„Przekrocz granice“ czyli jak zdobyć wizę do zagranicznej kariery


Zakończono proces rekrutacyjny do projektu „PRZEKROCZ GRANICE“, który wystartował 12 maja br. z inicjatywy Katarzyny Richter. Celem inicjatywy jest wielokierunkowe wsparcie kompetencji ambitnych osób, które pragną rozwijać swoją karierę za granicą. Trójka laureatek, czyli Patrycja Barzowska, Aleksandra Dejewska oraz Natalia Uryniuk rozpoczynają już w tym miesiącu pracę z mentorami projektu. Efekty współpracy zostaną przedstawione 7 lipca 2016 r. podczas gali zamknięcia I edycji projektu.

 

 

Do organizatorów projektu spłynęło ponad 30 zgłoszeń z Trójmiasta, Warszawy oraz z zagranicy. Analizę aplikacji oraz rozmowy rekrutacyjne przeprowadzono w oparciu o następujące wytyczne:

  • spójnością potrzeb kandydatów z ofertą programu
  • spójnością wartości kandydatów z wartościami Deal With Culture
  • gotowością kandydatów do wprowadzenia zmian w swoim życiu
  • poziomem motywacji i zaangażowania uczestników w projekt Przekrocz Granice

 

Mentorzy&Uczestniczy

 

Czym jest projekt?

Głównym działaniem realizowanym w ramach projektu „Przekrocz granice” jest bezpłatne wsparcie na polu psychologicznym, wizerunkowym i funkcjonalnym umożliwiające gruntowną metamorfozę, dzięki której uczestnicy programu będą przygotowani do podjęcia wyzwań związanych z podjęciem działań zawodowych poza granicami kraju. To unikatowa, w skali Trójmiasta i nie tylko, propozycja organizowana przez międzynarodowych ekspertów takich dziedzin jak: tworzenie profesjonalnego wizerunku, coaching mentalny, biznesowy język angielski, zarzadzanie zmianą i różnice międzykulturowe.

 

 

Kto został uczestnikiem projektu?

Patrycja Barzowska – trenerka języka angielskiego, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku nauczanie języka angielskiego oraz amerykanistyka, z zamiłowania raczkująca podróżniczka. Uczy angielskiego już od sześciu lat. Patrycja ma za sobą pierwsze doświadczenia międzynarodowe, bo w Pekinie nauczała young learners.  Obecnie pracuje nad  stworzeniem własnej firmy wyróżniającej się na tle dużych sieciowych szkół językowych.

Aleksandra Dejewska – ED (eating disorder) Recovery Coach. Prowadzi zajęcia dla osób z zaburzeniami odżywiania. Dodatkowo jest dietetykiem. Pragnie pogłębiać wiedzę z wielu obszarów wiedzac, że można to potem przełożyć na własną dziedzinę. “Im więcej znam technik, tym mogę pomóc większej liczbie chorych. Bagaż doświadczeń jest bezcenny.”- mówi o sobie Ola. Jako początkujący przedsiębiorca jest otwarta na nowoczesne rozwiązania, które umożliwią jej pracę z każdego zakątka na świecie. Marzy o siedzibie w jednym z krajów śródziemnomorskich albo na egzotycznej wysp

Natalia Uryniuk – doktorantka na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy ilustracje, grafiki, projekty brandingowe. W 2014 roku stworzyła ilustrowaną kolekcję ubrań we współpracy z marką modową EVC DSGN. Natalia otrzymała nagrodę m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Młoda Polska, została nominowana do nagrody Czerwonej Róży dla najlepszych studentów na Pomorzu (2014). Uczestniczka licznych wystaw sztuki, między innymi w galeriach w Kuala Lumpur, Warszawie, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie czy Singapurze. Jej celem jest wystawa swoich prac w Nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Rekrutacja 1

 

Co dalej?

W najbliższych dniach uczestniczki rozpoczną pracę indywidualną z 8 mentorami, a 25 czerwca wezmą udział w warsztacie stacjonarnym poświęconym autoprezentacji, tworzeniu wizerunku profesjonalnego i pokonywaniu stresu i lęku. Warsztat z autoprezentacji poprowadzi aktorka teatralna, Karolina Honchera, która zapozna uczestniczki z technikami wykorzystywanymi przez aktorów w celu wywarcia pożądanego wrażenia. Dzień zostanie zakończony wspólną praktyką partner jogi z elementami acro jogi.

Program mentorski potrwa do końca czerwca, a 7 lipca zaprezentowane zostaną wyniki wspólnej pracy podczas uroczystego zamknięcia projektu. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Katarzyna Richter, założycielka firmy doradczo-szkoleniowej Deal With Culture, specjalizującej się w szkoleniach międzykulturowych.

 

Patronat medialny Law Business Quality.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności