lederboard

Producent aplikacji dla Energylandii na FindFunds. Rozpoczęła się kampania crowdfundingowa Turtle Team


Na 4 500 000 zł wyceniana jest kolejna spółka, która właśnie rozpoczęła kampanię crowdfundingową na FindFunds.pl. Turtle Team to krakowska firma zajmująca się produkcją aplikacji mobilnych i webowych. W swoim portfolio ma m.in. aplikacje zrealizowane dla parku rozrywki Energylandia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Turtle Team to już drugi game developer, który zdecydował się pozyskać środki na rozwój poprzez FindFunds.pl.

 

Wcześniej z sukcesem zakończył się projekt Red Dev Studio. Olsztyńskie studio zyskało 22 nowych inwestorów, którzy łącznie objęli 85 udziałów na kwotę prawie 217 000 zł. To o ponad 100 000 zł więcej niż wynosił cel minimalny. Zebrane środki mają wesprzeć produkcję nowych tytułów, m.in. Professor Madhouse i Down to hell.

Ogromny potencjał branży gamingowej

Produkcja nowych gier i działania marketingowo-promocyjne to także cel Turtle Team. Spółka wyceniana jest na 4 500 000 zł. Inwestorzy mogą nabyć udział za 900 zł. Cel minimalny kampanii na FindFunds to 100 000 zł, maksymalny – 500 000 zł.

– Dostrzegamy w branży gamingowej ogromny potencjał. Gry komputerowe są dziś jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. Na dynamiczny wzrost tej gałęzi gospodarki wskazują również szacunki ekspertów. Wg raportu Newzoo, w ciągu najbliższych dwóch lat polski rynek gier może zwiększyć swoją wartość o ponad 100 000 000 dolarów. To dobra wiadomość przede wszystkim dla inwestorów, ponieważ aktualnie mają oni możliwość kupienia udziałów po najkorzystniejszej wycenie w spółce będącej na wczesnym etapie rozwoju działającej w branży, która przez kolejne lata będzie notować wzrosty – mówi Lucyna Warda, CEO FindFunds.pl.

Kampania krakowskiego studia potrwa jeszcze 40 dni, a pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na działania marketingowe oraz produkcję gier: Tricky Adventure i Great War. Ciekawie zapowiadającym się tytułem jest również gra Medieval Heroes.

– To gratka dla fanów strategicznych gier czasu rzeczywistego. Zadaniem bohatera jest stawianie budynków, w których wytwarzane są materiały służące do produkcji różnorakich towarów, np. broni. Gracz może sprzedać ich nadmiar internautom w zamian za wirtualną walutę. Tak pozyskane fundusze można przeznaczać na rozwój imperium – wyjaśnia Cezary Redes, CEO Turtle Team.

Wg prognoz, spółka planuje osiągnąć w 2018 roku zysk na poziomie 820 000 zł, a rok później zwiększyć go do 1 300 000 zł.

Energylandia z aplikacją od Turtle Team

Dotychczasowe produkcje od Turtle Team zdobyły zaufanie dużych marek. Krakowski zespół zaprojektował m.in. aplikację i grę mobilną dla parku rozrywki Energylandia. Gra angażuje całe rodziny, a jej fabuła oparta jest o przygody znane z popularnej produkcji Mario. Startup podjął się również wykonania gry logicznej SPAcer na zlecenie Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, która jest innowacyjnym elementem kampanii promocyjnej polskich uzdrowisk.

Dobiega końca także produkcja gry Godzina W, której akcja osadzona jest w czasach powstania warszawskiego. Bohater wciela się w rolę powstańca, a jego zadaniem jest sprawne i bezpieczne dostarczenie rozkazów od dowódcy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności