicielek małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie czy kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz kobiet.

Redakcja nominuje 30 kandydatek w kategoriach: Promocja kobiet w biznesie, Innowacja w biznesie, Prawo i finanse, Moda, Zdrowie i uroda, Turystyka i hotelarstwo, Rozwój osobisty, Media, Sztuka i design oraz Działalność społeczna i charytatywna.

Dziś przedstawiamy pierwsze nominowane Panie w kategorii PRAWO I FINANSE.

 

1. Joanna Jabłczyńska

DSC_8450

Radca prawny prowadzący wraz ze swoim wspólnikiem Piotrem Podgórskim kancelarię Clever One. Znana szerokiej publiczności z roli Marty w serialu „Na Wspólnej” oraz wielu ról dubbingowych. Pasjonatka sportu, w szczególności kolarstwa i triathlonu. Oprócz sportu jej wielką pasją są podróże. Z ogromnym sukcesem łączy pracę zawodową w kancelarii z pracą na planie filmowym.

Kiedy pytamy ją o sukces odpowiada:

– Sukces nie jest dla mnie jednowymiarowy. W zakresie pracy zawodowej jako radcy prawnego sukcesem jest dla mnie kolejna wygrana sprawa i zadowolony klient, który następnie poleca nas swoim przyjaciołom. Skoro o przyjaciołach wspomniałam, to w życiu prywatnym prawdziwym sukcesem jest dla mnie posiadanie tak niesamowitych przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Jeśli zaś mówimy o mojej pasji sportowej, sukcesem jest dla mnie pokonywanie kolejnych barier i docieranie do mety pomimo wielu utrudnień napotkanych po drodze. Jednak za największy swój sukces życiowy uważam ułożenie swojego życia tak, iż mogę w nim robić właściwie wyłącznie to, co naprawdę kocham i co daje mi każdego dnia dużą satysfakcję.

 

2. Marta Janowicz-Stradomska

martakan1

Radca prawny, założycielka i wspólnik zarządzający CERTO Kancelaria Prawna – M. Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp. kom. Autorka szkoleń i opracowań z dziedziny zastosowania nowych technologii oraz publikacji prasowych o prawie nieruchomości, obrocie i zarządzaniu nieruchomościami oraz inwestycjach budowlanych. Czynnie wspierająca inicjatywę rozwoju firm rodzinnych oraz kobiet w biznesie. Jej dotychczasowa kariera obejmuje bieżącą obsługę prawno-administracyjną funduszy inwestycyjnych zajmujących się obrotem nieruchomościami, a także dużych spółek z sektora FMCG, energetycznego, telekomunikacyjnego, farmaceutycznego i innych. Prowadzi obsługę korporacyjną, spraw i procesów pracowniczych, odszkodowawczych, administracyjnych, związanych z realizacją różnego rodzaju umów handlowych oraz zamówień publicznych. Zajmuje się wsparciem biznesowym, planowaniem, przygotowywaniem raportów due dilligence, regulaminów wewnętrznych i prezentacji. Opracowuje, opiniuje i negocjuje umowy.

Według niej sukcesu nie można osiągnąć. Bo to nie jest rzecz, czynność czy punkt na osi czasu. To stan umysłu, proces, podróż – nie miejsce przeznaczenia. Dlatego sukces buduje każdego dnia. Z małych zwycięstw, które dostarczają jej „paliwa” na dalszą drogę…

– Na mój „sukces” składa się więc ciężka praca, determinacja, realizacja osobistych celów i strategii biznesowych. Bywa jednak, że to także nieoczekiwany splot wydarzeń podsunięty przez los. Po prostu przypadek, szczęśliwy traf, który należy dobrze zagospodarować. – wyjaśnia.

 

3. Renata Robaszewska

Renata Robaszewska_zdjęcie_20150325

Radca prawny, wspólnik zarządzający warszawskiej kancelarii Robaszewska&Płoszka Radcowie Prawni. Specjalizuje się w tematyce budowlanej i energetycznej. Ekspert w zakresie prawnych aspektów obrotu nieruchomościami oraz procesu inwestycyjno-budowlanego. Jest jedną z nielicznych kobiet obsługujących tak zmaskulinizowane branże. Jest autorką wielu publikacji z zakresu prawa administracyjnego, zwłaszcza prawa budowalnego, ochrony środowiska i zagospodarowania przestrzennego, jak również opracowań dotyczących problematyki deweloperskiej. Z jej wiedzy i doświadczenia chętnie korzystają liczni dziennikarze i organizatorzy konferencji. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych, gdzie jako ekspert komentuje bieżące kwestie prawne. Jest autorem licznych artykułów oraz komentarzy w prasie codziennej i specjalistycznej. Prowadzone przez nią panele w ramach konferencji i warsztatów cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest również wykładowcą studiów podyplomowych z zakresu energetyki odnawialnej, jako jedna z 3 kobiet na 26 wykładowców.

Brała udział w obsłudze licznych transakcji nabycia nieruchomości i projektów dla firm deweloperskich oraz energetycznych. Współautorka praktycznych komentarzy dla inwestorów: „Decyzja o warunkach zabudowy” (LexisNexis 2014) i „Decyzje środowiskowe” (Wolters Kluwer 2015). Angażuje się w życie społeczne i kulturalne. Jest członkiem zarządu Fundacji „Wyższy Poziom Teatru” działającej przy „Teatrze 6 Piętro” oraz członkiem Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 231 w Warszawie.  Prywatnie jest mamą dwóch uroczych młodych mężczyzn.

 

Głosowanie rusza 15.04.2015.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności