lederboard

Rękawice ochronne dla spawacza

Rękawice do spawania są powszechnie wykorzystywane w pracy spawacza. To element ochrony indywidualnej, który pozwala zabezpieczyć dłonie przed uszkodzeniem. Tego rodzaju rękawice są powszechnie wykorzystywane w przemyśle. Dzięki nim spawacz zabezpieczony jest przed poparzeniem czy urazem spowodowanym przez iskry i ciecze metalu. Minimalizowane jest też ryzyko kontuzji spowodowane przez elektromagnetyzm.

Rękawice spawalnicze MIG MAG

Rękawice spawalnicze Mig Mag wykorzystywane są powszechnie w pracy spawacza. Dzięki nim pracownik zabezpieczony jest przed utratą zdrowia. W na stronie producenta z odzieżą ochronną dostępne są m.in. rękawice ze skóry licowej, ze skóry dwoinowej czy modele proWELD HF Safety. Wszystkie one zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia dłoni. Okazuje się, że w przemyśle rękawice do spawania nierzadko ratują dłonie przed poparzeniem i innymi kontuzjami. Praca w tym sektorze często związana jest z narażeniem ciała na ekstremalne temperatury. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie zasad BHP.

Podczas spawania stali, aluminium czy miedzi niezbędne jest założenie rękawic ochronnych. Do tego dolicza się też proces cięcia, szlifowania czy obsługi pieców hutniczych. Właściwe zabezpieczenie pracownika jest kluczowe na każdym stanowisku pracy, a zwłaszcza w przemyśle, gdzie zagrożenia są znacznie większe aniżeli w innych dziedzinach. Z tego powodu pracodawca powinien przestrzegać odpowiednich norm i przepisów BHP. Jego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownika. Wyposażenie spawacza w sprzęt ochronny to niesamowicie istotna kwestia.

Szeroki wybór akcesoriów ochronnych

Rękawice do spawania dostępne są w różnych klasach ochrony. Dzielone są zależnie od typu spawalniczego procesu i rodzaju zagrożenia. Warto jednak wiedzieć o tym, że klasy ochrony określają poziom ochrony, który zapewniają rękawice, i są zwykle oznaczone na etykiecie lub w instrukcji obsługi rękawic. Najwyższa klasa ochrony to klasa 4. Zapewnia ona zabezpieczenie przed działaniem ekstremalnych temperatur. Rękawice tej klasy są zrobione z najbardziej wytrzymałych materiałów. Wykazuję one odporność na ogień. Mowa tutaj o kevlarze, włóknie szklanym oraz azbeście. Natomiast rękawice klasy 3 zapewniają ochronę przed działaniem wysokich temperatur. Nie są jednak tak wytrzymałe, jak modele poziomu 4. Z kolei rękawice klasy 2 zapewniają ochronę przed niskimi i umiarkowanymi temperaturami oraz lekkimi oparzeniami i są zwykle wykonane ze skóry bądź bawełny. Nie są one wystarczające podczas pracy spawacza.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności