Zostań członkiem

Otrzymuj najlepsze oferty i aktualizacje dotyczące Magazynu LBQ.

― Reklama ―

spot_img

Premiera raportu o hejcie. Nowe spojrzenie na różnice płciowe i ich wpływ na relacje społeczne

Już 15 października 2024 roku w warszawskim Teatrze Scena RELAX odbędzie się wyjątkowa konferencja, która bez wątpienia zmieni sposób postrzegania hejtu i jego wpływu...
Strona głównaRozmaitościPatronaty medialne"Przekrocz granice“ czyli jak zdobyć wizę do zagranicznej kariery

„Przekrocz granice“ czyli jak zdobyć wizę do zagranicznej kariery

Zakończono proces rekrutacyjny do projektu „PRZEKROCZ GRANICE“, który wystartował 12 maja br. z inicjatywy Katarzyny Richter. Celem inicjatywy jest wielokierunkowe wsparcie kompetencji ambitnych osób, które pragną rozwijać swoją karierę za granicą. Trójka laureatek, czyli Patrycja Barzowska, Aleksandra Dejewska oraz Natalia Uryniuk rozpoczynają już w tym miesiącu pracę z mentorami projektu. Efekty współpracy zostaną przedstawione 7 lipca 2016 r. podczas gali zamknięcia I edycji projektu.

 

 

Do organizatorów projektu spłynęło ponad 30 zgłoszeń z Trójmiasta, Warszawy oraz z zagranicy. Analizę aplikacji oraz rozmowy rekrutacyjne przeprowadzono w oparciu o następujące wytyczne:

  • spójnością potrzeb kandydatów z ofertą programu
  • spójnością wartości kandydatów z wartościami Deal With Culture
  • gotowością kandydatów do wprowadzenia zmian w swoim życiu
  • poziomem motywacji i zaangażowania uczestników w projekt Przekrocz Granice

 

Mentorzy&Uczestniczy

 

Czym jest projekt?

Głównym działaniem realizowanym w ramach projektu „Przekrocz granice” jest bezpłatne wsparcie na polu psychologicznym, wizerunkowym i funkcjonalnym umożliwiające gruntowną metamorfozę, dzięki której uczestnicy programu będą przygotowani do podjęcia wyzwań związanych z podjęciem działań zawodowych poza granicami kraju. To unikatowa, w skali Trójmiasta i nie tylko, propozycja organizowana przez międzynarodowych ekspertów takich dziedzin jak: tworzenie profesjonalnego wizerunku, coaching mentalny, biznesowy język angielski, zarzadzanie zmianą i różnice międzykulturowe.

 

 

Kto został uczestnikiem projektu?

Patrycja Barzowska – trenerka języka angielskiego, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku nauczanie języka angielskiego oraz amerykanistyka, z zamiłowania raczkująca podróżniczka. Uczy angielskiego już od sześciu lat. Patrycja ma za sobą pierwsze doświadczenia międzynarodowe, bo w Pekinie nauczała young learners.  Obecnie pracuje nad  stworzeniem własnej firmy wyróżniającej się na tle dużych sieciowych szkół językowych.

Aleksandra Dejewska – ED (eating disorder) Recovery Coach. Prowadzi zajęcia dla osób z zaburzeniami odżywiania. Dodatkowo jest dietetykiem. Pragnie pogłębiać wiedzę z wielu obszarów wiedzac, że można to potem przełożyć na własną dziedzinę. “Im więcej znam technik, tym mogę pomóc większej liczbie chorych. Bagaż doświadczeń jest bezcenny.”- mówi o sobie Ola. Jako początkujący przedsiębiorca jest otwarta na nowoczesne rozwiązania, które umożliwią jej pracę z każdego zakątka na świecie. Marzy o siedzibie w jednym z krajów śródziemnomorskich albo na egzotycznej wysp

Natalia Uryniuk – doktorantka na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy ilustracje, grafiki, projekty brandingowe. W 2014 roku stworzyła ilustrowaną kolekcję ubrań we współpracy z marką modową EVC DSGN. Natalia otrzymała nagrodę m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Młoda Polska, została nominowana do nagrody Czerwonej Róży dla najlepszych studentów na Pomorzu (2014). Uczestniczka licznych wystaw sztuki, między innymi w galeriach w Kuala Lumpur, Warszawie, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie czy Singapurze. Jej celem jest wystawa swoich prac w Nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Rekrutacja 1

 

Co dalej?

W najbliższych dniach uczestniczki rozpoczną pracę indywidualną z 8 mentorami, a 25 czerwca wezmą udział w warsztacie stacjonarnym poświęconym autoprezentacji, tworzeniu wizerunku profesjonalnego i pokonywaniu stresu i lęku. Warsztat z autoprezentacji poprowadzi aktorka teatralna, Karolina Honchera, która zapozna uczestniczki z technikami wykorzystywanymi przez aktorów w celu wywarcia pożądanego wrażenia. Dzień zostanie zakończony wspólną praktyką partner jogi z elementami acro jogi.

Program mentorski potrwa do końca czerwca, a 7 lipca zaprezentowane zostaną wyniki wspólnej pracy podczas uroczystego zamknięcia projektu. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Katarzyna Richter, założycielka firmy doradczo-szkoleniowej Deal With Culture, specjalizującej się w szkoleniach międzykulturowych.

 

Patronat medialny Law Business Quality.