lederboard

Przyszłość biur – smart working na topie


W dniach 28-29 czerwca w Katowicach odbyła się 7. Konferencja ABSL, która zgromadziła ponad 1000 liderów sektora usług dla biznesu. Gościem specjalnym wydarzenia była 66. Sekretarz Stanu USA, Condoleezza Rice. W czasie spotkania opublikowano też najnowsze dane dotyczące zatrudnienia w sektorze. Obecnie w Polsce działa już 936 centrów usług zatrudniających 212 tys. specjalistów. Do 2020 r. ta liczba może wzrosnąć nawet do 300 tys. Konferencji towarzyszyła także dyskusja o tym, jak będzie wyglądała przyszłość pracy i biur w tej jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki, a uczestnicy wydarzenia mogli sami wypróbować elastyczne biuro, którego model zaaranżowano w foyer.

 

Goście 7. Konferencji ABSL poruszyli szereg tematów związanych z przyszłością sektora usług dla biznesu, m.in. atrakcyjność inwestycyjną Polski, pozyskiwanie nowych inwestorów, rozwój zasobów ludzkich, a także promocję innowacyjności. Jednym z najważniejszych punktów agendy było wystąpienie Condoleezzy Rice, która podkreśliła, że już dziś Polska jest atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów zagranicznych.

– Rozwój sektora BPO/SSC cechuje niezwykła dynamika – w centrach usług pracuje obecnie ponad 212 tys. wykwalifikowanych specjalistów. To również branża, która wdraża najnowsze światowe trendy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi i organizacją pracy, takie jak smart working, czyli praca w modelu elastycznym, w biurze dopasowanym do konkretnych potrzeb danej organizacji  – mówi Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu oraz Członek Zarządu Mikomax Smart Office.

Temat smart workingu został poruszony w panelu plenarnym moderowanym przez Zuzannę Mikołajczyk – Smart Work: Is the workplace of the future still the office? Uczestnicy dyskusji rozmawiali o tym, w jakim stopniu instytucje działające na polskim rynku są przygotowane do wprowadzenia elastycznego modelu pracy. Omówione zostały kwestie związane z regulacjami prawnymi, technologią, kulturą organizacyjną czy wreszcie samą aranżacją przestrzeni biurowej. Zuzanna Mikołajczyk wzięła również udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym wpływu nowych trendów, takich jak crowdsourcing, na aranżację miejsca pracy w firmach z sektorów BPO/SSC.

absl3_stoiska_33

Goście wydarzenia mogli zapoznać się z przykładową aranżację biura w modelu smart, przygotowaną przez Mikomax Smart Office w foyer konferencyjnym. Obejmowała ona trzy dedykowane strefy  – miejsce do pracy zespołowej składające się z kabin #Hush i systemu mebli tapicerowanych Chillout, a także stanowiska do pracy w skupieniu i strefę relaksu. Wykorzystano także system Stand Up, czyli biurko z regulowaną wysokością blatu, które można łatwo dopasować do różnych użytkowników. Dodatkowo, ich funkcjonalność zmienia się w zależności od bieżących potrzeb, np. kilka biurek zestawionych razem tworzy stół do krótkich spotkań na stojąco. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przetestować efektywność rozwiązań – aranżacja sprawdziła się doskonale jako gwarantujące prywatność i izolację akustyczną miejsce do pracy czy rozmów telefonicznych w czasie przerw pomiędzy wystąpieniami.

Konferencja ABSL co roku gromadzi przedstawicieli branży, tworząc platformę networkingową  dla przedstawicieli biznesu i polityki. Dwudniowe spotkanie tworzy okazję do wymiany wiedzy  i doświadczenia sektora usług dla biznesu. Menedżerowie z Polski i świata, przedstawiciele instytucji finansowych i samorządów oraz właściciele firm spotykają się co roku, by nawiązać dyskusję wokół zmian w branży oraz otoczeniu makroekonomicznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności