lederboard

Przy ul. Pięknej powstaje budynek w paryskim stylu


Detale jak w paryskim metrze lub Parc de Belleville, dużo światła, elegancka architektura i ergonomiczne rozwiązania. Belleville to druga inwestycja Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów, we Wrocławiu. Sprzedanych jest już 60% mieszkań.

 

Nazwa inwestycji bezpośrednio nawiązuje do lokalizacji przy ul. Pięknej, ale oznacza także „piękne miasto”.

– To wyjaśnia paryskie inspiracje projektantów, w tym dbałość o klimatyczne detale, a także dobre wyczucie tego, co składa się na przyjemny, miejski styl życia – mówi Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Detale nawiązujące do architektury stolicy Francji to jeden z elementów, które wyróżniają Belleville. Na przykład ścianę holu ozdobią eleganckie białe płytki, jak w paryskim metrze, a posadzki biało-czarny wzór w stylu retro. Z kolei tzw. mała architektura przy budynkach i na dwóch zielonych, kameralnych dziedzińcach jest inspirowana klimatem malowniczego paryskiego Parc de Belleville.

– To m.in. stylowe tabliczki informacyjne, a na dziedzińcach ławki i latarnie oraz przepięknie pachnąca lawenda. Dodatkowo, aranżacja stref wspólnych i półpublicznych sprzyja relaksowi i integracji mieszkańców. Architektura osiedla utrzymana jest w eleganckim, stonowanym stylu, nawiązując kolorystycznie do białych budynków paryskiej dzielnicy Belleville – mówi Agnieszka Szczepaniak, architekt z biura AP Szczepaniak, projektujące osiedle Belleville.

 

Jak będą wyglądały mieszkania w Belleville?

Belleville stworzą dwa połączone ze sobą budynki. Znajdzie się w nich w sumie 131 mieszkań, w tym przytulne kawalerki oraz apartamenty o powierzchni prawie 100 mkw. Mieszkania będą dwustronne, a kuchnie zostały zaprojektowane jako osobne pomieszczenia. Wysokie okna sprawią, że we wnętrzach będzie dużo światła.

– Francuskie inspiracje dotyczą nie tylko nazwy inwestycji. W Belleville, jak w przypadku każdej naszej inwestycji, przywiązujemy dużą wagę do ergonomicznych i funkcjonalnych układów mieszkań, odpowiadających rzeczywistym potrzebom mieszkańców – podkreśla Iwona Kołodziejczyk.

belleville_4

Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały przestronne tarasy, a wszystkie pozostałe duże balkony lub ogródki. Co ciekawe, ogródki zaprojektowano nie tylko na parterze, ale też na pierwszym piętrze.

– Do ich aranżacji przeznaczony został strop nad funkcją garażową, zaprojektowany jako zielony dach w części pomiędzy dwoma budynkami. Dodatkowo powiększyliśmy komfort lokali mieszkalnych na parterze przez zwiększenie ich wysokości do ok. 3 metrów – dodaje Agnieszka Szczepaniak.

Dopełnieniem projektu Belleville jest lokalizacja. Mieszkańcy będą mogli swobodnie i wygodnie korzystać z oferty miasta i z miejskiej infrastruktury.

belleville_3

– Blisko stąd do centrum Wrocławia, do parków Andersa i Skowroniego, do wrocławskiego Aquaparku. W pobliżu są sklepy, usługi, przedszkola, szkoły i uczelnie – podkreśla Iwona Kołodziejczyk.

 

Już 60% mieszkań sprzedanych

Budowa rozpoczęła się na początku 2016 roku (wykonawcą jest firma Karmar). Belleville zostanie oddane do użytku latem 2017 roku. Do tej pory nabywców znalazło już ok. 60% mieszkań.

– Kupują je przede wszystkim rodziny, które potrzebują większej przestrzeni, a także ludzie młodzi, szukający swojego pierwszego mieszkania. Część mieszkań nabywana jest również w celach inwestycyjnych – mówi Iwona Kołodziejczyk.

belleville_5

Inwestor, Bouygues Immobilier, to jeden z największych deweloperów we Francji, na polskim rynku obecny od 2001 roku. We Wrocławiu wybudował apartamenty przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11 (oddane do użytku w październiku 2016). Belleville to jego druga inwestycja w stolicy Dolnego Śląska, a firma rozpoczęła już realizację następnego przedsięwzięcia, kameralnego osiedla o nazwie Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku. Deweloper ma w planach kolejne inwestycje we Wrocławiu.

 

Więcej informacji: www.bi-polska.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności