Raport o wakacjach 2016: co czwarty Polak wydał na urlop ponad 3 tys. zł


Większość Polaków wybrała urlop za granicą – głównie we Włoszech, Chorwacji lub Grecji. Coraz popularniejsze są też Tajlandia czy Wietnam. 64% z nas podróżowało na wakacje samolotem. W tym roku co drugi Polak wydał na urlop więcej niż w zeszłym. Raport o polskich wakacjach 2016 przygotował serwis Tanie-Loty.pl.

 

W tym roku 23% Polaków wydało na wakacyjny wyjazd ponad 3 tys. zł na osobę. Dla porównania: 2-3 tys. zł wydało ok. 15% ankietowanych, a 1-2 tys. ok. 31%. Raport serwisu Tanie-Loty.pl pokazuje też ciekawą tendencję: co drugi Polak wydał na letni wypoczynek więcej pieniędzy niż w zeszłym roku.

 

Odpoczywamy dłużej

Z raportu wynika, że na wypoczynek przeznaczamy coraz więcej czasu. W tym roku ponad 60% ankietowanych spędziło na urlopie przynajmniej 11 dni. Na popularności zyskują wyjazdy dłuższe niż dwa tygodnie. Taki urlop wybrał już co piąty Polak. Co trzeci ankietowany wakacje spędził z rodziną.

 

Szukamy tanich biletów

W tym roku aż 64% Polaków poleciało na wakacje samolotem, przeważnie tanich linii. Tendencję tę potwierdzają dane sprzedażowe serwisu Tanie-Loty.pl.

– Widocznie wzrasta udział rezerwacji biletów lotniczych na połączenia przewoźników niskokosztowych. Często jest to związane z dużo niższą ceną oferowanych przez Wizz Air czy Ryanair przelotów, ale źródła sukcesu tanich linii szukałabym przede wszystkim w rozbudowanej i atrakcyjnej siatce połączeń obu linii – mówi Anna Pustizzi z portalu Tanie-Loty.pl. Z usług linii Wizz Air i Ryanair skorzystało ponad 60% podróżujących samolotem.

 

wakacje

 

Ale na noclegach nie oszczędzamy

Zaoszczędzone na biletach lotniczych fundusze przeznaczamy na coraz wyższy standard noclegów. Jak wynika z raportu Tanie-Loty.pl, już co czwarty Polak zdecydował się na nocleg w hotelu cztero- lub pięciogwiazdkowym.

 

Polskie Śródziemne

Polacy kochają spędzać urlop nad Morzem Śródziemnym. Podobnie jak w latach ubiegłych najczęściej wybieramy się do Włoch i Chorwacji. W tym roku wielu z nas zdecydowało się na urlop w Grecji. Coraz większą popularnością cieszą się też Portugalia, Hiszpania, Malta oraz Cypr.

 

Pociąga nas też egzotyka

Tajlandia, Wietnam, Japonia i inne egzotyczne kierunki są dla Polaków coraz większym magnesem. – Jak pokazują statystyki sprzedażowe, turyści coraz chętniej rezerwują bilety lotnicze do portów w Azji, Afryce oraz Ameryce Południowej i Północnej. Rosnąca popularność poszczególnych kierunków, jak Tajlandii czy Wietnamu, jest odzwierciedleniem dużej liczby cenowych okazji – mówi Anna Pustizzi z portalu Tanie-Loty.pl.

 

Spełniamy marzenia

Raport Tanie-Loty.pl pokazuje, że promocyjne ceny biletów lotniczych i wycieczek w znacznej mierze determinowały wybór miejsca, w którym spędzaliśmy urlop. Co drugi ankietowany stwierdził przy tym, że powodem, dla którego spędził urlop w konkretnym miejscu, była chęć realizacji podróżniczego pragnienia. – Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, spełniamy nasze największe marzenia. Nie boimy się nowych kierunków i egzotycznych miejsc. Polacy chętnie podróżują do dalekich zakątków Ziemi – komentuje Aleksandra Ryś z portalu Tanie-Loty.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności