Mając odpowiednio dobrą zdolność oraz historię kredytową, nie trudno zaciągnąć kredyt czy pożyczkę. Co więcej, możemy ją uzyskać przez internet i bez wychodzenia z domu. Problem pojawia się w momencie, gdy tych rat kredytowych do spłaty jest zbyt dużo i nie radzimy sobie z ich spłatą. Jak radzić sobie w takiej sytuacji?
Pewnym rozwiązaniem wyjścia z trudnej sytuacji finansowej mogą okazać się szybkie pożyczki internetowe. One jednak nie rozwiążą do końca naszego problemu. Otrzymujemy pieniądze, które pozwolą nam na spłacenie kilku zaległych rat kredytów, oraz innych zobowiązań finansowych, z którymi mieliśmy trudności. Nadal pozostajemy z kilkoma różnymi kredytami do spłacenia i boimy się patrzeć w przyszłość. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że prędzej czy później będzie brakowało nam pieniędzy na spłatę bieżących potrzeb.
Czy istnieje jakiekolwiek sensowne wyjście z tak trudnej sytuacji ?
Konsolidacja kredytów może rozwiązać problem zadłużenia
Co daje nam kredyt konsolidacyjny i jak może wpłynąć naszą sytuację finansową, w momencie, gdy posiadamy kilka różnych kredytów i nie radzimy sobie z ich spłatą?
Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu mamy nie tylko możliwość połączenia wszystkich tych zobowiązań w jedną całość, ale również obniżenia wysokości miesięcznej spłaty. Jeśli dla przykładu nasze łączne zobowiązania z tytułu spłaty pożyczek i kredytów wynoszą 900 zł, to dzięki kredytowi konsolidacyjnemu mamy możliwość obniżenia tej kwoty nawet do 500 zł miesięcznie. Jest to możliwe dzięki temu, że bank udzielający nam kredyt konsolidacyjny zwiększa długość spłaty, który może wynosić nawet do 10 lat (120 miesięcy). Dzięki temu obniża się również wysokość raty miesięcznej, jaką będziemy mieli do spłaty.
Jakie kredyty i inne produkty finansowe można objąć konsolidacją?
- Kredyty gotówkowe udzielone w dowolnym krajowym banku
- Pożyczki gotówkowe oraz kredyty ratalne zaciągnięte na zakup sprzętu rtv lub agd
- Wykorzystany limit na karcie kredytowej
- Debet oraz limit odnawialny w rachunku osobistym
- Kredyty samochodowe
Dodatkowe informacje na tematy wszystkich produktów finansowych objętych możliwością konsolidacji można znaleźć na stronie: https://www.gopozyczka.pl/bankowe/kredyty-konsolidacyjne/
Czy pożyczki pozabankowe również można konsolidować?
Bardzo dużo osób zadłużonych zmaga się z problemem spłaty chwilówek i pożyczek pozabankowych. Większość banków niestety nie udziela takiego finansowania na spłatę zobowiązań, zaciągniętych w instytucjach pozabankowych. Tym bardziej, jeśli z powodu opóźnień w płatnościach, dane dłużnika trafiły do rejestrów takich instytucji jak BIG Infomonitor, KRD (Krajowy Rejestr Długów) czy Platforma Wymiany Informacji pożyczkowej (CRIF).
Bardzo często jednak w ramach kredytu konsolidacyjnego możemy uzyskać dodatkowe pieniądze, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. W takiej sytuacji bank nie zasięga informacji, jakie będzie konkretne przeznaczenie tych środków. Możemy je przeznaczyć zarówno na spłatę bieżących rachunków czy faktur, jak również na spłatę chwilówek czy pożyczek ratalnych zasięgniętych w firmach pożyczkowych. Tego rodzaju wsparcie finansowe będą miały szanse uzyskać wyłącznie te osoby, które nie posiadają opóźnień w spłacie innych kredytów, które widoczne są w bazach BIK, jak również nie są osobami zarejestrowanymi w bazach dłużników.
Jakie banki udzielają gotówki na dowolny cel w ramach pożyczki konsolidacyjnej?
- ING Bank Śląski – Dodatkowa gotówka na dowolny cel
- Santander Consumer Bank – dodatkowa gotówka z przelewem na konto
- BNP Paribas – możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel
- mFinanse – dodatkowe pieniądze wypłacane na dowolny cel
- Alior Bank – dodatkowe pieniądze z przeznaczeniem na dowolny cel
Czy można uzyskać kredyt konsolidacyjny online , a więc przez internet i bez wychodzenia z domu?
Wstępny wniosek o udzielenie kredytu konsolidacyjnego można złożyć w pełni przez internet. Na tym etapie wystarczy wskazać kwotę pożyczki konsolidacyjnej, którą jesteśmy zainteresowani, oraz długość jej spłaty. W kolejnym kroku wymagane jest podanie podstawowych danych osoby ubiegającej się o uzyskanie pożyczki takich jak imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Niezbędne jest również wyrażenie odpowiednich zgód dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz Klauzuli informacyjnej BIK S.A.
Wstępną decyzję o udzieleniu pożyczki, bank może podjąć już na wstępnym etapie, po ocenie zdolności kredytowej klienta i zapoznaniu się z jego historią kredytową w bazach BIK. Wszelkie dodatkowe formalności w przypadku kredytu konsolidacyjnego odbywają się już bezpośrednio w najbliższej placówce banku, w którym złożyliśmy wniosek o udzielenie pożyczki.